Portal ma 28,676,146 unikalnych wizyt

14/03/2021 12:55
Kolejny krok bliżej
Kolejne 3 punkty przywieźli z delegacji piłkarze puławskiej Wisły. Po dobrym spotkaniu ekipa Dumy Powiśla pokonała w Kielcach zespół rezerw Korony 4:0 i jest kroczek bliżej realizacji celu jakim jest powrót na szczebel centralny.
Dla wiślaków dobre informacje napłynęły już przy lekturze składów na to spotkanie, bowiem sztab szkoleniowy rywali na szczęście dla puławian nie zdecydował się na szerokie skorzystanie z zawodników z kadry I -zespołu i z Wisłą rywalizowało jedynie trzech takich zawodników obrońca Remigiusz Szywacz, pomocnik Adrian Bielka i napastnik Artur Piróg.
Wiślacy od początku mocno zaatakowali bramkę w której stał Jakub Osobiński. Już w 8 minucie gry podopieczni trenera Mariusza Pawlaka mogli prowadzić, ale po dobrej centrze Bartłomieja Bartosiaka i strzale głową Mateusza Pielacha piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Dwie minuty później szczęście dopisało jednak wiślakom, bowiem kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Bartosiak, którzy otrzymał idealne podanie od Emila Drozdowicza.
Osiem minut później ekipa Wisły powinna prowadzić już 2:0. Tym razem w pole karne ekipy z Kielc wpadł Ednilson, który jednak uderzył w poprzeczkę bramki gospodarzy, którzy trzy minuty później znowu musieli bronić się przed groźnym atakiem Wisły Tym razem piłkę na szóstym metrze od świątyni Osobińskiego znalazł się Tomasz Zając, jednak jego uderzenie odbił bramkarz ekipy żółto-krwistych a znajdujący się najbliżej futbolówki Drozdowicz nie zdołał oddać strzału i skończyło się jedynie na strachu dla miejscowych.
W 23 minucie spotkania Osobiński w polu karnym sfaulował Ednilsona a Jan Pawlikowski z Poronina zmuszony był podyktować rzut karny dla Dumy Powiśla. W ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Bartłomiej Bartosiak, ale jego intencje wyczuł Osobiński i odbił zmierającą w prawy róg bramki piłkę czym naprawił swój błąd sprzed chwili. Co ciekawe młody bramkarz z Kielc ma chyba jakiś patent na wiślaków, bowiem w jesiennym spotkaniu obronił rzut karny wykonywany przez Krystiana Putona.
Na drugą bramkę dla wiślaków czekać musieliśmy do 33 minuty, kiedy to akcję prawą stroną rozpoczął Dominik Cheba podał do lewej flanki do Bartosiaka a ten idealnie obsłużył Ednilsona, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki.
Po zmianie stron to ekipa kielczan częśćiej gościła na połowie puławian. Nie przekładało się to jednak w żaden sposób na okazje strzeleckie. W 56 minucie nad bramka Osobińskiego uderzył Zając a w odpowiedzi trzy minuty później Kacpra Kołotyłę próbował pokonać Dawd Więckowski, jednak przeniósł piłkę nad bramką.
Nadzieje ekipy Korony na korzystny wynik rozwiał w 64 minucie gry Adrian Paluchowski, który po znakomitym podaniu w uliczkę od Przemysława Skałeckiego wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy i pewnym strzałem skierował pilkę do siatki. W końcówce wynik na 4:0 dla Dumy Powiśla ustalił jeszcze Błażej Cyfert, który uderzył mocno z 18 metra a piłka po drodze otarła się o nogi graczy z Kielc i wpadła do siatki obok zaskocznego bramkarza z Kielc. W doliczomym czasie gry na listę strzelców mógł wpisać się Kacper Kondracki, jednak jego uderzenie poszybowało obok bramki gospodarzy.
Wiślacy już za tydzień zmierzą się na własnym boisku z zespołem Hetmana Zamosć. Początek tego meczu w sobotę 20 marca o 15:00.

Korona II Kielce : Wisła Puławy 0:4 (0:2)