Portal ma 28,653,628 unikalnych wizyt

19/03/2022 14:54
Suwałki znowu niezdobyte
Nie udało się ekipie puławskiej Wisły przełamać złej passy bez wygranej w lidze i zdobyć twierdzy jaką są w tym sezonie Suwałki. Dziś ekipa Mariusza Pawlaka przegrała trzeci mecz z rzędu czym na pewno sprawiła wiele zmartwień jej trenerowi, który podkreślał w jakiej trudnej sytuacji znalazła się dzisiaj Duma Powiśla.

Puławianie na Podlasie jechali w złych nastrojach po poniedziałkowej porażce z KKS-em 1925 Kalisz. W związku z tym opiekun naszej ekipy dokonał sporej ilości zmian w wyjściowej jedenastce Dumy Powiśla. Okazję do gry otrzymali Portugalczyk Pedro Gaio, Krystian Bracik, oraz ofensywna trójka Stefan Ilić, Kacper Kondracki i Emil Drozdowicz. Na ławce mecz rozpoczęli Błażej Cyfert, Maciej Kona, Bartłomiej Bartosiak, Dominik Banach oraz Adrian Paluchowski.
Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że na stadionie przy ulicy Zarzecze 26 będzie królować walka. Pierwszy strzał na bramkę Bartłomieja Grodeckiego w 9 minucie oddał Mateusz Sowiński, ale piłka ku rozpaczy miejscowych minęła bramkę wypożyczonego z Wisły Płock bramkarza i skończyło się jedynie na strachu.
Dziewięć minut później wiślacy mogli i powinni prowadzić. Kapitalnie do Krystiana Putona piłkę dograł Stefan Ilić, ale strzał tego pierwszego w bardzo dobrym stylu na rzut rożny zbił Hieronim Zoch. Dwie minuty później swoją szansę na bramkę miał Carlos Daniel, który w dobrej sytuacji fatalnie przestrzelił. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 21 minucie gry, kiedy to piłki głową nie sięgnął Pedro Gaio, futbolówka trafiła do Sowińskiego a temu nie pozostało nic innego jak posłać ją do siatki.
Na odpowiedź Wisły czkaliśmy do 27 minuty, kiedy to po krótko rozegranym rzucie rożnym Zocha strzałem zza pola karnego próbował pokonać Krystian Puton. Niestety i tym razem strzał kapitana Wisły był niecelny.
W 29 minucie w pole karne gości wpadł Mikołaj Łabojko, ale w bardzo dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką i wiślacy mogli odetchnąć. W końcówce Gradeckiego próbowali zaskoczyć najpierw Patryk Mularczyk, który przeniósł piłkę nad bramką oraz Mateusz Lewandowski, który po dograniu Mariusza Rybickiego głową uderzył wprost w bramkarza Wisły.
W przerwie trener Mariusz Pawlak dokonał dwóch zmian. Na placu gry pojawili się Błażej Cyfert oraz Maciej Kona i widać było, że wiślacy uwierzyli, że odwrócić losy tego spotkania. W 47 w polu karnym Wigier upadł zahaczany od tyłu Krystian Puton, jednak Pan Filip Kaliszewski z Gdańska nie zdecydował się użyć w tej sytuacji gwizdka i nakazał grać dalej. W 50 minucie nie pierwszy raz zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale Emil Drozdowicz nie zdołał oddać strzału na bramkę Zocha i wszystko zakończyło się jedynie na strachu dla ekipy prowadzonej przez Grzegorza Mokrego. Cztery minuty później ekipa z Suwałk prowadziła już 2:0. Mateusz Rybicki kapitalnie wypatrzył Mikołaja Łabojkę a ten mocnym strzałem w okienko bramki pokonał Gradeckiego. Przy dwubramkowym prowadzeniu suwalczanie mogli grać spokojniej i groźnie kontr atakować. W 59 minucie Bartłomiej Gradecki zmuszony był do interwencji po strzale Mateusza Lewandowskiego w w 63 minucie niecelnie uderzył Mularczyk.
W odpowiedzi na bramkę Zocha uderzył Bartłomiej Bartosiak, ale piłka kolejny raz nie chciała znaleźć drogi do bramki rywala i poszybowała nad poprzeczką. W końcówce kolejny raz okazję do zdobycia gola honorowego miał Bartosiak, ale były pomocnik GKS-u Bełchatów uderzył zbyt mocno i bramkarz Wigier nie miał kłopotów z obroną tego strzału. W 87 minucie wiślaków dobić mógł Mateusz Lewandowski, ale i tym razem Gradecki pewnie obronił uderzenie byłego zawodnika Wisły Płock.
Mimo kilku dodatkowych minut wynik spotkania nie uległ zmianie i puławianie kolejny raz musieli przełknąć gorzką pigułkę notując trzecią z rzędu porażkę wiosną. Już w sobotę na Lubelszczyznę przyjedzie zespół Sokoła Ostróda. Jeśli Duma Powiśla nie chce zaplątać się w niepotrzebną walkę o utrzymanie musi z zespołem Sokoła wygrać.

Wigry Suwałki : Wisła Puławy 2:0 ( 1:0)