Portal ma 29,507,103 unikalnych wizyt

17/05/2024 22:51
Remis przy Harcerskiej
Z jednym punktem do domu wrócili dziś piłkarze Wisły Grupa Azoty Puławy. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego zremisowali w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em 0:0 i nadal nie mogą być pewni na 100% utrzymania ligowego bytu na kolejny sezon. O tym dowiemy się dopiero po wynikach innych zespołów a w przypadku najbardziej niesprzyjających rozstrzygnięć dopiero za tydzień podczas ostatniej ligowej kolejki sezonu 2023/2024.

Na Śląsk opiekun Wisły nie mógł zabrać optymalnego składu. Z powodu nadmiaru żółtych kartek przy Harcerskiej zagrać nie mogli bowiem Jan Flak oraz Maksymilian Tkocz a z powodu urazu Krystian Puton. Do kadry meczowej wrócili wracający po dwóch spotkaniach przerwy Przemysław Skałecki oraz Janusz Nojszewski.
Już pierwsze minuty rozgrywanego w chłodnej majowej aurze spotkania pokazały, że oba kluby znają stawkę tego spotkania. Pierwsi z presją lepiej poradzili sobie puławianie i już w 6 minucie stworzyli groźną okazję pod bramką w której stał dziś Jakub Trojanowski. Bohaterami po stronie Wisły Grupa Azoty była dwójka Kamili Kargulewicz, który wycofał futbolówkę do Kumocha, ale strzał pochodzącego z Orońska gracza odbił niezbyt pewnie Trojanowski.
Trzynaście minut później pierwszy raz groźnie zrobiło się pod bramką w której widzieliśmy Oskara Mielcarza. Po centrze z rzutu wolnego w wykonaniu Bartosza Borunia głową bramkarza Dumy Powiśla próbował pokonać Sebastian Rogala, jednak piłka poszybowała nad bramką.
Minutę później znów groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, bo zaskakującej wrzutce z rzutu rożnego w wykonaniu Radosława Sewerysia piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole czego kompletnie nie spodziewali się obrońcy GKS-u.
Kolejne minuty to dwie okazje dla Wisły Grupa Azoty. W 39 minucie Trojanowskiego próbował pokonać strzałem z dystansu Mateusz Klichowicz, jednak były bramkarz warszawskiej Legii kolejny raz tego dnia nie dał się pokonać. Trzy minuty później znów bramkarz gospodarzy wyszedł zwycięsko z pojedynku z popularnym Klichem. Mimo walki do ostatniego gwizdka Pawła Pslita ze Zgierza po pierwszej połowie przy Harcerskiej bramek nie oglądaliśmy.
Od pierwszych minut drugiej połowy do ataków ruszyli puławianie. Już w 47 minucie gry kolejny raz w bramce jastrzębian pokazał się Trojanowski, który wygrał rywalizację z Klichowiczem a w 58 minucie Maciej Bortniczuk uderzył nad bramką gospodarzy. W odpowiedzi po błędzie Oskara Mielcarza dogodnej okazji bramkowej nie wykorzystali podopieczni trenera Dawida Pędziałka. Z lewej strony uderzał Mateusz Chmarek, ale piłkę z linii bramkowej wybił wprowadzony po przerwie na plac gry Kacper Kaczorowski.
W 70 minucie spotkania piłkę meczową mieli gospodarze. Po błędzie Łukasza Wiecha, który nie trafił w piłkę sam na sam z Mielcarzem wyszedł Michał Bednarski, ale najskuteczniejszy strzelec ekipy ze Ślaska przegrał rywalizację sam na sam z wypożyczonym ze Śląska bramkarzem.
W końcówce gospodarze trener GKS-u postawił wszystko na jedną kartę. Na placu gry pojawił się wypożyczony z Rakowa Częstochowa pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga Dawid Kabala, ale jego strzał trafił jedynie w boczną siatkę puławskiej bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową na nodze miał Klichowicz, który uderzył jednak w poprzeczkę i ekipa Dumy Powiśla musiała zadowolić się jedynie remisem.
Już w sobotę Wisła zakończy ligowe spotkania w tym sezonie spotkaniem z Pogonią Siedlce. My już dziś zapraszamy na stadion przy Hauke-Bosaka aby mocno dopingować naszą ekipę.

