Portal ma 28,570,547 unikalnych wizyt

29/10/2008 12:51
Kompromitacja była blisko- ale Wisła gra dalej
klub
Bardzo blisko kompromitacji byli zawodnicy puławskiej Wisły. Puławianie od 62 minuty przegrywali w Kocku z miejscowym Polesiem 1:0. Honor liderom 4 ligi uratował w doliczonym czasie meczu Rafał Dryk, którzy wykorzystał rzut karny. W dogrywce gracze Dumy Powiśla za sprawą Mateusza Kamoli i Michała Bandosza strzelili dwie bramki i wygrali całe spotkanie 3:2.

Mimo, że obie drużyny w ligowych rozgrywkach dzieli przepaść w obozie Wisły obawiano się spotkania w Kocku. Obawy okazały się poważne, gdy zawodnicy Dumy Powiśla zobaczyli obiekt na którym przyszło im grać. Było bardzo grząsko i bardzo nierówno. Na pewno stan murawy nie sprzyjał kombinacyjnej grze, którą w lidze prezentują podopieczni Jerzego Krawczyka.

Zgodnie z oczekiwaniami wiślacy dzisiejszy mecz rozpoczęli w zmienionym składzie. Roszady dotyczyły między innymi bramki, w której stanął Tomasz Dąbała a także linii pomocy, w której zagrali między innymi Michał Stecyszyn i Michał Chwiszczuk. W ataku Wisły nie zobaczyliśmy dziś także Łukasza Gizy, który był dziś wpisany do protokołu, jako masażysta.
Od początku rozgrywanego w pięknym słońcu meczu widać było, że mecz będzie bardzo ciężki. Podopieczni Przemysława Aftyki grali bardzo ambitnie nie odstawiając nogi w każdej akcji. Zaskoczyło to wyraźnie wiślaków, którzy wyglądali na lekko rozkojarzonych. W 20 minutach meczu gra toczyła się głównie w środku pola. Ani jedna ani druga drużyna nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Wiślacy lekko przyśpieszyli w drugich 25 minutach. Swoje szansę mieli między innymi Wojciech Kępka i Mateusz Kamola, ale obie próby były niecelne. Chwilę później groźnie zaatakowali gospodarze. Napastnik Polesia mimo, ze minął już Dąbałę bramki nie zdobył, bo jego strzał z linii bramkowej wybił Robert Chmura. W 43 minucie z rzutu wolnego strzelał Mateusz Gawrysiak, ale jego strzał odbił się od spojenia słupka z poprzeczką i wyszedł w pole. Chwilę później pan Daniel Osiński zagwizdał ostatni raz w tej części gry.
W drugiej połowie wbrew pozorom do ataków ruszyli podopieczni Przemysława Aftyki. Efektem tego był rzut karny, który wywalczyli w 61 minucie gry gracze Polesia. Co gorsza jeden z graczy gospodarzy wykorzystał jedenastkę i wiślacy przegrywali. Niektórym kibicom przypomniał się mecz ze Sławinem, kiedy to wiślacy także przegrali z niżej notowanym rywalem tracąc bramkę po rzucie karnym. Ze słabej gry Wisły zdawał sobie sprawę trener Jerzy Krawczyk, który zdecydował się na wprowadzenie na plac gry Michała Bandosza i Dawida Matyjaszka. Roszady okazały się słuszne i od tego momentu wiślacy zaczęli grać lepiej. W międzyczasie murawę z powodu kontuzji nogi musiał opuścić Tomasz Dąbała. Huraganowe ataki Wisły przyniosły efekt w doliczonym czasie meczu. W 92 minucie faulowany był Michał Bandosz, a sędzia Osiński nie bał się gwizdnąć fulu i podyktować jedenastkę dla Dumy Powiśla. W obozie gospodarzy zapanowała złość i niedowierzanie, ale rzut karny był ewidentny. Na wykonanie jedenastki zdecydował się kapitan Rafał Dryk. Nasz obrońca naprawił swój błąd z meczu z Huraganem Międzyrzecz Podlaski, kiedy karnego nie strzelił i tym razem pewnie pokonał bramkarza Polesia.
Dzięki tej bramce mieliśmy dogrywkę. W niej to dzięki dłuższej ławce rezerwowych i lepszemu przygotowaniu kondycyjnemu rządzili wiślacy. Drugą bramkę zdobył po błędzie obrońcy Polesia Mateusz Kamola w 96 minucie meczu. Gdy w drugiej części dogrywki bramkę po solowej akcji zdobył Michał Bandosz jasne stało się, że Duma Powiśla wygra ten mecz. Tego przekonania nie zmieniła kontaktowa bramka, który zdobył ładnym uderzeniem z rzutu rożnego pokonał Łukasza Kuśmierza. Mimo nerwowej końcówki przyjezdni utrzymali prowadzenie i awansowała do 1/2 Pucharu Polski.
Z dzisiejszego meczu cieszy jedynie wygrana i awans, bo styl szczególnie w I połowie nie był zbyt dobry.

Polesie Kock: Wisła Puławy 2:3 0:0