Portal ma 28,781,610 unikalnych wizyt

12/08/2009 19:36
Łzy po horrorze w Bytowie...
W rozegranym dzisiaj meczu Wisła Puławy przegrała po dogrywce z Bytovią Bytów 5:3. Pierwsza połowa spotkania obfitowała w wiele kontrowersyjnych sytuacji. Najpierw rzutu karnego po ewidentnym faulu na łukaszu Gizie w 7 minucie nie podyktował Pan Gisztrowski z Suwałk. Potem niepotrzebnie zachowywał wstrzemięźliwość w rozdawaniu kartek i dopuścił do festiwalu brutalnych zagrań, który rozpoczął faul na naszym bramkarzu w 26 minucie.

- RELACJA LIVE W STUDIO WISŁA
- Fotoreportaż z meczu (fot. el_dzi)
- Dziennik Bałtycki - artykuł o meczu

Pierwsza połowa spotkania obfitowała w wiele kontrowersyjnych sytuacji. Najpierw rzutu karnego po ewidentnym faulu na łukaszu Gizie w 7 minucie nie podyktował Pan Gisztrowski z Suwałk. Potem niepotrzebnie zachowywał wstrzemięźliwość w rozdawaniu kartek i dopuścił do festiwalu brutalnych zagrań, który rozpoczął faul na naszym bramkarzu w 26 minucie. Dwie minuty później Adam Mróz sfaulowany wstaje i odrazu wchodzi w zawodnika gospodarzy, równiez obyło się bez kartek. Takie sytuacje mnożyły się do końca I połowy.

Piłkarsko lepsza w I połowie była Bytovia - kilka razy musiał interwencjami popisywać się Socha w 10 minucie piękną robinsonadą obronił uderzenie napastnika Bytovii. Wisła zaraz "odgryzła się uderzeniem Gizy, który szczególnie aktywny absorbował zawodników bloku defensywnego bytovii.

Po przerwie za Sebastiana Dziosę na boisku pojawił się Dawid Matyjaszek. Gospodarze grający nieco na aferę "skaleczyli" Wisłę w 52 minucie i wynik otworzył Krzysztof Bryndal strzelając od słupka pierwszą bramkę dla gospodarzy. Po raz drugi po rozpaczliwej interwencji Bryndal pokonał Sochę w 58 minucie.

Trener Fiedeń nie miał już nic do stracenia weszli Rzędzicki i Krakiewicz, plac gry opuścili Marciniak i Mokiejewski. Niestety Wiślacy rozkleili się na dobre i stracili kolejną bramkę - po złym wybiciu obrońców Bytowianie łatwo podwyższają w 68 minuciena 3:0 za sprawą Maciejewskiego. Nie minęły 2 minuty a Wiślacki snajper łukasz Giza pięknym uderzeniem z odległości kilkunastu metrów trafia w okienko bramki Bytovii było 3:1 i tliła się jeszcze nadzieja w sercach piłkarzy i kibiców Wisły.

Gospodarze umiejętnie wykorzystywali każdą chwilę by urwać troszkę czasu - wprawiając tym w zadowolenie swoich kibiców - sędzia zaś nie kwapił się do reagowania. Zadowoleni kibice gospodarzy patrzyli jak ich drużyna odprawia z kwitkiem kolejną wyżej notowaną drużynę.

W 83 minucie po faulu na Dryku jedenastkę pewnie wykonuje Kępka czym zapalił nadzieję - dzieła w regulaminowym czasie gry dokończył Dawid Matyjaszek, który wykorzystał podanie Chwiszczuka ratując dogrywkę dla Dumy Powiśla.

Sędzia zarządził dogrywkę, w której obydwie drużyny grały bardzo asekuracyjnie. W 9 minucie I części dogrywki tracimy bramkę po główce zawodnika gospodarzy - horror dla Wisły jak się okazało nie był skończony. Wisła w 118 minucie traci bramkę na 5:3 i żegna się z Pucharami.

Piłkarze pokazali ambicję i wolę walki, niestety zabrakło dziś sił, umiejętności - szczęścia.

Przy okazji dziękujemy kilkuosobowej grupie naszych kibiców, która z "klatki" obserwowała to spotkanie. Pragniemy nadmienić, że po scysji z miejscowymi kibicami również redaktor naszej strony został przez Policję wywleczony z sektora gospodarzy.

Bytovia II Bytów - Wisła Puławy 5:3 (0:0)

Bramki: Krzysztof Bryndal 52, 58, Maciej Maciejewski 67, Karol Sadzik 99, Grzegorz Kraska 118 - Łukasz Giza 69, Wojciech Kępka 82 (k), Dawid Matyjaszek 89

Wisła Puławy: Socha r11; Dryk, Mróz, Pietroń, Gawrysiak, Marciniak (Rzędzicki 64), Mokiejewski (Krakiewicz 60), Chwiszczuk, Dziosa (Matyjaszek 46), Kępka, Giza

Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec - Tomasz Cierson, Dariusz Kasperowicz, Przemysław Jóźwiak, Maciej Maciejewski, Sławomir Pufelski, Piotr Łapigrowski, Michał Wirkus, Tomasz Ciemniewski (70 Grzegorz Kraska), Jarosław Adamowicz (46 Karol Sadzik), Krzysztof Bryndal (85 Przemysław Toczek).

Sędziował: Gisztrowski (Suwałki)