LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 27,374,271 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
19/05/2021 19:54
Orlęta pokonane feta w Puławach


Kolejną wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Tym razem po trudnym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała Orlęta Radzyń Podlaski 2:1. Wygrana jest tym bardziej cenna jeśli dodamy, że puławianie wystąpili dziś bez sześciu podstawowych zawodników.

Fotoreportaż z meczu (fot. Szelak)
Opiekun Wisły nie mógł skorzystać dziś z pauzującego za czerwoną kartkę otrzymaną w Sieniawie Błażeja Cyferta oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartoników Adriana Paluchowskiego. Wolne ponadto otrzymali Bartłomiej Bartosiak, Łukasz Kacprzycki, Krystian Puton oraz Emil Drozdowicz, którzy znaleźli się poza kadrą na to spotkanie.
Początek spotkania to bardzo miłe zachowanie ekipy Orląt, która postanowiła uhonorować wiślaków tworząc szpaler dla wychodzących puławian. Na tym jednak uprzejmości radzynian się skończyły, bowiem tuż po pierwszym gwizdka sędziego Piotra Buraka z Zamościa walczący o ligowy byt rywale bardzo mocno walczyli o każdą piłkę.
Pierwsze 20 minut to wiele męskiej gry, co nie przekładało się na okazje bramkowe. Im dłużej trwała jednak ta połowa to groźniej robiło się pod bramką Maksymiliana Ciołka jednak grającym na luzie wiślakom brakowało wykończenia. Młodego bramkarza Orląt udało się ekipie trenera Mariusza Pawlaka pokonać dopiero w 22 minucie gry, kiedy to po trzecim z rzędu rzucie rożnym piłka trafiła do Mateusza Pielacha a ten zgrał ją głową do Dominika Cheby a wychowankowi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie pozostało nic innego jak posłać ją do siatki i pierwszy raz w rundzie wiosennej cieszyć się z kibicami ze zdobytej bramki.
Cztery minuty później mogło i powinno być 2:0, ale Ciołek bardzo dobrze spisał się po strzale Kondrackiego a dobijający uderzenie młodego wiślaka Tomasz Zając był na spalonym i nawet gdyby piłka wpadła do siatki po jego strzale Piotr Burak gola i tak by nie uznał.
W 32 minucie gry Ciołek zatrzymał w dobrej sytuacji Ednilsona Furtado a w końcówce tej części gry dwie okazje pod bramką Kacpra Kolotyły stworzyli sobie radzynianie najpierw w 42 minucie minimalnie niecelnie uderzał Damian Kleber a kilka sekund później w bramkę nie trafił Arkadiusz Maj.
Po zmianie stron groźniejsze wrażenie stwarzali przyjezdni. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego grali ambitnie i w 47 minucie mogli wyrównać po sporym zamieszaniu w wiślackim polu karnym żaden z graczy Orląt nie zdołał przeciąć piłki i skierować jej do siatki. W 52 minucie kibice na stadionie MOSIR-u mogli cieszyć się raz jeszcze. Tym razem piłka po centrze Zająca trafiła do Mateusza Pielacha a kapitan Dumy Powiśla nogą wpakował ją do siatki obok bezradnego Ciołka. Pięć minut później radzynianie strzelili bramkę kontaktową. Co ciekawe także z nieźle rozegranego rzutu rożnego a jej autorem okazał się Arkadiusz Maj.
W 76 minucie gry zbyt lekko na bramkę gości uderzał Zając a minutę później kibicom Wisły przypomniał się eks-wiślak Michał Kobiałka, który ostemplował poprzeczkę po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego.
Mimo sporej ilości nerwów wiślacy utrzymali korzystny dla siebie wynik i kilka minut po zakończeniu spotkania mogli cieszyć się ze swoimi kibicami z awansu do II ligi. Puławianie ubrani w okolicznościowe koszulki śpiewali, cieszyli się i celebrowali swoją radość z kibicami, którzy pierwszy raz mogli być dziś na trybunach puławskiego stadionu.
Rozgrywki III ligi nie zwalniają już w sobotę zespół Dumy Powiśla uda się do Rącznej na spotkanie z rezerwami Cracovii a w środę Puławach już w ramach Pucharu Polski zagra z Avią Świdnik.

