Portal ma 28,658,042 unikalnych wizyt

06/05/2006 16:03
Wysokie zwycięstwo
klub
Dzisiaj o godz. 15:00 rozpoczął się mecz Wisły z Turem Milejów. W naszych piłkarzach było widać smutek po kompromitującej porażce z Motorem II Lublin 1:6. W zespole Wisły nie wystąpili dzisiaj: Paweł Pszczoła (kartki), Adam Mroź (kartki), Sebastian Dziosa (egzaminy maturalne) i Mariusz Abramczyk (kontuzja).

Początek spotkania był dosyć nudny, gra Wisły nie wyglądała najlepiej, ale z minuty na minutę Wisła zaczęła się rozkręcać. Było bardzo dużo niecelnych zagrań, podań i strzałów. W 5 minucie spotkania już nastąpiła zmiana w drużynie z Milejowa zawodnik opuścił boisko z powodu kontuzji. Groźna akcja w pierwszej połowie odbyła się dopiero w 20 minucie. Po składnej, dokładnej akcji puławian z 12 metrów nie trafił Robert Mirosław. Strzelił nad poprzeczką. Kilka minut później ponownie Robert Mirosław po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzelał głową raz w górny róg bramki - bramkarz odbił piłkę, potem dobijał, ale ostatecznie bramkarz Tura wyszedł z tej akcji obronną ręką. Wisła w pierwszej połowie już poważniej nie zagroziła bramce Tura aż do 43 minuty. Robert Mirosław zdecydował się na uderzenie z 18 metrów. Zakończyło się to powodzeniem piłka ugrzęzła w prawym rogu bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Wisły.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Piłkarze atakowali nieśmiale nie mogli znaleźć sposobu na zdemontowanie obrony rywala z Milejowa. W 55 minucie kolejna kontuzja w zespole gości tym razem Robert Makarewicz bezpardonowo wszedł w nogi rywala - otrzymał za to zagranie żółtą kartkę. Trzy minuty później nastąpiły dwie zmiany w zespole Wisły. Za Roberta Makarewicza wszedł Przemysław Niedziałek, a w miejsce Marcina Rożka, Konrad Bancerz. Kilka minut po wejściu Konrada Bancerza została zdobyta bramka, ale sędzia jej nie uznał. Sędzia uznał, że jeden z piłkarzy Wisły popełnił faul na bramkarzu. Co się nie udało wcześniej udało się dwie minuty później. Po faulu w polu karnym na Rafale Dryku sędzia podyktował rzut wolny pośredni. Do piłki podeszli Robert Mirosław. Mirosław podał piłkę do Kamińskiego, a ten pokonał pięknym strzałem w prawy róg bramkarza gości.
Po zdobyciu tej bramki gra się uspokoiła i żadna z drużyn nie stwarzała groźnych akcji. W 72 minucie meczu Piotr Kamiński w polu karnym został nieco popychany, ale sędzia był niewzruszony i nakazał grać dalej. W 75 minucie spotkania boisko opuścił autor jednej bramki - Piotr Kamiński, a jego miejsce zajął Tomasz Sikora. W 80 minucie mogło być już 3:0. Faul w polu karnym na jednym z napastników Wisły i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Rafał Dryk, ale niestety nie strzelił. Uderzył w prawy róg, ale bramkarz gości wyczuł intencje naszego zawodnika i było nadal 2:0. Dwie minuty później ponownie Robert Mirosław wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Najpierw go umiejętnie ominął, a potem strzelił mocno i dopełnił tym samym formalności zdobywając bramkę.

Było już pewne, że 3 punkty zostaną w Puławach. Piłkarze Tura zagrozili poważnie bramce Wojciecha Pięty, ale nasz bramkarz popisał się swoimi umiejętnościami i nie pozwolił by piłka wpadła do bramki. W 89 minucie piłkarz Tura zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym i sędzia bez zastanowienia pokazał na wapno. Do piłki podszedł rezerwowy w tym meczu Tomasz Sikora i zdobył czwartą bramkę dla Wisły. Gra Wisły była dzisiaj poprawna, ale nie styl się liczy w piłce tylko wynik. Miejmy nadzieje, że jutro Stal zgubi punkty i szanse Wisły na awans IV wrócą.

Wisła Puławy - Tur Milejów 4:0 (1:0)

Bramki: Mirosław 43', 83', Kamiński 62', Sikora 89' (karny)

Wisła: Pięta, Komorek, Stolarek, Mariusz Rożek, Marcin Rożek (58' Bancerz), Makarewicz (58' Niedziałek), Mirosław, Zjawiony (81' Jaskulski), Kamiński (75' Sikora), Dryk, Kamola

Żółta kartka: Makarewicz