Portal ma 28,721,048 unikalnych wizyt

02/05/2015 21:00
Wisla gasi Znicz
Bardzo cenne 3 punkty po trudnym spotkaniu w Pruszkowie z miejscowym Zniczem zdobyli dziś piłkarze puławskiej Wisły. Podopieczni trenera Bogdana Bławackiego pokonali rywala skromnie bo 1:0, po bramce Tsvetana Filipova.

Do podwarszawskiego miasta wiślacy udawali się osłabieni. Z powodu urazu w meczowej kadrze nie znalazł się Volodymir Fedoriv, a dwaj najskuteczniejsi gracze Wisły Konrad Nowak i Jarosław Niezgoda także nie byli zdolni do gry przez całe 90 minut. Z tego powodu szkoleniowiec Dumy Powiśla zmuszony był do zmian w składzie i zagrania bez klasycznego napastnika. Tę rolę najczęściej pełnił Tsvetan Flipov.
Rozgrywane kilka minut po zakończeniu finału Pucharu Polski spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji pod bramką a gra toczyła się głównie w środku pola. W tym okresie dużo było twardej męskiej gry na którą pozwalał sędzia Paweł Kantor z Dębicy.
Pierwszy raz groźnie pod bramką zrobiło się w 12 minucie spotkania, kiedy to bardzo mocno i bardzo dobrze na bramkę w której stał Michał Leszczyński uderzał Maciej Górski, jednak wypożyczony ze Stomilu Olsztyn bramkarz w pięknym stylu obronił uderzenie byłego legionisty. Wiślacy pierwszy raz bramce Michała Bigajskiego zagrozili w 25 minucie gry, kiedy to po wrzutce Macieja Machalskiego z rzutu rożnego minimalnie niecelnie głową uderzał Mateusz Pielach. W 36 minucie na bramkę gospodarzy uderzał Arkadiusz Maksymiuk, ale uderzył zbyt lekko i golkiper rywali nie miał problemów z obroną tego uderzenia. W końcówce pierwszej połowy piłki po dobrym podaniu od Tomasza Sedlewskiego piłki na 10 metrze nie opanował Konrad Szczotka i skończyło się jedynie na strachu dla pruszkowian.
Drugą połowę znakomicie rozpoczęli wiślacy. W 51 minucie uderzał niecelnie Maciej Machalski, jednak 4 minuty później puławianie objęli prowadzenie. Błąd Andrzeja Niewulisa wykorzystał aktywny Christopher Edwards, który powalczył o piłkę tuż przy samej linii końcowej boiska dograł po ziemi piłę do Tsvetana Filipova a ten popisał się kapitalnym strzałem i piłka wylądowała w bramce gospodarzy. W 60 minucie na bramkę Bigajskiego uderzał Rafał Lisiecki, a piłkę z kłopotami odbił bramkarz gospodarzy. Jeszcze więcej kłopotów sprawiło golkiperowi Znicza uderzenie Konrada Szczotki z 66 minucie. Jednak i tym razem bramkarz Znicza zdołał odbić piłkę na róg.
Im bliżej było końca spotkania tym ataki Znicza stawały się coraz groźniejsze. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na solową akcję zdecydował się Górski, jednak były napastnik Legii uderzył obok bramki strzeżonej przez Michała Leszczyńskiego. Kto myślał, że to koniec emocji na stadionie przy ulicy Bohaterów Warszawy grubo się mylił. W czwartej minucie dodatkowej to wiślacy mogli postawić kropkę nad i, jednak po najpierw pruszkowian uratował po strzale Piotra Charzewskiego Bigajski a kilka sekund później piłka po uderzeniu tego samego gracza otarła się o słupek bramki Znicza i wyszła w pole. Jednak to jeszcze nie był koniec emocji w tym spotkaniu, bowiem gospodarze mieli okazję wyrównać. W sytuacji sam na sam z Michałem Leszczyńskim znalazł się Karol Grudniewski, jednak puławski bramkarz fantastycznie obronił uderzenie młodego gracza z Pruszkowa. To była ostatnia akcja tego spotkania a po chwili sędzia Kantor zakończył mecz w którym to wiślacy mogli cieszyć się z bardzo cennych 3 punktów.
Cieszy, że kolejny raz puławianie mimo ogromnych problemów kadrowych zagrali bardzo ambitnie i wykonali wszystkie założenia taktycznie. Co ważne puławianie grając nawet bez nominalnego napastnika stwarzali sytuacje pod bramką rywali i strzelili bramkę. Przed ekipą Bogdana Bławackiego kolejny wyjazd. Tym razem drużyna Dumy Powiśla wyjeżdża w sobotę do Kluczborka na starcie z miejscowym MKS-em.

Znicz Pruszków : Wisła Puławy 0:1 (0:0)