LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 28,669,651 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
08/10/2012 12:16
Na stadionie w Puławach kibice gości mecze oglądają zza płota
media
Stadion w Puławach może pomieścić ponad 4 tys. widzów, ale zorganizowane grupy kibiców gości oglądają spotkania zza ogrodzenia. W sobotę na mecz nie weszło ponad 600 fanów Radomiaka.
Według przepisów PZPN gospodarz spotkania musi zapewnić pewną pulę biletów zorganizowanej grupie kibiców drużyny przeciwnej. W Puławach, w sektorze dla gości, jest miejsce dla 150 przyjezdnych.


Kibice z Radomia wystąpili o bilety. Przyznaliśmy je zgodnie z przepisami. Na mecz wybrała się jednak znacznie liczniejsza grupa. Zdecydowanie przewyższająca pojemność trybuny dla gości. O tym, że nie będą mogli usiąść razem, wiedzieli na długo przed meczem mówi Grzegorz Nowosadzki, prezes Wisły Puławy.
Część przyjezdnych posiadających bilety mogła bez problemu zająć miejsca w przydzielonym im sektorze. Nie możemy nikomu zabronić przyjścia na mecz. Ci, którzy nie mieli wejściówek do wydzielonego sektora grupowego, mogli wejść na stadion indywidualnie i usiąść razem z puławianami. Ale odmówili mówi Nowosadzki.
Powiedzieli, że albo wchodzą wszyscy, jedną grupą, albo nie wejdzie nikt. I nie weszli dodaje Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji. 600-osobowa grupa z Radomia dopingowała swój zespół zza ogrodzenia. Pilnowało ich 150 policjantów.

Mecz miał rangę spotkania o podwyższonym ryzyku. Kibice obu klubów nie darzą się sympatią. Obyło się bez incydentów i bójek. Dla nas to bez różnicy, czy kibice są w sektorze, czy za bramą. W każdym przypadku i tak zabezpieczamy mecz mówi Marcin Koper z puławskiej policji.

Kibicowanie zza płotu to na nowoczesnym stadionie w Puławach swoista tradycja. W przeszłości swoje drużyny wspierały w ten sposób zorganizowane grupy kibiców z Lublina i Rzeszowa.

