Portal ma 28,691,723 unikalnych wizyt

18/04/2018 16:55
Cenna wygrana z ROW-em

Bardzo cenną wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły w zaległym spotkaniu z ROW-em 1964 Rybnik. Po bardzo trudnym i zaciętym meczu ekipa Bohdana Bławackiego pokonała rywali ze Śląska 2:0 i zanotowała drugie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Wiślacy w dzisiejszym spotkaniu wybiegli na plac gry w takim samym zestawieniu personalnym jak kilka dni temu na IZO-Arenie w Boguchwale. Pierwsze minuty rozgrywanego przy pięknej wiosennej pogodzie spotkania to wiele gry w środku pola. Widać było, że obie ekipy nie chcą pierwsze stracić gola. W 13 minucie spotkania groźniej zrobiło się pod bramką gości. Ładnym strzałem popisał się Robert Hirsz, ale uderzył jedynie w obrońcę ze Śląska. Minutę później zza pola karnego uderzył Niklas Zulciak, ale piłka minęła bramkę w której stał dziś Kacper Rosa. Minutę później kolejny raz zaatakowali wiślacy, Niklas Zulciak szybkim podaniem uruchomił na skrzydle Tomasza Sedlewskiego, który ładnie zacentrował jednak stojący w polu karnym ROW-u Robert Hirsz nie zdołał sięgnąć piłki.
Puławianie swojego dopięli w 33 minucie, kiedy to po składnej akcji i wycofaniu piłki przez Bartosza Sulkowskiego futbolówka trafiła do Adriana Popiołka, który strzałem zza pola karnego pokonał Kacpra Rosę.
Sześć minut później wielu kibiców zdążyło już krzyknąć gol, bowiem w pole karne znakomicie wpadł Robert Hirsz, ale napastnikowi Dumy Powiśla zabrakło niestety szczęścia bowiem piłka po jego uderzeniu trafiła jedynie w słupek bramki rybniczan.
Po zmianie stron ekipa ROW-u częściej gościli pod bramką Sebastiana Madejskiego, na szczęście dla puławian nic z tej przewagi nie wynikało. W 52 minucie pierwszy raz w tej odsłonie zaatakowali wiślacy. Po wrzutce z rzutu wolnego przez Bartosza Sulowskiego głową uderzał Mateusz Pielach, jednak stojący w rybnickiej bramce Rosa zdołał sparować uderzenie kapitana Wisły.
W 61 minucie spotkania groźnie zrobiło się pod bramką Wisły z 10 metrów uderzał Sebastian Siwek, ale piłka poszybowała obok słupka bramki Sebastiana Madejskiego.
W 73 minucie dobrą centrą popisał się Jakub Smektała, ale do piłki nie zdołał dopaść Niklas Zulciak, w którego wpadł bramkarz Kacper Rosa a futbolówka trafiła do Adriana Popiołka, który jednak przeniósł ją nad poprzeczką.
Wiślacy podwyższyli prowadzenie w 78 minucie gry, po centrze Jakuba Smektały piłka trafiła w rękę jednego z obrońców ROW-u i Marcin Szczerbowicz zdecydował się podyktować rzut karny dla Dumy Powiśla. Piłkę na 11 metrze ustawił Bartosz Sulkowski i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Kacpra Rosę.
W doliczonym czasie gry poprzeczkę bramki Kacpra Rosy ostemplował Dawid Pożak. W odpowiedzi po rzucie rożnym głową uderzał Marek Krotofil, ale piłka poszybowała obok bramki puławskiej ekipy. Mimo nerwów do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ zmianie i 3 punkty zostały w Puławach. Kolejny mecz ekipa Wisły rozegra w sobotę z liderem GKS-em 1962 Jastrzębie-Zdrój.

Wisła Puławy : ROW 1964 Rybnik 2:0 ( 1:0)