Portal ma 28,656,906 unikalnych wizyt

09/11/2013 14:04
Wiślacki kryzys coraz poważniejszy
Bez przełamania złej passy bez wygranej i bez punktów wracają z dalekiego Elbląga piłkarze puławskiej Wisły. Dziś podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego przegrali z miejscową Olimpią 2;1, kolejny raz dosłownie prezentując rywalom bramki, bowiem jedna podopieczni Dariusza Kaczmarczyka strzelili po rzucie karnym i niepotrzebnym faulu jednego z wiślaków a druga bramka to konsekwencja straty przy wyprowadzaniu akcji ze swojej połowy.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener Jacek Magnuszewski kolejny raz miał spore problemy ze skompletowaniem składu. Z powodu urazów i kartek w starciu z Olimpią nie mogło bowiem wystąpić aż 5 zawodników. W składzie ekipy z Puław brakowało Mateusza Pielacha, Michała Budzyńskiego i Rafała Wiącka , którzy nie mogli grać z powodu kontuzji a Mateusz Gawrysiak i Konrad Nowak pauzowali za kartki. Co gorsza po 10 minutach spotkaniach do grona kontuzjowanych dołączył jeszcze Paweł Jabkowski, który po jednym z ostrych wejść gracza gospodarzy nie był w stanie kontynuować gry.
Pierwsze minuty spotkania toczonego na ciężkiej i grząskiej płycie stadionu w Elblągu to przewaga wiślaków, którzy chcieli pokazać, że na Warmię i Mazury przyjechali po 3 punkty.
W 7 minucie po podaniu Christophera Edwardsa w dobrej sytuacji znalazł się Szymon Martuś, który uderzył jednak w nogi obrońców Olimpii. Kilka minut później puławianie już prowadzili. W 27 minucie gry ładną akcję przeprowadził Iwan Litwniuk piłka szczęśliwie odbiła się od będącego w polu karnym Szymona Martusia i trafiła do Piotra Nowosielskiego, który uderzył po długim roku bramki w której stał Mateusz Imianowski.
Po stracie gola do ataków ruszyli gospodarze. W 30 minucie w pole karne dośrodkowywał piłkę Kamil Kopycki Nazar Penkowec wypiąstkował futbolówkę w pole karne i dopiero ofiarna interwencja Szymona Martusia, który wybił piłkę przed siebie zażegnała niebezpieczeństwo. Kilka chwil później na bramkę wiślaków uderzał Rafał Leśniewski jednak zrobił to niecelnie i piłka poszybowała nad bramką. W 43 minucie szczęście nie dopisało wiślakom. Po niepotrzebnym faulu jednego z graczy przyjezdnych w polu karnym upadł Kamil Piotrowski i Szymon Lizak podyktował rzut karny dla Olimpii. Pewnym strzelcem jedenastki okazał się Kamil Graczyk i zdobył pierwszą po przeszło 557 minutach bramkę dla swojego zespołu. Jeszcze w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego uderzał Piotrowski, jednak jego pierwsze uderzenie trafiło w mur a dobitka poszybowała obok bramki w której stał Nazar Penkowec.
Po zmianie stron kolejny raz lepiej prezentowali się wiślacy. W 53 minucie groźnie na bramkę Imianowskiego uderzał Iwan Litwniuk, jednak bramkarz z Elbląga nie dał się zaskoczyć a kilka chwil później w 59 minucie po dobrej centrze z rzutu rożnego Piotra Charzewskiego i zamieszaniu pod bramką Mateusza Imianowskiego głową minimalnie niecelnie uderzał Wojciech Jakubiec. Gdy wydawało się, że bramka dla puławian jest kwestią czasu gola zdobyli gospodarze. Błąd przy wyprowadzeniu piłki jednego z graczy Wisły piłka trafiła do Kamila Piotrowskiego, który idealnie obsłużył będącego w polu karnym Rafała Leśniewskiego, który z 12 metrów wpakował piłkę siatki.
Po zdobytej bramce gospodarze cofnęli się zmuszając wiślaków do gry atakiem pozycyjnym. Niby to Wisła częściej grała piłka i częściej gościła pod bramką Olimpii, ale to podopieczni Dariusza Kaczmarczyka mogli prowadzić już 3:1. Bardzo dobrze z rzutu wolnego uderzał Kamil Graczyk i piłka po jego strzale uderzyła w słupek puławskiej bramki.
Ostatnie minuty to desperackie próby wiślaków doprowadzenie do remisu. Z dystansu uderzali Arkadiusz Maksymiuk, Piotr Nowosielski, jednak piłka za każdym razem jak zaczarowana mijała bramkę strzeżoną przez Mateusza Imianowskiego.
W nerwowej końcówce w polu karnym elblążan pojawił się nawet Nazar Penkowec, ale i jego obecność nie pomogła i 3 cenne punkty pozostały w Elblągu.

Niestety mimo lepszej gry niż w spotkaniu ze Stalą wiślacy kolejny raz zeszli z boiska pokonani. Co gorsza rywale kolejny raz punktowali i sytuacja w tabeli staje się coraz gorsza. Teraz przed ekipą Jacka Magnuszewskiego trudne zadanie, bowiem na stadion do Puław przyjeżdża ekipa Znicza Pruszków. Nie dość, że puławski obiekt nie służy wiślakom, to na dodatek znowu nie wiadomo czy szkoleniowiec Dumy Powiśla będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy, bowiem z powodów urazów mogą być nadal niezdolni do gry między innymi Rafał Wiącek, Michał Budzyński czy Paweł Jabkowski. My wierzymy, że zła passa musi się w końcu skończyć i już teraz zapraszamy na sobotnie spotkanie. Pokażmy, że mimo słabej passy nadal jesteśmy z ekipą Wisły.

Olimpia Elbląg : Wisła Puławy 2:1 ( 1:1)