Portal ma 28,634,188 unikalnych wizyt

01/05/2018 15:54
Wisła po horrorze zdobywa Koszalin
Przed bardzo ważnym spotkaniem na stadionie im Stanisława Figasa w Koszalinie trener Bohdan Bławacki dokonał kilki roszad w swoim zespole. W Puławach zostali Piotr Żemło, Tomasz Sedlewski, Jakub Smektała i Adrian Popiołek a do składu wrócili Bartosz Sulkowski, Dawid Pozak. Kibice od pierwszej minuty spotkania mogli zobaczyć także debiutującego w wyjściowym składzie w II lidze Krystiana Kusala.

Rozgrywane na początku długiego majowego weekendu spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego Aluszyka było bardzo wyrównane i zacięte. Obie ekipy zdawały sobie sprawę, że 3 punkty w tym spotkaniu mogą przybliżyć jednych i drugich do utrzymania ligowego bytu. Z tego powodu przy Fałata 34 widzieliśmy dużo męskiej i twardej gry.
W 8 minucie po centrze Bartosza Sulkowskiego głową uderzał Jakub Poznański, niestety były stoper Kotwicy Kołobrzeg uderzył nad bramką w której stał Maciej Dulewicz. Kilka minut później w boczną siatkę uderzył Sylwester Patejuk.
W 14 minucie spotkania zaatakowali gospodarze. W pole karne piłkę Adamowi Setli podał Adrian Kwiatkowski, na szczęście dla wiślaków uderzenie byłego napastnika Ruchu Chorzów poszybowało nad bramką w której stał Sebastian Madejski. To nie było ostatnie słowo Setli bo w 20 minucie ten sam zawodnik uderzył po dograniu z głębi pola a piłka poszybowała o metr od bramki puławskiej Wisły. Na odpowiedź Wisły czekaliśmy do 33 minuty kiedy to w pole karne Gwardii wpadł Bartosz Sulkowski. Niestety dla puławian jego uderzenie poszybowało nad bramką Dulewicza. Trzy minuty później po dwójkowej akcji Sylwestra Patejuka z Niklasem Zulciakiem uderzał na bramkę gospodarzy ten drugi, ale kolejny raz futbolówka jak zaczarowana minęła bramkę koszalinian. W 37 minucie gry po dograniu piłki z głębi pola półobrotem uderzał Robert Ziętarski, ale dobrze w puławskiej bramce spisał się Sebastian Madejski, który złapał uderzenie byłego zawodnika Puszczy Niepołomice. Końcówka należała do gospodarzy, a konkretnie do Adama Setali. Najpierw bardzo aktywny napastnik Gwardii uderzał minimalnie niecelnie a w 44 minucie gry zaskakująco uderzył z 25 metrów i piłka przełamała ręce Madejskiego i wpadła do siatki.
Po zmianie stron wiślacy momentami zamykali rywali w ich polu karnym. Niestety nic z tego nie wynikało. Co grosza w 56 minucie gry po jednej z kontr koszalinianie wywalczyli rzut rożny a potem po błędzie puławskiej obrony rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Robert Ziętarski, ale na szczęście dla puławian jego mocne uderzenie trafiło w słupek bramki strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego.
Kilka chwil później w 60 minucie gry kolejny raz szczęście dopisało wiślakom. Po akcji Kamila Poźniaka i Daniela Wojciechowskiego ten drugi głową uderzył w słupek bramki Wisły. W 63 minucie zakotłowało się pod bramką Wisły kolejny raz, ale na szczęście i tym razem piłkarska fortuna była łaskawa dla puławian, bowiem dobrze w bramce spisywał się Madejski albo uderzenia zawodników Gwardii blokowali obrońcy Wisły.
Ekipa Bohdana Bławackiego do ataków ruszyła w 64 minucie, kiedy to głową po centrze Bartosza Sulkowskiego uderzał Irakli Mekshia, jednak Maciej Dulewicz kapitalnie obronił. Kilka chwil później zbyt lekko głową uderzył Robert Hirsz. Na szczęście wiślacy atakowali dalej i w 79 minucie przy Fałata mieliśmy wyrównanie. Błąd koszalińskiej obrony wykorzystał wprowadzony kilka minut wcześniej Dawid Brzeski, który podał do innego rezerwowego Piotra Zmorzyńskiego a popularny ,,Bulwa" wpadł w pole karne gospodarzy i strzałem w długi róg nie dał szans Dulewiczowi.
Wiślacy atakowali nadal i w 84 minucie objęli prowadzenie. Tym razem z lewej strony dobrą centrą popisał się Sulkowski a piłkę głową do siatki wpakował Robert Hirsz. Mimo ogromnych nerwów w końcówce wiślakom udało się utrzymać prowadzenie do samego końca i 3 punkty pojechały do Puław. Co ważne puławianie potrafili odwrócić losy spotkania, co w tym sezonie udało im się tylko raz w spotkaniu z GKS-em Bełchatów w październiku 2017 roku.
Już w sobotę przed wiślakami kolejne trudne spotkanie. Na Hauke-Bosaka przyjedzie Mistrz Polski z 1998 roku ŁKS -Łódź. To spotkanie w sobotę 5 maja o 17:00.

Gwardia Koszalin : Wisła Puławy 1:2 ( 1:0)