GKS Jastrzębie-Zdrój : Wisła Grupa Azoty Puławy 0:0

GKS Jastrzębie-Zdrój 12. Trojanowski - 4. Rogala, 5. Chmarek, ( 78. 36. Kabala), 7.Lech( 13. Iskra, 17. Fietz, 18. Bednarski, 22. Matuszek, 23. Guilherme, 27. Boruń, ( 78. 6. Maszkowski), 47. Kargul- Grobla ( 72. 66. Mucha)

Wisłą Grupa Azoty Puławy 13. Mielcarz- 3.Seweryś, 18. Wiech, 99. Noiszewski, 17. Pavlas
( 46. 66. Kaczorowski), 74. Skałecki ( 66. 10. Janicki), 8. Kumoch, 34. Bortniczuk, 11. Kargulewicz, 91. Klichhowicz 9. Giel

Żółte kartki Guilherme, Maszkowski ( GKS Jastrzębie-Zdrój) - Kargulewicz, Skałecki, Kumoch ( Wisła Grupa Azoty Puławy)

Czerwona Maszkowski 90+2 ( GKS Jastrzębie- Zdrój za drugą zółtę)

Sędziował Paweł Psikt ( Zgierz)

Widzów 917
more komentarze (33)
#1 | GallAnonim dnia 18/05/2024 12:24 napisał:
Brawo i wielki szacun, bo to był mega ciężki mecz od strony fizycznej (walka) i mentalnej (sponsor, problemy kadrowe, waga meczu). Niestety okazało się, że jeszcze sędzia miał jakieś wąty i tradycyjnie (to norma na wiosnę) wykasował nam Kargula i Kumocha z meczu z Pogonią. Ale to już historia i wszystko już jasne. Niestety, bez względu na wyniki (dziś i jutro), pewnie trzeba będzie wygrać z Pogonią, ale na szczęście to my sami zdecydujemy o swoim losie. Na koniec, jestem pod wielkim wrażeniem, że na wiosnę drużyna zrobiła normę na wyjazdach (norma do utrzymania prawie wykonana: 3+0=44). Ciągłe problemy kadrowe i tylko jedna przypadkowa porażka (zagraliśmy wtedy beznadziejnie-sorry za zwątpienie) w Grudziądzu. Porównanie trenerów na wyjazdach Piros 1-2-5, Raczyński 2-6-1, jest różnica?
#2 | Likors dnia 18/05/2024 14:01 napisał:
No i Sandecja sprawiła nam prezent. A Siedlce dalej pokazują, że decydują kto spadnie, a kto awansuje.

