Portal ma 28,699,948 unikalnych wizyt

15/09/2023 20:04
Przy Agrykoli był grad goli
Nie udało się odnieść zdobyć punktów na trudnym terenie piłkarzom Wisły Grupa Azoty Puławy Dziś puławianie po szalonej końcówce spotkania przegrali w Elblągu 3:2 i nie wykorzystali szansy na zbliżenie się do lidera Radunii Stężyca, która tylko zremisowała w Częstochowie ze Skrą.

Trener Michał Piros przed spotkaniem z Olimpią podkreślał, że jego ekipę w Elblągu czeka trudne spotkanie. W związku z tym szkoleniowiec Dumy Powiśla postanowił dokonać kilku zmian. Pierwszy raz w tym sezonie w spotkaniu ligowym usiadł kapitan Krystian Puton, którego w wyjściowym składzie zastąpił wracający po kartkowej pauzie Dawid Retlewski. Kolejny raz szansę od trenera Pirosa otrzymali młodzieżowcy z Korony Kielce Radosław Seweryś oraz Janusz Nojszewski.
Już pierwsze minuty pokazały, że przy Agrykoli będzie trudno. W 2 minucie spotkania po błędzie Daniana Pavlasa w pole karne Wisły Grupa Azoty wpadł Maciej Famulak, ale jego uderzenie w dobrym stylu odbił Oskar Mielcarz. Pięć minut później błąd popełnił Łukasz Wiech piłka trafiła do Dominika Kozery, który jednak uderzył nad bramką puławian.
Na odpowiedź naszego zespołu czekać musieliśmy do 16 minuty, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy na strzał zdecydował się Retlewski. Strzał byłego gracza RaduniI Stężyca był jednak zbyt lekki i Andrzej Witan bez kłopotów złapał futbolówkę. Kilka minut później bramkę próbował zdobyć Damian Kołtański, ale podobnie jak kilka chwil wcześniej Retlewski uderzył zbyt lekko i były bramkarz Wisły Witan kolejny raz bez kłopotów złapał piłkę.
W 30 minucie na kolejną próbę zdecydowali się wiślacy, a konkretnie Kacper Kaczorowski, ale niestety dla obrońcy Dumy Powiśla futbolówka poszybowała obok bramki Olimpii. Osiem minut później niecelnie uderzał Maciej Bortniczuk, ale najlepszą okazję na otwarcie wyniku puławianie zmarnowali w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to w pole karne gospodarzy wpadł Kołtański i po nogach piłka uderzyła jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Witana.
Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla zawodników Wisły Grupa Azoty. W 55 minucie gry po źle wyrzuconym aucie przez puławian Aleksander Kozieł z Kielc przyznał piłkę rywalom, którzy po niezłym strzale Yana Senkevicha zza pola karnego objęli prowadzenie.
Pięć minut później mogło być 2:0 dla gospodarzy, Maciej Famulak założył siatkę Kaczorowskiemu na szczęście dla puławian uderzył w boczną siatkę. Kilka minut później Oskar Mielcarz popisał się kapitalną interwencją broniąc najpierw strzał Famulaka a kilka sekund później Kozery. W 69 minucie znów urodzony w Bartoszycach zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie miejscowych, ale czujny znów okazał się bramkarz Wisły Grupa Azoty. Puławianie w tym okresie zachowywali się jak ogłuszony mocnym ciosem bokser i do formy wrócili dopiero na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Najpierw niecelnie głową uderzał Mateusz Klichowicz, potem ofiarnie strzał Przemysława Skałeckiego zablokował jeden z obrońców Olimpii, ale widać było, że w grze Dumy Powiśla coś drgnęło.
Mimo to w 83 minucie gry podopieczni trenera Przemysława Gomułki mogli zamknąć to spotkanie. Dobrym uderzeniem popisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Adam Żak, jednak znów lepszy okazał się Oskar Mielcarz.
W 88 minucie stadion przy Agrykola 8 umilkł. Na uderzenie z ponad 30 metrów zdecydował się rezerwowy dziś Kamil Kumoch i huknął tak, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki obok zaskoczonego Witana. Wydawało się, że puławianie wrócą do domu chociaż z punktem, jednak podopieczni trenera Pirosa zostali brutalnie skarceni. Ekipa Wisły Grupa Azoty chciała bowiem grać o zwycięstwo co wykorzystali miejscowi. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po źle wykonanym rzucie rożnym gospodarze ruszyli z kontrą i po sekwencji błędów sam na sam z Mielcarzem znalazł się Famulak, który posłał piłkę do siatki. Nie minęło 60 sekund a kibice na trybunach cieszyli się znów z gola dla Olimpii. Tym razem Mielcarza strzałem zza pola karnego po rykoszecie pokonał Kamil Bartoś i jasne stało się, że puławianie do domu wrócą z niczym. Mimo tego ekipa Dumy Powiśla walczyła do końca. W 5 minucie doliczonego czasu gry arbiter z Kielc podyktował rzut karny dla Wisły Grupa Azoty. Do futbolówki podszedł Dawid Retlewski, który pewnym strzałem pokonał Witana, jednak na więcej nie starczyło już czasu, bowiem chwilę po golu Aleksander Kozieł zakończył to spotkanie czym wprowadził w ekstazę stadion przy Agrykola 8 i nieco zaspany już wieczorową porą Elbląg.
Puławianie przede kolejną szansą na wygraną staną w piątek 22 września, kiedy to zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań. Jeśli puławianie marzą o byciu jedną z czołowych ekip 2 ligi z młodym zespołem z Wielkopolski nie mogą sobie pozwolić na żadną wpadkę.

Olimpia Elbląg : Wisła Grupa Azoty Puławy 3:2 ( 0:0)

Senkevich 55, Famulak 90+2, Bartoś 90+3 - Kumoch 88, Retlewski 90+6 (k)

Olimpia Elbląg 27. Witan- 3. Sarnowski, 5. Szczudliński, 7. Jóźwicki ( 71 23. Łabecki) 10Senkevich ( 84. 12. Kardyś). ,11. Famulak, 13. Kuczałek, 15. Jakubczyk, 17. Stefaniak, 19. Kozera ( 75. 6. Bartoś) 28. Yatsenko ( 75. Żak).

Wisłą Grupa Azoty Puławy 13. Mielcarz - 17. Pavlas, ( 46. Tkocz),3. Seweryś, 18. Wiech,47. Kaczorowski, 74. Skałecki, 26. Kołtański ( 78. 41. Kumoch), 21. Nojszewski ( 68. 91. Klichowicz)10. Bortniczuk, ( 68. 67 Kargulewicz) 22. Janicki ( 68. 7.Puton), 11. Retlewski

Żółte kartki Łabecki ( Olimpia Elbląg ) -Pavlas, Skałecki ( Wisła Grupa Azoty)