Portal ma 28,652,667 unikalnych wizyt

01/06/2008 09:22
Nerwy ze stali - wygrana z Podlasiem
klub
Na wiele nerwów wystawili swoich kibiców piłkarze puławskiej Wisły. W zakończonym przed chwilą spotkaniu pokonali oni w Białej Podlaskiej miejscowe Podlasie 3:1. O tak szczęśliwym zakończeniu zadecydowało ostatnie 5 minut kiedy to wiślacy aż dwukrotnie pokonywali bramkarza gospodazy.
Od początku rozgrywanego w sporym upale meczu do ataków ruszyli goście. Już w 10 minucie gry po ładnej składnej akcji Gizy z Mokiejewskim ale strzał tego drugie ofiarnie zablokowali obrońcy Podlasia. Na kolejne składne akcje kibice zgromadzeni na stadionie w Białej Podlaskiej musieli czekać do 24 minuty gry, kiedy to przyjezdni wywalczyli po niezłej akcji rzut rożny. Jednak nie przyniósł on żadnego pożytku graczom Dumy Powiśla. 11 minut później to gospodarze mogli objąć sensacyjne prowadzenie. Błąd popełnił obrońca Wisły Karol Zięba, ale jego pomyłki nie potrafił wykorzystać jeden z napastników Podlasia. Jak mówi stare piłkarskie przysłowie, niewykorzystane sytuacje się mszczą, gdyż dwie minuty później to puławianie cieszyli się z gola a szczęśliwcem okazał się Łukasz Giza. W 41 minucie znowu gospodarze zagrozili bramce Tomasza Dąbały. Puławski golkiper pokazał jednak, że zna swój fach bardzo dobrze i pewnie obronił uderzenie gracza z Białej Podlaskiej.
Chwilę przed końcowym gwizdkiem strzału z wolnego próbował Matyjaszek, ale przy okazji faulowany był bramkarz Podlasia i sędzia Andrzej Kozłowski przerwał grę.
Od początku drugiej odsłony do kolejnych ataków ruszyli wiślacy, którzy od razu chcieli skierować drugi raz piłkę do siatki Ekimowa.
W 52 minucie próbował uderzać główką Rafał Dryk, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny.
W 58 minucie ambitne starania Podlasia zostały uwieńczone sukcesem. Po bardzo kuriozalnym i kontrowersyjnym golu gospodarze za sprawą wyrównują stan meczu na 1:1. Chwilę później przyjezdni powinni objąć prowadzenie, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Giza.
Po okresie takiej gry spotkanie toczyło się głównie w środku pola. Ataki wiślaków były coraz bardziej nerwowe na czym korzystało Podlasie groźnie kontr atakując.
W 80 minucie drugą żółtą kartkę a w konsekwencji i czerwoną dostał Piotr Mokiejewski i puławianie musieli kończyć mecz w 10. Widząc co się dzieje trener Jerzy Krawczyk zdecydował się przejść na grę trójką obrońców. Jak pokazaly następne minuty decyzja puławskiego szkoleniowca okazała się słuszna, gdyż w ostatnich minutach to Wisła okazała się zdecydowanie lepszą drużyną i strzeliła bardzo ważne dwie bramki, które dały wygraną na trudnym terenie w Białej Podlaskiej.
Najpierw gola w 87 minucie strzelił Łukasz Giza a 3 minuty później rywali dobił uderzeniem z wolnego Wojciech Kępka.
Dzięki tej wygranej wiślacy nadal liczą się w walce o nową 3 ligą i są jej zdecydowanie bliżej niż przed ostatnią kolejką.

Podlasie Biała Podlaska: Wisła Puławy 1:3 ( 0:1)
(58') - Giza (37', 87'), Kępka (90')
Podlasie: Ekimov, Oponowicz, W. Jakubiec, Arushanau, Szendel, Różański ( 83 Gawroński), Wej, Bal ( 55 Guzek), Wenisjenia, Magier, Sobiczewski ( 67 Jasiuk)
Wisła Dąbała- Dryk, Mróz, Gawrysiak, Zięba, Abramczyk ( 74 M. Kamola), Mokiejewski, Stecyszyn, Matyjaszek ( 66 Wiśniosz), Kępka Giza ( 88 Bancerz)
Żółte kartki Szendel ( Podlasie), Kępka Dryk , Dąbała, Mokiejewski , Wiśniosz( Wisła)
Czerwona kartka Mokiejewski ( 80 za dwie żółte)