Portal ma 28,688,122 unikalnych wizyt

17/04/2013 18:06
Derby są nasze!!!!!!!!!!!!!!
Pierwsze w 2013 zwycięstwo zanotowali dziś w derbach Lubelszczyzny piłkarze puławskiej Wisły. Po mądrej rozsądnej grze podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali Motor 2:0, dzięki czemu awansowali na 4 miejsce w ligowej tabeli, a także pokazali kto po Bogdance Łęczna jest drugą siłą na Lubelszczyźnie.

Do Lublina wiślacy udawali się pełni obaw. Z powodu urazów bowiem w meczowej kadrze zabrakło Mateusza Gawrysiaka i Rafała Kursy a Piotr Charzewski pauzować musiał za nadmiar żółtych kartek. Tak wiec wydawało się, że puławianie na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich 5 będą grali na remis. Jednak już pierwsze minuty tego rozgrywanego w wiosennej pogodzie spotkania zaprzeczyły tej tezie.
Wiślacy bowiem często przebywali na połowie gospodarzy i stwarzali sobie groźne sytuacje do strzelenia bramek
W 14 minucie miała miejsce kluczowa dla losów spotkania akcja. W pole karne lublinian wpadł Szymon Martus, który w bezpardonowy sposób został powalony przez Piotra Karwana. Decyzja Pana Pawła Malca z Łodzi mogła być tylko jedna rzut karny dla Dumy Powiśla. Dodatkowo arbiter pokazał obrońcy Motoru czerwoną kartkę i ekipa Piotra Świerczewskiego do końca spotkania grać musiała w liczebnym osłabieniu. Jedenastkę na gola zamienił Konrad Nowak, który nie bez problemów ale pokonał Tomasza Ptaka.
W 22 minucie wiślacy mogli prowadzić 2:0. Po centrze Dawida Pożaka i wybiciu piłki przed pole karne uderzał z dystansu Arkadiusz Maksymiuk, który jednak uderzył obok bramki gospodarzy. Kilka chwil później z dobrej strony pokazał się bramkarz Motoru Tomasz Ptak, który w dobrej sytuacji uprzedził w ostatniej chwili Konrada Nowaka.
W 33 minucie kolejną dobrą akcję przeprowadzili wiślacy. Tym razem Konrad Nowak pięknie zagrał do Marka Nowaka i tylko dobra postawa bramkarza gospodarzy uchroniła ekipę Motoru od straty bramki. Podopieczni trenera Piotra Świerczewskiego nie potrafili zagrozić bramce Dumy Powiśla. Najbliżej tego był Ihor Mihalewskij, który po centrze Dawida Kądziora uderzył prosto w Wojciecha Jakubca.
W ostatniej minucie pierwszej części gry puławianie stworzyli sobie jeszcze jedną okazję bramkową. W dobrej sytuacji po podaniu z głębi pola gry znalazł się Szymon Martuś jednak przegrał on pojedynek z bramkarzem Motoru Ptakiem.
Druga część rozpoczęła się tak samo udanie dla Wisły jak i pierwsza. Już w 48 minucie wiślacy podwyższyli prowadzenie 2:0. Akcję zapoczątkował Rafał Wiącek, który podał piłkę do Konrada Nowaka a ten będąc w dobrej sytuacji podał do lepiej ustawionego Marka i młody pomocnik Korony Kielce skierował piłkę do pustej bramki.
Dziesięć minut później groźnie zrobiło się pod bramką Wisły. W niezłej sytuacji z 10 metrów fatalnie przestrzelił jednak Damian Szpak. W 70 minucie zza pola karnego uderzał rozgrywajacy dobry mecz Wiącek, jednak złapał je na raty Tomasz Ptak. W 78 miniucie swoją szansę zmarnował jeszcze Łukasz Giza, który po dobrej akcji Piotra Nowosielskiego niepotrzebnie zwlekał z oddaniem strzału i przegrał pojedynek z bramkarzem Motoru.
Mimo jeszcze kilku prób z obu stron wynik derbów Lubelszczyzny nie uległ już zmianie i po końcowym gwizdku sędziego Malca to wiślacy mogli cieszyć się w ważnych 3 punktów i historycznej wygranej w Lublinie. Wygrana Dumy Powiśla była zasłużona i bezdyskusyjna. Puławianie na tle rywali wyglądali jak drużyna bardzo ograna i doświadczona. Co ważne ekipa Jacka Magnuszewskiego pokazała, że w trudnych chwilach potrafi zagrać uważnie z tyłu i czekać na sytuacje bramkowe. Cieszy, także postawa obrony, która kolejny raz zagrała bardzo pewnie nie pozwalając na zbyt wiele lublinianom.
Teraz przed zawodnikami Wisły kolejny trudny wyjazd. Już w sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego udadzą się do Tarnobrzega na spotkanie z Siarką. Jeśli z Podkarpacia puławianie przywiozą kolejne punkty zdecydowanie zbliża się do ligowej czołówki. Jednak w spotkaniu z Siarką szkoleniowiec Dumy Powiśla nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników Michała Budzyńskiego i Arkadiusza Maksymiuka, którzy będą musieli pauzować za żółte kartki.

Motor Lublin : Wisła Puławy 0:2 ( 0:1)