Źródło. mm.pulawy.pl
more komentarze (15)
Komentarze
#1 | BNS dnia 08/10/2012 13:05 napisał:
Oczywiste jest, że to ,że na naszym wspaniałym(tfu) stadionie goście ogladają mecze zza płotu nie z winy Klubu. Klub po prostu nie może ich wpuścić na swoje sektory i tyle. Prezes powinien to podkreslac na kązdym kroku. Jest to wina patologii przepisów PZPN i milicji. Nawet kibice zaprzyjaźnionych klubów muszą siedzieć w klatce.
PIŁKA NOZNA DLA KIBICÓW!!!
#2 | ajax dnia 08/10/2012 13:28 napisał:
Uważam, że wstydem jest aby kibice przyjezdni oglądali mecz "zza płota". Przyjmowanie, że jest to normalne i stało się tradycją w Puławach kompromituje instytucje i osoby odpowiedzialne za organizację meczów na naszym stadionie. Widać brak z ich strony dobrej woli i tzw. "pójście na łatwiznę" w tej kwestii. Ci co myślą, że mecz się odbył i wszystko jest ok. są w błędzie. To nie jest i nigdy nie będzie "w porządku", dopóty - dopóki kibice nie będą mieli zapewnionego bezpiecznego sektora na stadionie, który przecież do tej pory nigdy nie był zapełniony w 100%. Osoby odpowiedzialne za powyższy stan powinny, jak najszybciej problem rozwiązać i doprowadzić do normalności na MOSiR w Puławach...
#3 | walery dnia 08/10/2012 14:43 napisał:
ajax "tzw osoby odpowiedzialne" za organizację meczu to Klub , bo to on organizuje mecz, ale jest małe ale ... Wymogi organizacyjne wynikają z ustawy i przepisów PZPN i klub tego nie zmieni choćby chciał , a po drugie nikt się nie pytał budując stadion czy taka klatka wystarczy czy nie , czy jest dobrze usytułowana czy nie i czy tak nawiasem mówiąc coś takiego jest potrzebne. Bo na dzisiaj faktycznie trzeba by ogrodzić ( podkreślam ogrodzić a nie wyznaczyć) dodatkowy sektor. tylko pytanie na ile osób ,żeby było dobrze i kto to zrobi i czy w ogóle zrobi no i oczywiście kto zapłaci. Jeżeli masz pomysł jak to rozwiązać to by było super. oczywiście zawsze mozna szukać innego stadionu np. w Poniatowej , albo spaść do niższej ligi i bedzie po kłopocie..
#4 | Piotrek dnia 08/10/2012 14:49 napisał:
W Poniatowej też chyba można przyjąć do 50 kibiców gości jak dobrze pamiętam.
Patologiczne są przepisy PZPN-u i policji. Ale w Polsce normalnie być nie może.
Wiadomo klub musi działać zgodnie z procedurami i przepisami. Niestety w ustawie jest tak a nie inaczej, że zorganizowana grupa ( a za taką uznaje się kibiców w barwach i z flagami) nie może zasiadać na ,, normalnych" sektorach. Czy to nie chore??? Owszem, że chore, nie każdy stadion posiada specjalnie wydzielony sektor dla kibiców gości na 600 czy 700 miejsc. Współczuje organizatorom bo na pewno chcieli by oni żeby wszyscy kibice weszli na obiekt i stamtąd oglądali to spotkanie.
#5 | walery dnia 08/10/2012 15:28 napisał:
Mi też podoba się zawołanie piłka nożna dla kibiców. I prawda , że przepisy jak to u nas , zbyt często odbiegają od życia. Niestety , ale umówmy się część odpowiedzialności za ich treść ponoszą również kibice z grup zorganizowanch , ponieważ tam często znajdzie się "jeszcze bardziej zorganizowana grupa" , która w **** ma mecz i interesuje się zadymą.I to są też fakty z którymi trudno się nie zgodzić. W efekcie przepisy , że trzyma się ich jak bydło w klatce eskortuje pułkiem milicji co oczywiście jest uwłaczające. Ale jak dotąd nikt nie pokusił się o inne rozwiązania.
#6 | BNS dnia 08/10/2012 16:25 napisał:
Ileż to już zadym mieliśmy w Puławach, ileż awantur i patologii, że skutecznie niszczy się patologię. Utrudnia się bardzo ładnie życie puławskim chuliganom. Jeszcze na Motorze było ich 250, dziś jest połowę mniej, no a na nastepnych derbach pewnie już nie będzie nikogo, żadnego chuligana. O chuliganach Radomiaka to już w ogóle szkoda gadać. Skutecznie ich powstrzymano przed zdemolowaniem miasta i stadionu, Podziwiam i pozdrawiam.
#7 | MrMargol dnia 09/10/2012 07:37 napisał:
czytam i oczom nie wierzę.
czy wy na prawdę nie wiecie o co chodzi i dlaczego jest jak jest?
pokazuje i omawiam.
ustawa mówi że obiekt aby spełniał warunki do organizowania spotkań piłkarskich z udziałem zorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych musi posiadać wydzielony sektor tzw klatką o pojemności równej 5% całkowitej pojemności obiektu. w naszym wypadku to gdzieś ok 220 miejsc. do tego dochodzi oczywiście pozwolenie odpowiednich służb. w tym wypadku najważniejsza jest policja, która określa rodzaj imprezy i ma prawo uznać ją za "imprezę podwyższonego ryzyka". wtedy pojemność klatki zostaje jeszcze bardziej ograniczona i u nas skurcza się do ok 150 miejsc.

pytanie czy tak być musi?

otóż nie koniecznie. nie zależy to od organizatora czyli KS Wisła ani od właściciela obiektu czyli MOSiR. Możliwe jest udostępnienie większej ilości miejsc kibicom zorganizowanym ale tu decydująca rolę i głos ostateczny ma policja.
nasza tzn wojewódzka nigdy na taki krok się nie odważyła i nie odważy bo PO CO?

dodam ze byłem na kilku meczach kadry narodowej czy ekstraklasy kiedy kibicom gości udostępniano znacznie więcej miejsc niż to wynikało z ówczesnych czy obecnych przepisów i nie za płotem tylko na stadionie.

czyli da sie. cnd.

