Portal ma 28,660,429 unikalnych wizyt

27/04/2014 16:56
Złe miłego początki - czyli Wiślacy gromią Świt
Bardzo ważną i wysoką wygraną odnieśli w pięknie niedzielne popołudnie piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego w efektownym stylu rozbili Świt Nowy Dwór Mazowiecki aż 6:1 i odskoczyli w tabeli na 3 punkty od goniących ich rywali.

Wiślacy spotkanie w porównaniu do spotkania ze Stalą Rzeszów rozpoczęli spotkanie z dwiema zmianami w składzie. Do ataku po kartkowej puazie wrócił Konrad Nowak a miejsce narzekającego na uraz po środowej grze Tsvetana Filipova zajął Arkadiusz Maksymiuk.
Początek spotkania nie był udany dla ekipy Wisły. Już w 4 minucie gry z dobrej strony pokazał się Kamil Szczepański, który szarżował na bramkę Wisły i przegrał rywalizację sam na sam z Jakubem Zolechem. Kilka sekund później napastnik Świtu okazał się jednak lepszy w tej rywalizacji i po błędzie puławskiej obrony nie dał szans na obronę Jakubowi Zolechowi. Stracona bramka podziałała mobilizująco na wiślaków, W 10 minucie z rzutu wolnego uderzał Ivan Litwniuk i dobrze w bramce ekipy gospodarzy spisał się Karol Domżał, który odbił zmierzającą w światło bramki piłkę na aut. Puławianie golkipera Świtu pokonali dopiero w 25 minucie gry, kiedy to po rzucie rożnym piłka trafiła do Mateusza Pielacha, który uderzył lekko, ale piłka po ręce Karola Domżała wtoczyła się do siatki.
W 29 minucie miejscowi domagali się rzutu karnego, jednak sędzia Maciej Lewicki z Gdańska nie zauważył ruchu ręki Mateusza Pielacha i nakazał grać dalej, co nie spodobało się szczególnie trenowi Świtu Igorowi Gołaszewskiemu, który w krótkich żołnierskich słowach powiedział arbitrom co myśli o ich pracy.
W 34 minucie kolejny raz groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Uderzał Konrad Nowak, jednak jego uderzenie obronił Karol Domżał, który chyba podczas tej interwencji pechowo doznał kontuzji i mimo późniejszych zabiegów masażystów Świtu nie był w stanie dograć spotkania i w 40 minucie na placu gry zastąpił go debiutujący w II-ligowych rozgrywkach Przemysław Kulesza.
Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla ekipy Dumy Powiśla dopingowanej dziś przez swoich Fanów. W 50 minucie wiślacy po błędzie Kuleszy zdobyli drugą bramkę. Młody bramkarz Świtu, wypuścił piłkę w prostej sytuacji z rąk, dopadł do niej Konrad Nowak, który z bliska wpakował ją do siatki. W 55 minucie wiślacy prowadzili już 3:1. Tym razem bramkarz ekipy z Nowego Dworu zderzył się w powietrzu z Radosławem Kamińskim, dzięki czemu w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się wprowadzony po przerwie Szymon Martuś, który głową skierował piłkę do siatki. Kilka sekund później wiślacy zdobyli czwartego gola i rozstrzygnęli losy pojedynku. Piłkę z głębi pola otrzymał Konrad Nowak, który wyszedł sam na sam z Kuleszą i technicznym lobem nie dał mu szans na skuteczną interwencję.
Po tej bramce wiślacy nieco zwolnili, oszczędzając siły na kolejne ważne spotkania. Jednak w 68 minucie puławianie mogli podwyższyć prowadzenie. Po dobrej akcji Litwniuka, który zacentrował piłkę w pole karne do Konrada Nowaka ten drugi uderzył nożycami, jednak tym razem Kulesza obronił zmierzający w krótki róg strzał napastnika Dumy Powiśla. W 74 minucie podopieczni Jacka Magnuszewskiego zdobyli piątą bramkę. Tym razem gola zdobył uderzeniem głową Wojciech Jakubiec, który wykorzystał centrę w z rzutu wolnego Ivana Litwniuka.
W 83 minucie gospodarze stworzyli sobie trzecią bramkową sytuację w tym meczu. W sytuacji sam na sam z Jakubem Zolechem znalazł się Fredson Santana, jednak puławski golkiper spisał się bardzo dobrze i wygrał pojedynek z graczem z Brazylii.
W doliczonym czasie gry puławianie ustalili wynik spotkania. Tym razem w roli głównej wystąpił Szymon Martuś, który popisał się dobrym uderzeniem zza pola karnego i od słupka skierował piłkę do siatki.
Co ważne wiślacy tym razem mimo fatalnego początku potrafili odwrócić przebieg spotkania i zasłużenie zgarnąć 3 punkty. Wiślacy, po stracie bramki wyglądali na podrażnionych co wyzwoliło w nich dodatkową chęć do walki. Być może wpływ na to mieli kibice Dumy Powiśla, którzy udali się do Nowego Dworu Mazowieckiego i w zorganizowanej grupie w ponad 30 osób dopingowali Dumę Powiśla i poprowadzili ją do jakże cennego zwycięstwa. Teraz przed wiślakami kilka dni przerwy i w sobotę 3 maja bardzo ważny mecz w Puławach z Radomiakiem. Aby nadal myśleć o utrzymaniu się w II lidze spotkanie z ekipą z Radomia także trzeba wygrać.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki : Wisła Puławy 1:6 ( 1:1)