Portal ma 28,671,632 unikalnych wizyt

04/11/2017 16:57
Szlagier dla Wisły

Bardzo cenne 3 punkty zdobyli dziś w szlagierowym spotkaniu z Radomiakiem piłkarze puławskiej Wisły. Po bardzo zaciętym, ale stojącym na bardzo dobrym poziomie piłkarskim spotkaniu ekipa Bohdana Bławackiego pokonała rywali 1:0 i podtrzymała passę bez porażki z Radomiakiem, która trwa już 17 lat. Złotą bramkę zdobył w 84 minucie gry wprowadzony kilka minut wcześniej Alen Ploj, który wykorzystał bardzo dobre dograni piłki przez Jakuba Smektałę.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)

Bohdan Bławacki zmuszony dziś był dokonać jednej zmiany w wyjściowym składzie swojego zespołu. Z Radomiakiem zagrać bowiem nie mógł pauzujący za żółte kartki Piotr Żemło, którego w składzie zastąpił wracający po takiej samej absencji Jakub Poznański. W meczowej 18 pierwszy raz od dłuższego czasu znalazł się wracający po urazie Alen Ploj i jak się okazało został on bohaterem Dumy Powiśla.
Pierwsze minuty rozgrywanego przy rześkiej jesiennej aurze to dużo walki w środku pola. Po poczynaniach obu ekip widać było, że oba zespoły zdają sobie sprawę z wagi tego meczu i głównie chodziło im, żeby w pierwszej odsłonie nie stracić gola.
W 3 minucie ekipa z Radomia domagała się rzutu karnego po domniemanym zagraniu ręką Jakuba Poznańskiego, ale gwizdek Pana Pawła Malca milczał. Dwie minuty później, kontrowersję mieliśmy w polu karnym gości, piłka uderzyła w rękę obrońcy Radomiaka, ale i tym razem Pan Malec nie zdecydował się podyktować jedenastki.
Kolejny raz groźnie pod bramką Huberta Gostomskiego zrobiło się w 29 minucie, kiedy to po szybkim wznowieniu gry w idealnej sytuacji znalazł się Dawid Pożak, którego uderzenie obronił jednak Gostomski. Kilka minut później minimalnie pomylił się Robert Hirsz, a w 35 minucie spotkania bramkarza gości próbował pokonać Niklas Zulciak, ale piłka jak zaczarowana minęła bramkę ekipy z Radomia.
W 43 minucie spotkania kapitalnie w puławskiej bramce zachował się Sebastian Madejski, który kapitalnie sparował uderzenie głową najskuteczniejszego strzelca Radomiaka Leandro. Minutę przed końcem tej części gry sam na sam z Gostomskim wyszedł Jakub Smektała, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz gości odbił tę piłkę.
Po zmianie stron tempo meczu nie spadało co mogło się podobać kibicom na trybunach. W 55 minucie na bramkę Madejskiego uderzał Damian Jakubik, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Trzy minuty później w pole karne Dumy Powiśla wpadł Leandro, który przegrał jednak pojedynek z bardzo dobrze dysponowanym dziś Sebastianem Madejskim. W 79 minucie gry kolejny raz zaatakowali goście najpierw na bramkę Wisły uderzał Peter Mazan jego uderzenie odbił Madejski a dobitka Karola Dariusza Brągiela trafiła w poprzeczkę.
W 84 minucie puławski stadion eksplodował z radości. Przytomnie piłkę z lewej strony do Jakuba Smektały przerzucił Dawid Pożak, a ten pierwszy idealnie podanie obsłużył Alena Ploja, który z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki.
Mimo zmasowanych ataków Radomiaka i bardzo dłużącego się czasu do końcowego gwizdka więcej bramek kibice przy Hauke-Bosaka już nie zobaczyli i bardzo cenne dla puławian trzy punkty zostały w Puławach.
Teraz przed naszą drużyną dwa wyjazdowe i bardzo trudne spotkania. Już 11 listopada ekipa Wisły uda się do Krakowa na spotkanie z Garbarnią a tydzień później do Tarnobrzegu na rewanżowe spotkanie z Siarką.

Wisła Puławy : Radomiak Radom 1:0 ( 0:0 )