Portal ma 28,686,938 unikalnych wizyt

04/02/2023 12:20
Pewna wygrana z KSZO 1929
Pewną wygraną zanotowali w drugim zimowym sparingu piłkarze puławskiej Wisły. Po dobrym spotkaniu ekipa trenera Mariusza Pawlaka pokonała KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:0. Dobrą formą błysnął Dawid Retlewski, który bramkarza rywali pokonywał dwukrotnie.

Spotkanie zgromadziło około 60 osobową grupę kibiców, którzy w pierwszy raz w tym roku mieli okazję zobaczyć wiślaków w akcji. Trener Mariusz Pawlak na spotkanie przeciwko KSZO 1929 zdecydował się wystawić w pierwszym składzie najnowszy nabytek Wojciecha Błyszkę a także testowanego Bartosza Bernarda z Podbeskidzia Bielsko Biała. Na prawym skrzydle rywali straszył za to Kamil Kargulewicz.
Pierwsze minuty spotkania to bardzo wyrównana gra. Podopieczni trenera Rafała Wójcika mądrze bronili się i nie dopuszczali wiślaków do groźnych okazji. Konto strzeleckie dla Dumy Powiśla otworzył w 20 minucie Mateusz Klichowicz, który dobił uderzenie Krystiana Putona obronione przez bramkarza gości.
Rywale odpowiedzieli w 38 minucie gry, kiedy to w zamieszaniu pod bramką Piotra Zielińskiego jeden z graczy KSZO uderzył w poprzeczkę.
W przerwie na boisku pojawiło się kilku nowych graczy, którzy ożywili grę Wisły. Aktywny był Maciej Kona, który dwukrotnie był bliski wpisania się na listę strzelców. W 50 minucie gry jego uderzenie minęło bramkę przyjezdnych a siedem minut później bramkarz KSZO 1929 w dobrym stylu odbił futbolówkę na rzut rożny.
W 61 minucie kibice przy Hauke-Bosaka zobaczyli drugą bramkę. Tym razem sprytnie w polu karnym gości zachował się Dominik Banach, który minął bramkarza i z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. Dwie kolejne bramki były dziełem Dawida Retlewskiego. Były napastnik Radunii Stężyca w 64 minucie dobrze uderzył zza pola karnego a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki a w 70 minucie gry głową pokonał bramkarza rywali.
Mimo kilku szans z obu stron więcej bramek przy Hauke-Bosaka już nie padło i wiślacy mogli cieszyć się z wysokiego i zasłużonego zwycięstwa 4:0.

Wisła Puławy : KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4:0 ( 1:0)