Portal ma 28,674,211 unikalnych wizyt

03/11/2007 12:16
Wygrana na pożegnanie
klub
Udanie ze swoimi kibicami pożegnali się dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu zawodnicy Dumy Powiśla pokonali dziś zespół Podlasia Biała Podlaska 2:1. Była to pierwsza wygrana puławian od 1 września kiedy to na swoim boisku pokonali oni najsłabszą w gronie 4- ligówców Unię Bełżyce.
Od początku rozgrywanego w samo południe meczu widać było, że to puławianie są bardziej zmotywowani do gry. Gospodarze bardzo szybko chcieli rozstrzygnąć losy spotkania i z tego powodu ruszyli do ataków już od pierwszych minut spotkania. Efektem tego był bardzo mocno, lecz niecelny strzał Mateusza Kamoli 1 minucie gry. Goście jednak nie chcieli pozostać dłużni i w 9 minut później to oni groźnie zatakowali bramkę strzeżoną przez Tomasza Dąbałe. Jednak strzał Patricka Magiera o kilka centymetrów minął poprzeczkę bramki Wisły. W 14 minucie gry znowu grożny atak w wykonaniu graczy Podlasia. Po dośrodkowaniu z boku boiska z bliska uderzał Żurawski ale był on na spalonym i sędzia Pawlak słusznie przerwał grę. Chwilę później to wiślacy powinni prowadzić 1:0. Z głębi pola bardzo dobrą piłkę otrzymał Tomasz Sikora jednak była ona za mocna i szybszy okazał się bramkarz Podlasia Karol Górski. Na kolejną groźną sytuację kibice w Puławach czekali do 38 minuty gry, kiedy na ładny strzał z przed pola karnego zdecydował się Michał Stecyszyn. Jego strzał z problemami ale wybił dobrze broniący dziś golkiper Podlasia. Jednak w myśl przysłowia co się odwlecze to nie uciecze w 40 minucie wspomniany już Górski był bezradny i musiał wyjmować piłkę z siatki. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mateusz Gawrysiak , piłka spadła na głowę Sebastiana Kozdroja a pomocnik Wisły nie miał problemów ze skierowaniem jej z najbliższej odległości do bramki gośći. Chwilę później gospodarze mogli pójść za ciosem ale tym razem pojedynek z Kamolą wygrał bramkarz Podlasia. Takim wynikiem skończyła się ta część gry i kibice mogli w dobrych humorach oczekiwać drugiej odsłony meczu.
W niej to zgodnie z oczekiwaniami do ataków ruszyli przyjezdni. W czasie jednego z ataków Podlasia Rafał Dryk tak niefortunie interweniował ,że sfaulował w polu karnym jednego z pomocników gości. Sędzia Jacek Pawalak mimo błagalnych spojrzeń puławskich zawodników pewnym ruchem pokazał na jedenasty metr od bramki Tomasza Dąbały. Do wykonywania rzutu karnego podszedł szwed Patrik Magier. Strzelił on mocni i po ziemi w lewy róg bramki gospodarzy i mimo to ,że Dąbała wyczuł intencje strzelającego piłka ugrzęzła w siatce bramki Wisły. Wydawało się,że szybko strzelona bramka uskrzydli gości. Tak jednak się nie stało. Coraz częśćiej i coraz groźniej atakowali gracze Wisły, którzy w 60 minucie zostali wzmocnieni Wojciechem Kępką, który zmienił Tomasza Sikorę. Gracze przyjezdni ograniczali się tylko do nielcznych kontr. W 63 minucie meczu na solową akcję zdecydował się Mariusz Abramczyk. Pociagnął on swoim prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Pilkę przejął nadbiegający z tyłu Mateusz Kamola i pięknym strzałem bez przyjęcia skierował piłkę do siatki obok bezradnego Karola Górskiego. Po tej bramce na puławskim obiekcie zaponowała niespotykana radość. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Wprowadzony chwilę wcześniej za Abramczyka Rafał Kamola pociągnał prawą stroną i chciał dośrodkować w pole karne. Tym razem centra była za głęboka i akcję zażegnał odważnym wyjściem bramkarz gości. W ostatnich minutach goście, którzy rzucili wszystko na jedna kartę odważnie ruszyli do ataku. Jednak dwa odważne wyjścia Tomasza Dąbały zażegnało niebezpieczeństwo, a chwilę później po nerwowym oczekiwaniu sędzia Jacek Pawlak zakończył spotkanie.
Po końcowym gwizdku w obozie Wisły zapanowała uzasadniona radość, wszak puławianie wygrali pierwszy mecz od dłuższego czasu i godnie pożegnali się ze swoimi kibicami. W grze puławian widać jednak było ambicję i chęć do walki czego nie było we wcześniejszych meczach.
Wisła: Podlasie 2:1 ( 1:0)
1:0 Kozdrój 40
1:1 Magier 47 ( k)
2:1 M. Kamola 63
Wisła Dąbała- Dryk, Mróz, Gawrysiak, Pszczoła, Abramczyk ( 85 R. Kamola), Stecyszyn, Kozdrój, Boguszewski ( 60 Niedziałek), M. Kamola ( 89 Sałecki), Sikora ( 60 Kępka)
Podlasie Górski, Oponowicz, Woroniecki, Jakubiec,Szendel, Bal ( 84 Kisiel), Żurawski ( 62 Ziomka), Magier, Laszczuk, Sobiczewski, Guzek ( 46 Lesiuk).
Żółte kartki Mróz, Dryk, Gawrysiak ( Wisła), Magier ( Podlasie)