Portal ma 28,696,872 unikalnych wizyt

30/09/2017 15:54
Kolejny remis wiślaków

Nie udało się wiślakom przełamać pasy remisów w starciu ze Zniczem Pruszków. Dziś podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka zanotowali szósty remis z rzędu i co gorsza w Łodzi z ŁKS-em wystąpią osłabieni brakiem Tomasza Sedlewskiego, który dziś otrzymał 4 i 5 żółtą kartkę w tym sezonie.

Puławianie do dzisiejszego spotkania przystępowali z nadziejami na wygraną. Opiekun Dumy Powiśla dokonał tylko jednej korekty w składzie swojego zespołu. Do wyjściowej jedenastki wrócił Sebastian Głaz a na ławce rezerwowych usiadł Piotr Darmochwał.
Pierwsza toczona przy pięknej jesiennej pogodzie połowa tego spotkania lepiej rozpoczęła się dla gości. Już w 2 minucie spotkania po dobrym podaniu Macieja Machalskiego w dobrej okazji znalazł się Eryk Sobków, który jednak z 10 metrów uderzył obok słupka bramki strzeżonej dziś przez Sebastiana Madejskiego.
Kolejne minuty to okazje dla Wisły w 5 minucie gry zbyt lekko na bramkę Znicza uderzał Niklas Zulciak i Piotr Misztal nie miał kłopotów ze złapaniem piłki. Cztery minuty później na bramkę gości głową uderzał Arkadiusz Maksymiuk, ale piłka poszybowała nad świątynią pruszkowian. Kolejne minuty to kolejne szanse Wisły, ale ani Jakub Smektała ani Tomasz Sedlewski nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego dziś Misztala.
W 35 minucie gry gości mogli prowadzić. Bardzo dobrze z 20 metrów na bramkę Sebastiana Madejskiego uderzył były legionista Marcin Smoliński, a piłka poszybowała minimalnie obok słupka bramki Wisły.
W 41 minucie gry po solowym rajdzie na bramkę pruszkowian uderzał jeszcze Sedlewski, ale i on nie zdołał pokonać golkipera przyjezdnych i obie ekipy na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron puławianie mogli prowadzić 1:0. Głową po centrze z rzutu rożnego uderzał Piotr Żemło, ale jego uderzenie poszybowało obok słupka bramki Piotra Misztala. W 54 minucie gry w pole karne gości wpadł Robert Hirsz, ale jego uderzenie z kąta obronił kolejny raz Misztal. Wiślacy dopięli swego w 61 minucie gry, kiedy to bardzo dobrym dograniu piłki od Jakuba Smektały w pole karne Znicza wpadł Niklas Zulciak i strzałem z bliska wpakował piłkę do siatki. Niestety radość puławian trwała bardzo krótko, bowiem już dwie minuty później z powodu czerwonej kartki boisko musiał opuścić Tomasz Sedlewski, który został ukarany przez Jacka Lisa drugą żółtą kartką.
Po stracie jego gracza wiślacy skupili się na grze z kontry. W 67 minucie gry powinno być 2:0 dla puławian, ale bardzo dobrze w pruszkowskiej bramce spisał się Piotr Misztal, który obronił uderzenie głową Piotra Darmochwała. Puławianie kolejną okazję na podwyższenie wyniku mieli w 73 minucie gry, kiedy to kolejny raz po centrze z rzutu rożnego minimalnie niecelnie uderzał Żemło a kilka minut później na bramkę rywala uderzał Arkadiusz Maksymiuk. Niestety piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki gości. W 82 minucie gry przyjezdni wyrównali. Lewą stroną pomknął Patryk Kubicki wystawił piłkę na 11 metr do wprowadzonego chwilę wcześniej Karola Podolińskiego a ten wpakował piłkę do siatki.
Dwie minuty później groźnie na bramkę Madejskiego uderzał Mateusz Stryjewski, ale bramkarz Dumy Powiśla wybił piłkę na róg.
Mimo gry do ostatniego gwizdka więcej bramek w Puławach już nie padło i obie ekipy musiały się zadowolić remisem. Przed Wisłą teraz bardzo trudny wyjazd do Łodzi na mecz z ŁKS-em. Ten mecz już w sobotę 7 października o 15:00.

Wisła Puławy : Znicz Pruszków 1:1 ( 0:0)