P.S.
Ciekawe, czy jeśli nas spuszczą to też będą wychwalani przez trybuny?
#3 | GallAnonim dnia 18/05/2024 16:04 napisał:
Więc, jeżeli chodzi o Lecha II, to wystarczy nam remis z Pogonią. A ich kibice, niech lepiej siedzą w klatce.
#4 | Likors dnia 18/05/2024 16:25 napisał:
Nie do końca rozumiem działań Siedlec. Wystarczyło zremisować z Jastrzębiem i 2 ostatnie mecze (z Chojnicami i z nami) grają niemal w 100% juniorami. Młodzi się ogrywają, punkty w klasyfikacji młodzieżowej rosną, kasa leci. A tu głupota i 2 przegrane mecze.
#5 | GallAnonim dnia 18/05/2024 16:48 napisał:
Pogoń przechodzi teraz przyśpieszony kurs pokory (z chojnicami zmarnowali karnego w 90 min., który dawał im awans). Za pewnie się chłopaczki poczuli i wpierdzielili się w lekki dołek. Nagle nic nie wychodzi, nie farci się, nerwy zaczynają grać. A wystarczyło być sobą, nie świrowć mistrzów, bo nie było podstaw. Oni od 30 marca nie wygrali na własnym boisku. Punktują głównie na wyjazdach. I tego się boję. Dlatego Pogoniarze, bezpieczniej w klatce. Ale bym się uśmiał gdyby Wisła ich ograła i wyj... do baraźy, w których by ich wybzykali. Normalnie miodzio.
#6 | GallAnonim dnia 18/05/2024 17:38 napisał:
Już na 100% wystarczy nam tylko remis żeby się utrzymać (Pogoni żeby awansować). Będziemy mieć wtedy 42 pkt. i nawet jeżeli Lech II wygra, to i tak nas nie przeskoczy, bo mamy lepszy bilans bezpośredni. Nic się też nie zmieni nawet jeżeli więcej drużyn będzie miało 42 pkt. i potrzena będzie tabela pomocnicza. Brak GKS-u, bo nie może zdobyć w jednym meczu 2 pkt. Pozostałe możliwości.
Wisła, Lech II, Skra spadek
Wisła, Lech II, Elbląg spadek
Wisła, Lech II, Elbląg, Skra spadek.
#7 | Anti Red dnia 19/05/2024 15:53 napisał:
Dzięki Wisło, dzięki za cenny punkt,dzięki za walkę ,dzięki trenerze,dzięki cały sztab.Jest dobrze sportowo.Cieszy to.
Kurcze....przyszedł chłop ,kiedy staliśmy po kolana w błocie i swoją pracą zbudował u mnie w tak krótkim czasie tak duże zaufanie.
Oczywiście ukłon należy się też wszystkim piłkarzom,bo to oni walczą co widać na meczach.Przed meczem z Pogonią.......pełen luz.Utrzymamy ligę.
Jak brzmi nazwisko gałgana, który klepnął pozwolenie na zmianę gospodarza w meczu ŁKS II - GKS Jastrzębie?
#8 | Marcin dnia 19/05/2024 17:41 napisał:
Anti red, najpierw to galganów ustalających terminarz dwóch lig trzeba by sprawdzić, a dopiero później resztę leśnych dziadków. Pogoń się zepnie teraz na ostatni mecz i kto wie jak to będzie. Nie jestem optymistą, ciężko mi uwierzyć w granie na tym szczeblu rozgrywek bez sponsora strategicznego, ale trzymam kciuki za honorowe utrzymanie się na boisku.
#9 | Piotrek dnia 19/05/2024 18:32 napisał:
Błąd został popełniony już na etapie układania terminarza i po prostu nikt tego nie wyłapał. Oczywiście ŁKS mógł złożyć prośbę o warunkowe rozegranie tego spotkania na boisku przy Minerskiej gdzie ma swoje Centrum Treningowe.
#10 | GallAnonim dnia 19/05/2024 19:26 napisał:
Jednym zależało, drugim zwisało a Dep. w ch. poleciał, bo nigdy tego nie powinien klepnąc w takiej sytuacji. Chyba jakiś mocny dyrektorek to zatwierdził, bo nawet Lech Poznań podkulił ogon.
W związku z osiągniętym porozumieniem klubów odnośnie terminu i miejsca rozegrania meczu 34. kolejki 2. ligi pomiędzy drużynami ŁKS II Łódź – GKS Jastrzębie, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że spotkanie odbędzie się w terminie obligatoryjnym, tj. 25 maja (sobota) o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju.
#11 | Likors dnia 19/05/2024 19:40 napisał:
Właśnie Stomil zrobił nam prezent. Kolejka prezentów. Fajnie, że Wisła jest jedną z niewielu drużyn, której zależy.
#12 | GallAnonim dnia 19/05/2024 19:42 napisał:
