Portal ma 28,651,385 unikalnych wizyt

23/11/2019 14:03
Udane zakończenie - 3 oczka wracają z Zabierzowa do Puław
Bardzo udanie zakończyli ligowe zmagania w 2019 roku piłkarze puławskiej Wisły. Po dobrym szczególnie w drugiej połowie meczu ekipa Dumy Powiśla pokonała w Zabierzowie Jutrzenkę Giebułtów i na przerwę zimową uda się w dobrych nastrojach i coraz mniejszą stratą do ligowej czołówki.

Wiślacy udając się do Małopolski zdawali sobie sprawę, że dzisiejszy mecz będzie trudny. Gospodarze mimo, że są beniaminkiem w każdym meczu prezentują się coraz lepiej a o ich sile przekonał się między innymi faworyzowany Motor Lublin, który przegrał przy Sportowej 1:0.
Trener Mariusz Pawlak kolejny raz dokonał kilku korekt w składzie swojego zespołu. Do pierwszej jedenastki wrócili Michał Kobiałka i Dawid Chudyba, którzy zastąpili Piotra Zmorzyńskiego i Damiana Bernata.
Pierwsze minuty spotkania to okazja dla gospodarzy po jednym z rzutów rożnych piłkę o mały włos do swojej bramki nie wpakowałby Michał Kobiałka, na szczęście czujny w niej był Paweł Socha i skończyło się jedynie na strachu dla puławian. Kilka minut później puławianie w końcu sprawdzili czujność stojącego w bramce giebułtowian 34-letniego Michała Ilińskiego. Na strzał zdecydował się Krystian Puton, ale uderzył zbyt lekko i wychowanek Wieczystej Kraków nie miał problemów ze złapaniem piłki. W 15 minucie gry przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął Dawid Chudyba, ale nieczysto trafił w piłkę i nieliczna publiczność gola nie zobaczyła.
Dziesięć minut później mogło i powinno być 1:0 dla Wisły. Maciejowi Wojczukowi idealnie na 11 metr dograł piłkę Krystian Puton, ale uderzenie byłego zawodnika Orląt Radzyń Podlaski poszybowało nad bramką Ilińskiego.
W końcówce tej części gry z rzutu wolnego uderzał jeszcze Łukasz Kacprzycki, ale bramkarz gospodarzy wypiąstkował piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką.
Druga część gry rozpoczęła się wręcz idealnie dla puławian. Już pięć minut po wznowieniu spotkania ekipa Dumy Powiśla objęła prowadzenie. Lewą stroną w pole karne pomknął Maciej Wojczuk, który idealnie wyłożył piłkę Michałowi Zuberowi, któremu pozostało jedynie wpakować piłkę do pustej bramki. Piętnaście minut później puławianie już prowadzili a bohaterem Dumy Powiśla okazał się Łukasz Kacprzycki, który Ilińskiego pokonał ładnym technicznym strzałem z bliskiej odległości. Stało się jasne, że wiślacy tego spotkania nie przegrają, tak więc trener Mariusz Pawlak zaczął dokonywać zmian. Na boisku pojawili się między innymi Piotr Zmorzyński i Damian Bernat i ta dwójka miała okazję wpisać się na listę strzelców. W 81 minucie uderzał ten pierwszy, ale piłka poszybowała obok słupka bramki gospodarzy. Jeszcze bliżej szczęścia był w 88 minucie Damian Bernat, po którego strzale piłka ostemplowała słupek bramki Ilińskiego.
W końcówce wiślacy ustalili wynik spotkania za sprawą Rafała Kiczuka,który wykorzystał dobrą centrę Krystiana Putona z rzutu rożnego i głową wpakował piłkę do siatki.
Puławianie wygraną zakończyli ligowe zmagania w 2019. Teraz przed ekipą trenera Mariusza Pawlaka jeszcze jedno bardzo trudne zadanie. W piątkowy wieczór przyjdzie im kolejny raz w tym sezonie zagrać na Arenie z Motorem Lublin w ramach półfinału Pucharu Polski. Oby tym razem ekipa Dumy Powiśla zdobyła lubelską twierdzę i w dobrych nastrojach mogła udać się na zasłużone urlopy.

Jutrzenka Giebułtów : Wisła Puławy 0:3 (0:0)