Portal ma 28,671,571 unikalnych wizyt

26/03/2011 16:45
Lider w Puławach, Stal pokonana
Nie bez problemów, ale puławska Wisła zdobyła kolejne cenne 3 punkty. Tym razem w pokonanym polu podopieczni Mariusza Sawy pozostawili ekipę Stali Mielec, którą pokonali 3:2. Bohaterem Wisły został Łukasz Giza, który aż trzykrotnie pokonywał bramkarza gości.

Spotkanie rozpoczęło się wręcz sensacyjnie, bowiem przyjezdni już w 2 minucie gry objęli prowadzenie. Błąd w komunikacji Piotra Stachurskiego z obrońcami Wisły, wykorzystał Damian Buczyński i w sytuacji sam na sam skierował piłkę do siatki. Agresywnie grająca mielecka młodzież przez pierwsze 15 minut nie pozwalała na zbyt wiele Dumie Powiśla. Pierwszą groźną akcję wiślacy przeprowadzili w 16 minucie, kiedy prawą stroną akcję przeprowadził Konrad Nowak, jednak podanie napastnika Wisły okazało się niecelne. Pierwsza bramka dla Wisły padła w 23 minucie, kiedy to w polu karnym faulowany był Konrad Nowak a sędzia Dawid Wierdak zdecydował się podyktować rzut karny. Do piłki podszedł najskuteczniejszy strzelec Wisły Łukasz Giza, strzelił lekko technicznie i Kamil Zieliński musiał pierwszy raz wyciągać piłkę z siatki. Po strzelonej bramce do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze. W 25 minucie w znakomitej sytuacji po dograniu piłki w pole karne przez Nowaka znalazł się Giza, ale tym razem lepszy okazał się Zieliński, który końcówkami palców wybił piłkę z bramki. Kolejne minuty to wyrównana walka z obu stron. Ani Wisła ani Stal nie potrafiły przeprowadzić składnej akcji. Być może wpływ na to miało słońce, które od samego początku ostro świeciło nad obiektem przy ZSO im KEN. Sytuacja zmieniła się dopiero w 43 minucie, kiedy na solową akcję zdecydował się Łukasz Giza. Najskuteczniejszy strzelec Wisły został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Kamila Zielińskiego i sędzia Dawid Wierdak po konsultacji z arbitrem liniowym podyktował drugi dziś rzut karny. Mielczanie bardzo długo protestowali, ale ich protesty zdały się na nic, bo faul był ewidentny i sędzia Wierdak decyzji nie zmienił. Kolejny raz jedenastkę wykonał Łukasz Giza, który tym razem uderzył lekko w lewy dolny róg bramki Stali. Chwilę później arbiter z Krosna zakończył pierwszą część gry.
W przerwie jak to ostatnio Zarząd klubu kolejny raz zorganizował konkursy dla kibiców. Tym razem należało strzelić na pustą bramkę ze środka boiska. Co ciekawe, żadnemu z uczestników nie udała się ta sztuka i wszyscy zadowolić się musieli nagrodami pocieszenia.

Po zmianie stron mielczanie wyglądali na bardzo zmotywowanych. W 50 minucie ładnie uderzał Maciej Domański, ale w bramce pewnie pokazał się Piotr Stachurski. Mimo przewagi podopiecznych Tomasza Tułacza w 58 minucie wiślacy przeprowadzili zabójcza kontrę. Piotr Mokiejewski dobrym podaniem wyprowadził na czystą pozycję Łukasza Gizę, któremu nie pozostało nic innego jak pokonać Zielińskiego. Po tej bramce wydawało się, że kibiców na trybunach czeka kolejne nudne spotkanie. Nic bardziej mylnego, bowiem wiślacy w tym sezonie lubią horrory. W 60 minucie na uderzenie zdecydował się Damian Skiba, Piotr Stachurski wypuścił piłę z rąk a stojący na 5 metrze Piotr Kamiński nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Kolejne minuty to nerwowa gra wiślaków, którzy skupili się już tylko na obronie korzystnego rezultatu, co powodowało groźne akcję pod bramką Stachurskiego. Swoje sytuację mieli między innymi Domański i Skiba, jednak tym razem bramkarz Dumy Powiśla spisywał się bez zarzutu.
Ostatnie 5 minut, które doliczył sędzia Wierdak do regulaminowych 90 dłużyły się niemiłosiernie. Jednak niesieni bardzo dobrym dopingiem wiślacy nie popełnili w nich żadnego błędu i utrzymali korzystny dla nich rezultat.

Po meczu w obozie Stali panowało wiele nerwów. W efekcie z nie wyjaśnionych okolicznościach uszkodzeniu uległa chorągiewka boczna, a zgromadzeni na sali dziennikarze bardzo długo czekać musieli na pojawienie się na konferencji prasowej trenera Stali Tomasza Tułacza. Dziwi postawa trenera z Mielca, bowiem mimo porażki jego ekipa zagrała naprawdę dobre zawody, i jeśli jego podopieczni tak samo zagra w pozostałych spotkaniach z utrzymaniem ligowego bytu nie powinna mieć problemu. Natomiast wiślacy mimo,że nie zachwycili zdobyli cenne 3 punkty i dzięki remisowi Izolatora Boguchwała awansowali na pozycję lidera. Oby zostali na niej do zakończenia rozgrywek.

Wisła Puławy: Stal Mielec 3:2 ( 2:1)