Wisła Puławy : Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 ( 1:0)
Cheba 22, Pielach 52 - Maj 57

Wisła PuławyKołotyło- Kuban, Pielach,Wiech, Brągiel ( 61 Czelny),Cheba, Skałecki, W.Puton, Ednilson de Jesus Tavares Furtado, Kondracki ( 74 Kiczuk), Zając ( 89 Gałązka)

Orlęta Radzyń PodlaskiCiołek- Myszka, Idzikowski ( 46 Kuźma), Alberto Perez Sastre, Kobiałka, Maj, Kalita ( 30 Kleber), Rycaj, ( 81 Welman),Filipowicz ( 86 Kołtunowicz),Wiatrak, Kamiński

Żółte kartki Kuban, Cheba ( Wisła )- Kalita, Alberto Sestre ( Orlęta)
Żółtą kartką ukarany został także trener Wisły Mariusz Pawlak.

Sędziował Piotr Burak ( Zamość)

Widzów550
more komentarze (1)
Komentarze
#1 | GallAnonim dnia 21/05/2021 11:16 napisał:
W kwestii sędziowania: bramka dla Wisły na 2:0 - Furtado podaje ręką do Pielacha i bramka dla Orląt na 2:1 - w chwili strzału Maja zawodnik Orląt nr 23 (Kamiński) stoi 1 m na spalonym, w dodatku na linii strzału (uchyla nogę, aby nie dotknąć piłki) ewidentnie zasłania bramkarzowi Wisły pole widzenia.
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Znamy terminy spotkań Wisły na stadionie MOSIR-u w Puławach
Będą modernizacje boisk w Puławach
Bitwa o ligowy byt w Puławach - czyli sobotę z Hutnikiem
Sprawiedliwy remis w Puławach
Łukasz Wiech zostaje w Puławach
Orlęta Radzyń z Pucharem Polski
Sieniawa zdobyta - II liga ponownie w Puławach
3 punkty zostają w Puławach
Orlęta Radzyń Podlaski z nowym trenerem
Pucharowy wtorek w Puławach
Bez wypadku na Pasach - czyli rezerwy Cracovii pokonane
3 punkty zostają w Puławach
W Puławach mecz na szczycie
Nowe terminy spotkań Wisły w Puławach
Radomiak będzie grał w Puławach
OSTATNIE KOMENTARZE:
Bo jeszcze sędzia jest niewybrany.
Dlaczego nie można obstawiać piątkowego meczu d...
Dzięki. Kosztuje to naprawdę sporo stresu czase...
Gratulacje i dzięki za ogrom pracy na rzecz Wis...
Przejrzałem skrót, a w szczególności dwie sytua...
Do puszek nie powinien rzucić*.
Mecz meczem, raz się wygrywa raz się przegrywa....
Info dla tych, którzy jak na przykład ja są poz...
Gratulacje i życzenia sił do dalszej pracy! Dzi...
1972/73 21/22-10-1972 Wisła - Polonia 2-1 9/...
Koniecznie. 400. kibiców + 200. policjantów i o...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim967 komentarzy
MrMargol932 komentarzy
StaryKibol764 komentarzy
sr1960713 komentarzy
star691 komentarzy
Anti Red589 komentarzy
Marcin561 komentarzy
wst435 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 52,470 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 41,609 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 40,033 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 37,905 razy
Trener zawieszony! 36,835 razy
Smutek w Puławach 36,830 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 36,800 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 32,115 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 31,773 razy
Piłkarze apelują o pomoc 31,739 razy