Najlepsze w tym komunikacie jest słowo obligatoryjny (synonim np. nakazany przepisami, bezwarunkowy, obowiązkowy). Dla PZPN-u termin jest obligatoryjny ale już granie 2 razy z tą samą drużyną na własnym boisku nie jest. I co tu się dziwić, że jak przyznają licencje to jeden klub ma zawiasy, bo zardzewiała śrubka na siedzisku a drugi gra na gruzowisku i jest cacy.
#13 | GallAnonim dnia 19/05/2024 20:06 napisał:
Trzeba przyznać, że Stomil nam pomógł mega ogromnie. Wielki szacun za grę fair. W tej sytuacji spadek nam grozi tylko jeżeli przegramy z Pogonią a cała trójka (Lech 2, Skra i Olimpia E.) wygra swoje mecze. Bytom-Lech 2, KKS-Skra, Chojnice-Elbląg. Baraże kontra spadek.
#14 | GallAnonim dnia 19/05/2024 20:17 napisał:
Tak, wiem, pominąłem GKS. Tak, on też musi wygrać, ale on już to sobie załatwił w PZPN.
#15 | sr1960 dnia 19/05/2024 20:52 napisał:
Baraże kontra spadekSmile. Tylko komu zależy na awansie?Bytom, Kalisz, Chojnice? Kalisz gdyby chciał dawno zapewniłby sobie bezpośredni awans. Nadzieja w Polonii, że pyknie Lecha, wtedy i my możemy przegrać. Ale od czego jest przyjaźń. Siedlcom i nam wystarczy remis! Obstawiam 2:2 do przerwy 0:2.Smile
#16 | sr1960 dnia 19/05/2024 20:59 napisał:
W I lidze ciekawie. Arka przegrywa z sąsiadem zza miedzy - Lechią. Jak się tak skończy to o awansie zdecyduje bezpośredni mecz: Arka- GKS.Arka ma kosę z Lechią i Gdańsk może nie odpuścić.
#17 | Anti Red dnia 19/05/2024 21:33 napisał:
Przy porażce z Pogonią musiałby się stać bardzo duży nie fart, żebyśmy zjechali na miejsce spadkowe(ale my tego meczu nie przegramy,jestem tego przekonany).Duży komfort psychiczny mamy przed ostatnią kolejką.
Mental w drużynie jest zapewne wywindowany bardzo wysoko,walka u nas w tych bardzo ważnych meczach o piłkę na wysokim poziomie.
Dodać do tego pracę jaką wykonuje nasz trener i jego pomocnicy równa się.... satysfakcjonujący w tym meczu dla nas wynik.Inaczej tego nie widzę.
#18 | GallAnonim dnia 19/05/2024 21:43 napisał:
SR, wystarczy, że zależy Polonii B (w 14 meczach na wiosnę tylko 1 porażka), Chojnicom (ostatnie wygrane na wyjazdach w Jastrzębiu i Siedlcach) i Hutnikowi (7 miejsce w tabeli), który mocno mobilizuje ww. dwójkę. Gdyby było inaczej już dawno odwalaliby numery vide Pogoń.
#19 | GallAnonim dnia 19/05/2024 21:48 napisał:
Jeżeli już mowa o Pogoni, to wygląda na to, że narobiła sobie większego kuku niż mi się początkowo wydawało. Jeżeli nie wygra w Puławach może polecieć na 3. miejsce. Wystarczy, że KKS wygra ze Skrą a Kotwica wygra 1 z 2 ostatnich meczów (to się właśnie dzieje). Lub jeżeli Pogoń zremisuje z Wisłą, KKS wygra i Kotwica wygra 1 z 2 ostatnich meczów to Pogoń leci na 3. miejsce, bo ma gorszy bilans z KKS-em. Lub jeżeli KKS wygra a Kotwica zremisuje 2x to przy równej liczbie pkt. całej trójki Pogoń też będzie na 3. miejscu. Wygląda na to, że będzie ciekawie. Pogoniarze do budy (tzn. klatki). A może w Siedlcach zreflektowali się, że nie ma kasy na 1. Ligę.
#20 | Anti Red dnia 19/05/2024 22:10 napisał:
"Lub jeżeli Pogoń zremisuje z Wisłą, KKS wygra i Kotwica wygra 1 z 2 ostatnich meczów to Pogoń leci na 3. miejsce, bo ma gorszy bilans z KKS-em"
Mylisz się.....
Jeżeli Pogoń zremisuje z Wisłą,a KKS wygra to ....Pogoń 56 punktów,KKS 55.
#21 | Anti Red dnia 19/05/2024 22:11 napisał:
Pogoń Siedlce nie musi u nas wygrać.
#22 | sr1960 dnia 19/05/2024 22:20 napisał:
kotwica - I liga!!! Tak jak pisze AntiRed Pogoni wtstarczy remis, dziś ma 3 punkty przewagi nad KKS-em
#23 | sr1960 dnia 19/05/2024 22:23 napisał:
W sobotę, godz.14 telefony w rękę i na stadion! Będzie się działo!
#24 | ojobazos dnia 19/05/2024 22:26 napisał:
Pogoń ma aktualnie 55 punktów a Kalisz 52 punkty i dodatkowo gorszy bilans z rywalem. Jeśli Kalisz wygra a Pogoń zremisuje to Kalisz wchodzi na 2 miejsce a Siedlce grają w barażu.
#25 | Anti Red dnia 19/05/2024 22:45 napisał: