Portal ma 28,654,971 unikalnych wizyt

16/10/2022 13:01
Wygrywamy po horrorze z rezerwami Śląska
Cenne 3 punkty przywieźli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po szalonej końcówce spotkania ekipa Dumy Powiśla pokonała rezerwy miejscowego Ślaska 2:1.
Wiślacy do stolicy Dolnego Śląska udali się osłabieni. W składzie zabrakło Alberta Posiadały, Bojana Gvozenovicia, Agdwana Papikyana oraz pauzującego za żółte kartki Dominika Cheby. Wrocławianie przystąpili wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego składu. Od początku przewagę mieli gospodarze którzy już w 8 minucie mogli prowadzić. Po podaniu Adriana Łyszczarza w dobrej sytuacji z Piotrem Zielińskim znalazł się Sebastian Bergier, ale gracz, który wczoraj wystąpił w spotkaniu PKO BP Ekstraklasy przegrał rywalizację z wychowankiem Wisły Płock. Inna sprawa, że nawet gdyby Bergier trafił do siatki to sędzia nie mógłby uznać gola,bowiem napastnik rezerw Śląska znajdował się na spalonym.
W 24 minucie nad bramką Zielińskiego uderzał Łyszczarz, ale futbolówka poszybowała nad bramką. Wiślacy odpowiedzieli uderzeniem Mateusza Klichowicza minutę później, które jednak w dobrym stylu odbił na rzut rożny Józef Burta. Kolejne okazje to kolejna próba Łyszczarza, która minęła bramkę Wisły a także próba Jakuba Jezierskiego po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, jednak lespzy okazał się bramkarz Dumy Powiśla.
Druga połowa to wymiana ciosów. Najpierw 2 47 minucie futbolówkę nad bramką przeniósł Adrian Paaluchowski a chwilę później Bergier nie wykorzystał idealnej sytuacji i uderzył jedynie w boczna siatkę.
W 56 minucie gry w polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany był Paluchowski, ale sędzia Paweł Horożaniecki z Żar nakazał grać dalej. Kaptan Wisły sprawiedliwość wymierzył sam trzy minuty później, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym po centrze z rzutu rożnego mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Burtę.
W 69 minucie szczęście kolejny raz dopisało wiślakom. Po błędzie Piotra Zielińskiego, któremu odskoczyła piłka w sytuacji sam na sam z pustą bramką znalazł się Miłosz Kurowski, który uderzył jednak nad bramką Dumy Powiśla. W 82 minucie powinno być już po meczu, bowiem po kapitalnym podaniu od Mateusza Klichowicza sam na sam z Burtą wyszedł Ednilson Furtado, który uderzył jednak prosto w nogi bramkarza rezerw i skończyło się na strachu.
Największe emocje czekały nieliczną publiczność w końcówce. Najpierw w trzeciej minucie doliczonego czasu gry głową piłkę uderzył Mateusz Stawny, a sędzia uznał, że łapiący futbolówkę Zieliński stał już poza linią bramkową i gola uznał. Na szczęście dla puławian wiślacy nie załamali się i w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobyli bramkę na wagę 3 punktów. Po centrze Oskara Przywary piłka trafiła w rękę Stawnego i mimo ogromnych protestów gospodarzy sędzia Horożaniecki zdecydował się podyktować rzut karny dla Wisły. Odpowiedzialność na swoje barki wziął Mateusz Klichowicz, który pewnym strzałem w prawy róg pokonał Burtę. Po tym golu arbiter nie wznowił nawet gry i to ekipa Dumy Powiśla mogła cieszyć się z cennej wygranej. Wiślacy już za tydzień pożegnają się ze swoimi kibicami meczem ze Zniczem Pruszków, bowiem trzy kolejne gry do zakończenia rundy jesiennej to wyjazdowe spotkania we Wronkach z rezerwami Lecha oraz w Jastrzębiu-Zdroju i Krakowie z Hutnikiem.

Śląsk II Wrocław : Wisła Puławy 1:2 ( 0:0)
Stawny 90+3 - Paluchowski 59, Klichowicz 90+5(k)

Śląsk II Wrocław Burta- Caliński, Stawny, Wypart,Gerstenstein, Hyjek ( 60 Młynarczyk), Łyszczarz ( 46 Kurowski), Szmigiel, Samiec- Talar ( 60 Bargiel), Jezierski ( 83 Lutostański), Bergier ( 60 Krocz).

Wisła Puławy Zieliński - Przywara, Majewski, Wiech, Azikiewicz ( 73 Ednilson) Kona, Skałecki, Klichowicz, Banach, Puton, Paluchowski ( 83 Retlewski)

Żółte kartki Bergier, Caliński, Samiec-Talar, Stawny, Burta ( Śląsk II) - Skałecki, Wiech ( Wisła).

Żółtą kartką ukarany został także kierownik Wisły Piotr Grabarz.