naprzód piłkarze. Smile kiedy patrzę na tabele to serce się śmieje.
#8 | walery dnia 09/10/2012 08:29 napisał:
BNS przecież nie chodzi mi o "nasze podwórko". te przepisy nie były tworzone w oparciu o to co się dzieje w Puławach , bo dla mnie nic się nie dzieje takiego , żeby jak piszesz "puławskim chuliganom" cokolwiek utrudniać. Gdyby tak wszyscy umówmy się zorganizowani kibice zachowywali się jak w Puławach to mecze wyglądałyby zdecydowanie lepiej pod wzgledem kibicowskim i pewnie nie było by problemu z wpuszczaniem przyjezdnych niezależnie od tego czy się z nimi sympatyzuje czy nie. Ale pewnie zgodzisz się , że restrykcje wynikają nie z tego jak jest czy było u nas tylko z akcji takich jak np w Bydgoszczy czy ostatno na Polonii. To takie akcje dają pretekst do zaostrzania przepisów nadinterpretacji. I tu pełna zgoda z MrMargolem. policja wojewódzka patrzy prze pryzmat motoru i tyle i w **** ma , że u nas mogłoby być i fajnie i bezpiecznie tylko jak może to "podwyższa ryzyko".Uwierzysz że z Wisłą Płock to był mecz podwyższonego ryzyka? zero przyjezdnych ale jednak. w efekcje podwojone koszty dla klubu i tyle z tego było.
#9 | tomek1982-29 dnia 09/10/2012 08:41 napisał:
pewnie ktoś doszedł do wniosku, że skoro dwie Wisły grają ze sobą to muszą to być derby Smile
#10 | Piotrek dnia 09/10/2012 09:23 napisał:
Z Płockiem zero przyjezdnych??? Z tego co kojarzę w klatce z Płockiem około 70 osób.
Jedna osoba w klatce była z Siarką, pewnie mówisz o meczu z Siarką walery.
Co nie zmienia faktu, że przepisy są bzdurne.
#11 | walery dnia 09/10/2012 09:44 napisał:
masz rację Piotrek , z tym , że z Siarką też był podwyższonego
#12 | Piotrek dnia 09/10/2012 10:08 napisał:
Czyli mam rozumieć, że podobnie jak na Legii wszystkie spotkania w Puławach są podwyższonego ryzyka?? Moim zdaniem dziwna decyzja policji
#13 | BNS dnia 09/10/2012 12:41 napisał:
Mecz jako imprezą podwyższonego ryzyka kwalifikuje Prezydent Miasta!!!!
#14 | walery dnia 09/10/2012 13:46 napisał:
tak jest ale na wniosek policji. oczywiscie prezydent może podjąć inną decyzję ale to już inna bajka
#15 | Piotrek dnia 09/10/2012 13:54 napisał:
No tak, ale pan prezydent ma dobrych doradców, którzy znają się tak na meczach i zabezpieczeniu imprez piłkarskich jak ja na balecie mongolskim. Smile
A przepraszam jeszcze, ale czy mecze piłki ręcznej w Puławach są imprezami masowymi i to podwyższonego ryzyka??? Bo jakoś nie słyszałem. Panie prezydencie.
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Kotwica w Puławach z nowym szkoleniowcem
Cisowianka Drzewce zagra w Puławach
Wielki Czwartek w Puławach
Retro Wisła - czyli ostatnia wizyta Widzewa w Puławach
Z rezerwami Zagłębia w Puławach
Sandecja będzie występować na stadionie Garbarni
Trwa sprzedaż biletów i karnetów na mecze Wisły Grupa Azoty
Ze Stalą w Puławach
Znamy terminy spotkań Wisły na stadionie MOSIR-u w Puławach
Będą modernizacje boisk w Puławach
Bitwa o ligowy byt w Puławach - czyli sobotę z Hutnikiem
Sprawiedliwy remis w Puławach
Kibice Ruchu dołożą się do organizacji spotkania w Ostródzie
Domowe mecze rezerw Lecha bez kibiców
Znamy terminarz spotkań Wisły na stadionie MOSIR-u
OSTATNIE KOMENTARZE:
O 13:00 rozpoczął się bardzo ważny mecz dla Wis...
Emocje opadły, więc na spokojnie, można zrobić ...
Dokładnie kazdy mecz jest teraz o wszystko a gr...
Wisła perfekcyjnie przygotowana na najważniejsz...
Dno i wodorosty grunt to stabilna forma w sobot...
Jeżeli ta drużyna ma tak grać, to naprawdę szko...
Jeszcze kilka podtekstów związanych z meczem Ol...
Galu może zaczniesz wysyłać to na meila redakcy...
Przegrana z Kotwicą to 100. porażka Wisły w roz...
Wisła w 2. lidze po 28 meczach w sezonie (sezon...
Wisła, na 28 meczów w bieżącym sezonie, aż w 18...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim1151 komentarzy
MrMargol933 komentarzy
StaryKibol765 komentarzy
sr1960738 komentarzy
star691 komentarzy
Marcin613 komentarzy
Anti Red604 komentarzy
wst447 komentarzy
steven1974427 komentarzy
kasztan399 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 55,089 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 43,913 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 42,316 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 40,006 razy
Piłkarze apelują o pomoc 39,963 razy
Trener zawieszony! 39,261 razy
Smutek w Puławach 38,978 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 38,974 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 34,113 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 33,602 razy