Portal ma 28,654,161 unikalnych wizyt

18/08/2012 17:59
Wisła wygrywa po horrorze z Pogonią
klub
Bardzo emocjonujące spotkanie, pełne bramek dramaturgii i walki zobaczyli dziś kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Hauke- Bossaka w Puławach. Co najważniejsze wszystko zakończyło się szczęśliwie dla puławian, którzy podtrzymali dobrą passę i pokonali ekipę Pogoni 3:2. Szkoda, tylko, że na skutek dziwnej i niezrozumiałej decyzji delegata PZPN-u kibice z Siedlec nie mogli obejrzeć tego spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się dla Dumy Powiśla źle. Już na rozgrzewce przed meczem kontuzji doznał Mateusz Gawrysiak i trener Jacek Magnuszewski zmuszony był dokonać pierwszej zmiany w składzie. Kapitana Wisły zastąpił na prawej stronie Michał Budzyński a na lewej stronie wiślackiej obrony pierwszy raz w sezonie zobaczyliśmy Łukasza Misztala.
Już w 2 minucie spotkania puławianie mogli objąć prowadzenie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Marek Nowak, jednak uderzył obok bramki strzeżonej przez Jacka Kozaczyńskiego. Chwilę później pierwszą akcję przeprowadzili goście, z 25 metrów od bramki Nazara Penkowca uderzał Marcin Paczkowski, jednak jakoś tego strzału była słaba i piłka poszybowała nad bramką ekipy z Puław. W 13 minucie z dystansu uderzał Rafał Kosiec, jednak bramkarz Wisły nie miał problemów ze złapaniem piłki.
Im dłużej trwało to spotkanie tym mniej było składnych akcji. Na kolejną czekać musieliśmy do 24 minuty, kiedy to na uderzenie z 25 metrów zdecydował się aktywny Konrad Nowak. Jego uderzenie na nieszczęście dla kibiców Dumy Powiśla uderzyło w poprzeczkę. Kilka chwil później na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Adrian Dziubiński, jednak posłał piłkę obok słupka bramki Wisły. I wreszcie, gdy kibice już szykowali się do przerwy puławianie objęli prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 30 metrów popisał się Konrad Nowak , a piłka po ręce Jacka Kozaczyńskiego wpadła w okienko bramki Pogoni. Kilka sekund później siedlaczanie mogli jeszcze wyrównać, bowiem kąśliwie i zaskakująco z rzutu rożnego uderzał Rafał Kosiec, ale piłkę na rzut rożny sparował Nazar Penkowec.
Druga połowa rozpoczęła się bardzo źle dla Wisły. Już w 47 minucie błąd popełnił Sebastian Orzędowski, który po dograniu z rzutu wolnego Rafała Kośca zagrał piłkę ręką we własnym polu karny. Sędzia Marek Łukiewski nie miał wątpliwości i obok żółtej kartki dla Orzędowskiego pokazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Penkowca. Do piłki podszedł Adrian Dziubiński i strzałem w środek bramki zdobył wyrównująca bramkę.
W 59 minucie wiślacy prowadzili już 2:1. Marcin Popławski wyłsuskał piłkę Marcinowi Nowakowi, podał do Konrada Nowaka a ten w sytuacji sam na sam z Kozaczyńskim skierował ją do siatki. Jednak to nie był koniec emocji i festiwalu strzeleckiego na stadionie w Puławach, bowiem w 4 minuty później goście znowu wyrównali stan meczu. Tym razem Przemysław Rodak dograł piłkę wzdłuż bramki do Adriana Dziubińskiego, któremu nie pozostało nic innego jak skierować ją z najbliższej odległości do bramki Wisły.
Kilka chwil później siedlczanie mogli prowadzić. Wrzucał piłkę z lewej strony Marcin Paczkowski, Nazar Penkowec zwlekał z interwencją a piłka o centymetry minęła bramkę puławian.
Kilka chwil później stadion w Puławach eksplodował z radości. W 73 minucie piłkę z prawej strony dograł Dawid Pożak, po nogach obrońców trafiła ona do Marcina Popławskiego a ten uderzył na bramkę Jacka Kozaczyńskiego. Być może bramkarz Pogoni złapał by futbolówkę, jednak po drodze odbiła się ona od Przemysław Rodaka zmyliła bramkarza gości i wpadła do siatki obok kompletnie zaskoczonego bramkarza.
Kilka minut później z dystansu uderzał Michał Steć, jednak Nazar Penkowec nie dał się zaskoczyć. Im dłużej trwał mecz, tym bardziej gubił się w swoich decyzjach sędzia główny Pan Marek Łukiewski z Olsztyna, co irytowało kibiców i powodowało nerwowe zachowania na placu gry. Mnożyły się żółte kartki i faule. Mimo tego w 89 minucie wiślacy mogli postawić kropkę nad i. Atomowym strzałem z ostrego kąta popisał się Konrad Nowak, jednak Jacek Kozaczyński tym razem spisał się dobrze i odbił nogami uderzenie napastnika Dumy Powiśla.
Ostatnie minuty, a warto zaznaczyć, że sędzia Łukiewski przedłużył mecz o 5 minut dłużyły się kibicom niemiłosiernie. Już w 3 minucie doliczonego czasu na strzał rozpaczy zdecydował się jeszcze Michał Paczkowski, jednak jego uderzenie poszybowało nad bramką Nazara Penkowca. Kilkadziesiąt sekund później sędzia Łukiewski zakończył to spotkanie i wiślacy mogli cieszyć się z kolejnych 3 punktów.
Cieszy to, że Wisła pokazała w kolejnym spotkaniu, że jest ekipą coraz bardziej doświadczoną i grającą bardzo ambitną piłkę. Co warto podkreślić, wiślacy kolejny raz zagrali mądrzej od rywali, kontrując ich w odpowidnim momencie. Jedyne co smuci, to kontuzje Mateusza Gawrysiaka, Marcina Popławskiego i Dawida Pożaka, jednak przed wiślakami teraz kilka dni odpoczynku, tak wiec być może Ci zawodnicy dojdą do siebie na sobotni mecz ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wisła Puławy: Pogoń Siedlce 3:2 ( 1:0)