LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 29,171,374 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
12/12/2008 16:30
Stowarzyszenie "Nasze Puławy" kwestionuje sens budowy stadionu
Szanowny Panie Prezydencie,
Dziękuję za szybką rekcję i zorganizowanie konferencji prasowej w związku z wystosowaniem przez Stowarzyszenie Nasze Puławy Listu otwartego na temat szeregu wątpliwości wokół budowy nowego stadionu miejskiego. W konferencji wziął udział Prezydent, jego zastępcy, Sekretarz Miasta, kierownicy i pracownicy niektórych wydziałów, trenerzy, prezesi oraz działacze miejskich klubów sportowych.(fot. www.um.pulawy.pl)

Szanowny Panie Prezydencie,

Dziękuję za szybką rekcję i zorganizowanie konferencji prasowej w związku z wystosowaniem przez Stowarzyszenie Nasze Puławy Listu otwartego na temat szeregu wątpliwości wokół budowy nowego stadionu miejskiego. W konferencji wziął udział Prezydent, jego zastępcy, Sekretarz Miasta, kierownicy i pracownicy niektórych wydziałów, trenerzy, prezesi oraz działacze miejskich klubów sportowych.

Krótko mówiąc, wszyscy zwolennicy budowy stadionu według projektu przedstawionego przez Urząd Miasta. Moim zdaniem konferencja została zorganizowana po to aby przekrzyczeć inicjatywę Stowarzyszenia a nie wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W tym przekonaniu utwierdziłem się, kiedy Pan Prezydent zamiast zacząć odpowiadać na pytania zawarte w Liście otwartym, rozpoczął atak na moją osobę, starając się insynuować mi jakieś złe chęci, powiązania czy brak wiedzy. Starano mi się wmówić, że Stowarzyszenie jest przeciwko budowie stadionu. Owe twierdzenie było wielokrotnie powtarzane podczas spotkania.

Z przykrością muszę stwierdzić, że podczas konferencji nie uzyskaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dlatego stawiamy je po raz kolejny:
1. Dlaczego inwestycja ma pochłonąć 60 milionów złotych? Czy nie można wybudować stadionu za dużo mniejszą kwotę?
2. Jakie będą rzeczywiste koszty funkcjonowania obiektu? Podczas spotkania dowiedziałem się, że stadion na pewno nie będzie przynosił zysku. Z naszych szacunków wynika, że utrzymanie stadionu może kosztować nawet do 2 mln złotych rocznie nie licząc oczywiście kosztów związanych z wykupem obligacji lub spłaty ewentualnego kredytu. Czy miasto na to stać? Kto ma zarządzać obiektem i czy będą dodatkowe etaty dla pracowników stadionu?
3. Kto tak naprawdę ma być użytkownikiem stadionu? Podczas spotkania powiedział Pan, że tygodniowo z płyty głównej boiska można korzystać tylko przez kilka godzin. W praktyce będzie to oznaczało, że można rozegrać tylko jeden mecz w tygodniu. Zatem twierdzenie, że stadion ma służyć puławskim sportowcom nie ma oparcia w faktach.
4. Co z parkingiem przy stadionie? Uważa Pan, że 50 miejsc parkingowych wystarczy dla 5 000 kibiców. Kto nie zaparkuje przy stadionie, ma zatrzymać się w centrum miasta. Pana wypowiedź traktuję jako żart i oczekuję bardziej poważnej odpowiedzi.

Liczymy, że odpowie Pan pisemnie na nasze pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jeszcze raz pragnę podkreślić, że Stowarzyszenie NASZE PUŁAWY chce aby w naszym mieście rozwijać infrastrukturę sportową ale dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Dlatego zadajemy pytania czy budowa obiektu za 60 milionów złotych, prawdopodobnie tylko z budżetu miasta jest potrzebna? Czy nie wystarczyłby obiekt złożony z boiska, bieżni i szatni, który będzie tak naprawdę spełniał takie same funkcje ale za dużo mniejszą kwotę?

Stowarzyszenie NASZE PUŁAWY nie boi się zadawać trudnych pytań i poruszać tematów, które budzą wielkie emocje. Dlatego nadal będziemy zajmować się tym problemem bez względu na to czy ktoś uważa, że na dyskusję jest już za późno. Naszym zdaniem dyskutować trzeba zawsze, tym bardziej, że budowa stadionu ma pochłonąć aż 60 milionów złotych. Za taką kwotę można zrealizować inne ważne przedsięwzięcia, które czekają w kolejce.


Z poważaniem

Paweł Nocek
Prezes Stowarzyszenia
NASZE PUŁAWY

No cóż inicjatywa godna poparcia! Nam pozostaje stwierdzić: "a nie mówiliśmy???" Jak widać nie jesteśmy odosobnieni w swoich poglądach w kwestii Stadionu. Takiego straszydła jakie chce nam zafundować za grube miliony Pan Prezydent poprostu nie chcemy!


(fot. www.um.pulawy.pl)
more komentarze (19)
Komentarze
#1 | ad dnia 12/12/2008 17:19 napisał:
Kopia zapewniam Cię, że twoja wizja stadionu jest zupełnie odmienna od wizji Pana Nocka. Z tym poparciem bym się wstrzymał.
#2 | kopia dnia 12/12/2008 17:34 napisał:
Pan Nocek chce ograniczyć inwestycję - to fakt. Ja uważam, że nalezy wstrzymać budowę tego cudaka! Swoją drogą myślę, że stadion nie powstanie. Grobel nie zdobędzie pieniędzy na budowę. Kto da pieniądze na stadion który budzi takie kontrowersje?

Sam Prezydent tez juz o tym wie. Zwołuje konferencje prasową żeby sobie podyskutować z marginalnym stowarzyszeniem nie w celu przekonania kogokolwiek - lecz w celu pokazania, że "Ja chciałem, lecz inni nie chcieli" To stary Lis. Oto wypowiedz Rzecznika naszego klubu, którą zobaczyłem w Dzienniku Wschodnim:

"To są kpiny z tego projektu, który był wielokrotnie dyskutowany - mówił Michał Świderski, rzecznik klubu Wisła Puławy"

Jestem ciekawy co miał Rzecznik na myśli? Moim zdaniem ta cała sprawa to kpina z mieszkańców Puław, którzy pozbawieni sa jakiegokolwiek udziału w dyskusji na temat wyglądu miasta i użyteczności tak wielkich inwestycji jak stadion. Tłumaczenie " mogliście dyskutować na poziomie projektu" mnie nie przekonuje! Nigdy nawet nie powstała strona o stadionie, nie było żadnego wprowadzenia do tematu. Ten projekt został nam "nadany"

Trzeba ograniczyc straty do minimum. Czym jest nawet 500tyś straty na projekcie jesli zamiast 80mln możemy wydać 40 i mieć stadion jakiego chcemy?
#3 | Wisła only dnia 12/12/2008 17:43 napisał:
Co miał Misiek na myśli...na pewno nie dowiemy się tego, z jednego wyrwanego z kontekstu zdania, ja liczę że w dzisiejszej TVK coś więcej będzie. Tylko zobaczymy jak podane....
#4 | antypolityk dnia 12/12/2008 17:56 napisał:
Budowa stadionu zrobiła się typową rozgrywką polityczną. Prezydent chce budować drogi stadion, bo to ładnie wygląda na ulotkach, działacze klubu bo może okazja umknąć na coś nowszego. Nikogo nie interesuje, że stadion będzie wykorzystywany dwa razy do roku: na dzień chemika i może jakieś inne dni Puław.
Po co pompować tyle kasy w coś co może być mniejsze, tańsze i fajniejsze. Popieram stadion bez bieżni !!!
#5 | Wisła only dnia 12/12/2008 18:47 napisał:
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. SmileSmile
#6 | Wiślak dnia 13/12/2008 11:16 napisał:
Niech stadion bedzie jaki bedzie byleby powstał. **** co za ludzie, trzebabyło kwestinować decyzje w paźzdierniku a nie **** teraz!!! Ja p!@$#!@$e zaraz sie przetarg na budowę rozstzrygnie. Do roboty. Jak na wiosne nikt pierwszej łópaty nie wbije to chyba już nigdy!!!

DO ROBOTY!!!
#7 | majer dnia 13/12/2008 12:37 napisał:
jakby by był zrobiony stadion typowo piłkarski to i mniejsze koszty pewnie by były za takie pieniadze stadion na niecałe 5tys to są jakieś śmiechy poprostu STADION TAK ALE PIŁKARSKI
#8 | anty dnia 13/12/2008 14:22 napisał:
i tak nie powstanie ten stadion, bo władza nie będzie miała kasy.
#9 | do anty dnia 13/12/2008 21:25 napisał:
Platfusy kasy nie mają ????? żarty sobie stroisz...
#10 | GreQ dnia 15/12/2008 19:10 napisał:
Tak czytam te wasze smutne i bezsensowne wypowiedzi i dochodzę do wniosku, że tylko pogadać sobie możecie i popłakać w rękaw, bo jaki wy jako zwykli szarzy ludzie możecie mieć wpływ na budowę stadionu skoro to ani z waszej kieszeni, ani z waszej inicjatywy itd. itp., co wy możecie skoro to nie wasze i nie za wasze!!!-skoro wam się nie podoba to co ma być wybudowane- to wybudujcie wy ze swoich $i będzie wtedy chyba ok!!!-- To taka moja drobna uwaga tak na marginesie!!!Proponuję więcej ogłady i rozwagi !!!
#11 | majer dnia 16/12/2008 14:28 napisał:
do Greq wypowiedz bezsensowna to jest ale twoja najlepiej nic sie nie odzywać siedzieć i nic nie pisać szary to jesteś ty idż oglądać kolejny serialik w telewizji TYLKO WISŁA PUŁAWY
#12 | karol0477 dnia 20/12/2008 09:36 napisał:
siema stadion tak ale piłkarski nie jakaś parodia . do Greq kolego to będzie z naszych podatków wiec musimy mieć coś do powiedzenia nasze miasto nasz klub nasz stadion WISŁA FOREVER.
#13 | la dnia 25/12/2008 22:47 napisał:
stadion bez bieżni???!!!! glupota totalna...pilka kopana i ci kopytnicy "stoja" ( czy moze leza) na tragicznym poziomie ..ale ciagle kase pompujmy w nich..brawa za glupote
#14 | do la dnia 26/12/2008 11:23 napisał:
lepiej pompowac w cos czym sie mało kto interesuje no nie gdzie pare osób to interesuje PIŁKA jak pewnie wiesz to najbardziej popularny sport na całym świecie i z niego są największe dochody a za 2 lata moze 2 liga i wtedy będzie ci głupia przez ten czas blokował to jeden prezes wszyscy wiemy o kogo chodzi jak wisła grała jeszcze baraż kiedyś o 4 lige z hetmanem 2 to on bardzo nie chciał do niej wchodzić a co osiąga ta lekkoatletyka człowieku z czym do ludzi TYLKO WISŁA PUŁAWY
#15 | GreQ dnia 26/12/2008 14:20 napisał:
Cieszcie się że wogóle coś ma powstać, bo w innym wypadku dalej by był ten stary szary komunistyczny obelisk!!!, a co do stadionu to też jestem zdania że powinien być z bieżnią!!!, bo piłka nożna to nie wszystko- a jak duże jest zainteresowanie w Puławach tą dyscypliną to było widać na trybunach na meczach: od 300-600 osób!!!!, no może z 2 wyjątkami jak było ciut więcej więc dla kogo ja pytam stadion tylko piłkarski???po to żeby co 2 tygodnie przyszło 400 osób???, a tak w międzyczasie meczy piłkarskich można organizować inne imprezy sportowe i wcale nie jest powiedziane że przyszłoby mniej osób a śmiem twierdzić że więcej, bo ludzie niestety mają dość już tej jednostajnej,miernej i bezbarwnej gry piłkarzy!!!A może ludzie chcą czegoś innego w międzyczasie za te nasze również podatki jak powyżej ktoś napisał???, nie przyszło to do głowy???
#16 | do "do la" dnia 26/12/2008 16:50 napisał:
sporo tu kretynów...Typowi idioci jak pilkarze= kopacze. hehehe 2 liga w pulawach?! chyba jak caly skald wymienia i azoty dadza im wszystkie swoje pieniadze.
A kilkunastu lekkoatletow z pulaw bylo mistrzami polski,czesc nadal jest w reprezentacji polski,tylko odchodza do innych klubow bo tu nie maja gdzie trenowac...nie ma warunkow, a w stojacych na targicznym poziomie pompujemy kase.
DEbilizm gorą... Wisła utonie...Grin
#17 | DO DO LA dnia 27/12/2008 13:19 napisał:
ładny z ciebie idiota i prowokator ile osób chodzi na lekkoatletyke głabie kogo to interesuje a zresztą macie swoją przepiękną strone jest bardzo pomysłowa widać jakie jest zapotrzebowanie na to dziadostwo chłopaku wogle powinno sie to przenieść ludzie rzucający oszczepami rzucający niszczący murawę napewno mają wiele sukcesów nie bój sie bedzie kasa pewnie wpompowana więc już mozesz dać sobie spokój głabie LEKKATLETYKA JUŻ UTONEŁA TYLKO WISŁA PUŁAWY
#18 | do "do la" dnia 27/12/2008 17:06 napisał:
szmato,ja nie reprezentuje juz waszego klubiku....A mam tylko nadzieje ze predze czy pozniej sekcja seniorska padnie...juniorzy i mlode grupy pilkarzy, jak najbardziej jestem za...ale tych kolesi co kopia pilke
( nie graja w nia , a to jest roznica) moze kiedys zlikwiduja jak jakas madra glowa bedzie rzadzila. A kibice waszych pilkarzy=gimnazjalisci ,hehe szumnie zwiacy sie heeh kibicami spod zegara...az zal na was patrzec...
#19 | do do la dnia 27/12/2008 18:28 napisał:
szmata to masz na imie nie dyskutuje juz z toba po umiesz tylko wyzywac
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Walne Zebranie Delegatów KS Wisła Puławy
Wisła Puławy z nowym Zarządem
NADZYWCZAJNE WALNE DELEGATÓW CZŁONKÓW KS WISŁA PUŁAWY
Baraże są nasze
Przeżyjmy to jeszcze raz - czyli 12 miesięcy z Wisłą Puławy
Wisła z nową umową z Grupą Azoty Puławy
Wychowanek Wisły Puławy zakończył karierę
Wisła z kolejną umową z miastem Puławy
Wisła Puławy : Siarka Tarnobrzeg - relacja viedo
Wisła Puławy : Wisłoka Dębica - relacja video
Wisła Puławy : ŁKS Łagów - relacja video
Wisła Puławy : KS Wiązownica - relacja video
Wisła Puławy : Stal Kraśnik relacja video
Wisła Puławy : Hetman Zamosć - relacja video
Wisła Puławy : Jutrzenka Giebułtów - relacja video
OSTATNIE KOMENTARZE:
https://www.podka...go-resovii
Czyli wycofanie do 4 ligi?
Czeski film, nikt nic nie wie.
Wszystko super. A co z pierwszą drużyną?
https://sport.tvp...2-i-3-ligi
Co nowego w klubie?
Coś więcej odnośnie meczu.
Likors, Ty prawisz prawie jak ex-premier, tj. d...
Poza tym bądżmy obiektywni. Puławy (47 K mieszk...
Robi nam się na stronie jakaś zbędna i niewiele...
W Polsce nie ma demokracji, tylko 'demokracja l...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim1226 komentarzy
MrMargol933 komentarzy
StaryKibol765 komentarzy
sr1960752 komentarzy
star691 komentarzy
Marcin633 komentarzy
Anti Red613 komentarzy
wst449 komentarzy
steven1974427 komentarzy
kasztan399 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 55,478 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 44,333 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 42,707 razy
Piłkarze apelują o pomoc 41,074 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 40,361 razy
Trener zawieszony! 39,685 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 39,370 razy
Smutek w Puławach 39,340 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 34,478 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 33,928 razy