Portal ma 28,706,410 unikalnych wizyt

14/04/2024 13:54
Niedziela nie była dla Nas
Bez punktów i w złych nastrojach opuszczali dziś piłkarze Wisły Grupa Azoty. Puławianie, którzy rozegrali jedną z najlepszych pierwszych połów w tym sezonie w drugiej odsłonie znacznie spuścili z tonu i ulegli ekipie Kotwicy 1:3 i nadal nie mogą pewni spokojni o ligowy byt na sezon 2024/2025.

Trener Mikołaj Raczyński w porównaniu do wyjazdowego spotkania we Wronkach dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce Dumy Powiśla. Daniana Pavlasa zastąpił Jan Flak a Kamila Kumocha Meksykanin Manuel Ponce Garcia. Jak pokazały pierwsze minuty przy Hauke-Bosaka obie zmiany były udane, bo już od pierwszych minut przewagę mieli puławianie, którzy często gościli pod bramką Marka Kozioła i już w 4 minucie powinni prowadzić.
W tej to właśnie minucie kapitalne podanie z głębi pola otrzymał Kamil Kargulewicz, który wyszedł sam zna sam z bramkarzem z Kołobrzegu jednak doświadczony bramkarz umiejętnie wyszedł poza pole gry i nogami zatrzymał uderzenie pomocnika Dumy Powisla.
Co nie udało się wiślakom w 4 minucie udało dziesięć minut później. Po rzucie rożnym i centrze Mateusza Klichowicza najprzytomniej w polu bramkowym rywali zachował się Radosław Seweryś, który głową pokonał Kozioła.
Cztery minuty później po kolejnym cornerze blisko bramki na 2:0 był Łukasz Wiech, który jednak w ostatniej chwili został uprzedzony przez rywala i skończyło się kolejnym rzutem rożnym. W 27 minucie spotkania dwójkową akcję rozegrali Klichowicz z Krystianem Putonem i kapitanowi Dumy Powisla zabrakło centymetrów, aby uszczęśliwić zgromadzona dziśna trybunach publiczność.
Kołobrzeżanie w tym okresie nie potrafili zagrozić bramkę w której stał dziś Oskar Mielcarz, a odgryzali się strzałami z dystansu Pytlewskiego w 25 minucie gry i kilka minut później przewrotką w wykonaniu Sebastiana Murawskiego. Obie próby były jednak nie celne i po stronie dorobku piłkarzy trenera Ryszarda Tarasiewicza widniało zero strzałów celnych.
Nieszczęście puławian rozpoczęło się w 33 minucie, kiedy to urazu po szybkim sprincie do piłki doznał Piotr Giel. Mimo, że napastnik próbował wrócić na plac gry kilka minut później trener Raczyński zmuszony był dokonać pierwszej zmiany a kontuzjowanego Giela zastąpił wracajacy po urazie Maciej Bortniczuk.
Po zmianie stron widać było, że ekipa faworyta z Kołobrzega nie sprzeda łatwo skóry. Jednak to puławianie w 53 minucie po pomysłowo rozegranym rzucie rożnym mogli prowadzić. Klichowicz podał z cornera do wbiegającego Putona a temu zabrakło milmetrów, żeby cieszyć się z kolejnej bramki.
W 64 minucie opiekun Kotwicy dokonał aż trzech zmian w swojej ekipie, które odmieniłły przebieg spotkania. Już pięć minut później goście wyrównali. Błąd Sewerysia wykorzystał Jonathan Junior, który idealnie podał na piąty metr do Filipa Kozłowskiego a rezerwowy z bliskoa pokonał Oskara Mielcarza.
Dwie minuty później pzyjezdni prowadzili już 2:1. Tym razem centrą z rzutu rożnego popisał się Łukasz Kosakiewicz, futbolówka trafiła do Cezarego Polaka a ten strzałem głową skierował ją do siatki.
W 74 minucie po szybkiek akcji w pole karne Dumy Powiśla wpadł Olaf Nowak, który nieprzepisowo został powstrzymany przez Przemysława Skałeckiego a arbiter wskazał na rzut karny. Do jedenastki poszedł Junior, który dał swoim kolegom trzecią bramkę i spokojną końcówkę spotkania. Puławianie mimo, że walczyli do końca nie byli w stanie odmienić losów spotkania i po dwóch wygranych z rzędu musieli pogodzić się z porażką.
Już w sobotę podopiecznych trenera Mikołaja Raczyńskiego czeka kolejne ważne spotkanie. W Grudziądzu zmierzymy się z Olimpią prowadzoną przez eks-trenera Dumy Powisla Mariusza Pawlaka. Jeśli wiślaly chcą utrzymać ligowy byt spotkania z ekipą z kujawsko-pomorskiego nie mogą przegrać.

Wisła Grupa Azoty Puławy : Kotwica Kołobrzeg 1:3 ( 1:0)
Seweryś 14 - Kozłowski 69, Polak 71, Jonathan Junior 75 (k)

Wisła Grupa Azoty Puławy 13. Mielcarz- 31. Flak ( 73. 66. Kaczorowski), 18. Wiech, 74. Skałecki, 3. Seweryś, 99. Noiszewski, 11. Kargulewicz, 91. Klichowicz, ( 79. 16. Nojszewski), 55. Ponce Garcia ( 79. 26. Kołtański), 7. Puton ( 73. 10. Janicki), , 9. Giel ( 38. 34. Bortniczuk)

Kotwica Kołobrzeg 88. Kozioł- 4- Polak, 5. Pytlewski ( 64. 29. Bykowski) 7. Kosakiewicz (, 14. Stasiak ( 59. 10. Cywiński), 19. Murawski ( 64. 9. Kozłowski), 21. Kozajda 24. Felipe Oliveira, ( 80. 6. Kort), 27. Wełna, 39. Jonathan, 70. Krekowić ( 64. 99. Nowak)

Żółre kartki Skałecki ( Wisła Grupa Azoty Puławy ) - Murawski, Oliveira, Kosakiewicz ( Kotwica)