Portal ma 28,572,325 unikalnych wizyt

05/06/2021 19:54
Edi znowu ratuje Wisłę

Złota bramka Ednilsona Furtado w końcówce spotkania z Avią dała dwudziestą siódmą wygraną w tym sezonie. Tym razem wiślacy pokonali rywali 1:0 i przekroczyli na swoim koncie mają już 90 punktów.

Wiślacy do dzisiejszego spotkania przystępowali pełni chęci udowodnienia sobie, ale i kibicom, że dwie porażki z rezerwami Cracovii oraz Stalą Stalowa Wola to jedynie przykre wypadki przy pracy. Trener Mariusz Pawlak tym razem postanowił dać szansę kilku rezerwowym w bloku obronnym za Błażeja Cyferta zobaczyliśmy Łukasza Wiecha, a także Łukasza Kacprzyckiego, który zastąpił Włodzimierza Putona.
Wiślacy wspierani kolejny raz głośnym dopingiem z sektora spod zegara udanie rozpoczęli spotkanie. Już w 8 minucie gry Dominik Cheba dobrze dograł piłkę w pole karne do Adriana Paluchowskiego, ale najskuteczniejszy strzelec Dumy Powiśla był zbyt odchylony i piłka po jego strzale poszybowała nad bramką w której stał Andrzej Sobieszczyk.
W odpowiedzi dwie minuty później Patryk Drozd wyłożył piłkę Mateuszowi Kompanickiemu, ale po strzale byłego gracza rezerw GKS-u Katowice piłka poszybowała obok bramki Kacpra Kołotyły. W 17 minucie świdniczanie mogą mówić o sporym szczęściu bowiem po dwójkowej akcji Łukasza Kacprzyckiego i Adriana Paluchowskiego popularny Paluch ostemplował jedyne słupek bramki Sobieszczyka. Chwilę później zbyt lekko na bramkę gości uderzał Kacper Kondracki a dwie minuty później z dystansu huknął Przemysław Skałecki, który jednak uderzył obok bramki Avii. W kolejnych minutach na boisku dominowała walka a jej skutki w 30 minucie odczuł Emil Drozdowicz, który ucierpiał po ostrym wejściu ex-wiślaka Rafała Kursy.
Po zmianie stron pierwszy to świdniczanie mogli objąć prowadzenie. Bardzo dobrze z 25 metra uderzał Dominik Maluga i tylko dobra postawa w puławskiej bramce Kacpra Kołotyły, który zbił uderzenie pomocnika ze Świdnika na róg zapobiegła stracie bramki przez puławian. Kilka minut później znowu groźnie było pod bramką Dumy Powiśla najpierw uderzał jeden z bohaterów finału Pucharu Polski Arkadiusz Górka potem Kursa a na końcu Dawid Kuliga, którego uderzenie minęło bramkę Kołotyły.
Na odpowiedź Wisły musieliśmy czekać aż do 72 minuty spotkania, kiedy to sam na sam z Sobieszczykiem wyszedł Paluchowski, ale piłkę z pustej już bramki wybił ofiarnie interweniujący Rafał Kursa. Mimo wszystko wiślacy nie rezygnowali i ich upór został nagrodzony w 87 minucie gry, kiedy to Przemysław Skałecki idealnie podał do Ednilsona Furtado a Portugalczyk spokojnym strzałem pokonał Andrzeja Sobieszczyka i uradował publiczność, która zasiadała dziś na trybunach stadionu MOSIR-u.
W odpowiedzi sytuację na remis zmarnował Wojciech Białek a już w doliczonym czasie gry Adrian Paluchowski uderzył jedynie w boczną siatkę i mimo sporych nerwów to wiślacy mogli cieszyć się kolejny raz w sezonie z wygranej z rywalem ze Świdnika.
Już w środę przez ekipą Dumy Powiśla kolejne wyzwanie. Tym razem w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego zmierzymy się z Orlętami Radzyń Podlaski, a sobotę ostatni wyjazdowy mecz w III lidze w którym w Białej Podlaskiej zmierzymy się z miejscowym Podlasiem.

Wisła Puławy : Avia Świdnik 1:0 (0:0)