Portal ma 28,660,789 unikalnych wizyt

21/02/2009 13:28
Zamroziło ich- czyli kolejny remis Dumy Powiśla
klub
Drugi remis zanotowali w grach sparingowych przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze puławskiej Wisły. Dziś mimo siarczystego mrozu zmierzyli się oni z III- ligowymi Orlętami Łuków i zasłużenie zremisowali to spotkanie.
Od początku do ataków ruszyli goście. Podopieczni trenera Andrzeja Zarzyckiego już w 1 minucie gry przeprowadzili lewą stroną groźną akcje, ale uderzenie jednego z napastników z Łukowa przeleciało obok słupka bramki Kuśmierza.

Wiślacy pierwszy raz groźnie zaatakowali bramkę Radosława Liczewskiego w 6 minucie. Wtedy to Wojciech Kępka uderzył w słupek, jednak piłka wyszła w pole, co wykorzystał popularny Heniek dośrodkowując z prawej strony wprost na głowę Łukasza Gizy.
Kilka minut później puławianie powinni prowadzić już 2: 0 po ładnej akcji Gizy i Kępki. Ten drugi jednak minimalnie posłał piłkę nad poprzeczką bramki Orląt. Co nie udało się wiślakom zrobili goście, którzy 4 minuty później wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się na głowie jednego z graczy z Łukowa, który ładnym uderzeniem pokonał Łukasza Kuśmierza.
W końcówce I połowy gra się zdecydowanie zaostrzyła. Między piłkarzami, co chwila dochodziło do spięć i niebezpiecznych fauli. Przez to arbiter główny Paweł Gil musiał nawet odsyłać krewkich graczy Orląt na dwuminutowe kary. W 43 wiślacy strzelili nawet bramkę, ale arbiter główny po sygnalizacji bocznego dopatrzył się pozycji spalonej gracza Dumy Powiśla i bramki nie uznał. Zbudziło to szereg kontrowersji wśród licznie zgromadzonej publiczności.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 58 minucie wiślacy za sprawą dobrego uderzenia Rafała Dryka, który wykorzystał dobre dogranie z rzutu wolnego objęli prowadzenie.
Jednak prowadzenie z III- ligowcem wyraźnie uśpiło podopiecznych Jacka Magnuszewskiego. W kolejnych minutach puławska obrona, aż dwa razy dała się pokonać i aż dwa razy Tomasz Dąbała musiał wyjmować piłkę z siatki. Jednak puławianie walczyli ambitnie do wyrównania i w 75 minucie za sprawą Rafała Dryka dopięli swego. Warto podkreślić, że wiślacy kolejny raz dobrze wykonali stały fragment gry.
Do końca meczu mimo prób z obu stron wynik nie zmienił się i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.
Dzisiejszy sparing mimo, że wiślacy wystąpili w osłabionym składzie pokazał, że w Puławach buduje się silna drużyna. Jednak pokazał też, że obrona Wisły bez Damiana Pietronia to zupełnie inna formacja. W poczynaniach puławskich defensorów brakowało zrozumienia i pewności. Miejmy nadzieję, że Damian szybko wróci do składu Dumy Powiśla

Wisła Puławy: Orlęta Łuków 3:3 ( 1:1)