Portal ma 28,671,850 unikalnych wizyt

14/04/2018 14:58
Duma Powiśla lepsza od Stali

Duma Powiśla przełamała swą niemoc. Dziś w dobrym stylu pokonaliśmy Stal Stalową Wolę na wyjeździe 1:3
W pięknym słońcu i przy 23 stopniach ciepła rozgrywali dziś spotkanie piłkarze Dumy Powiśla; z popularną Stalówką nietypowo w Boguchwale. Kibice mogli obejrzeć spotkanie w Internecie na portalu Podkarpacie TV.

Spotkanie rozpoczęło się od ciekawego strzału Pielacha w 4 minucie. Pierwsze minuty to walka. W 12 minucie
żółtko obejrzał Stefański za brzydki faul na Litwniuku. Kolejna szansa dla Wisły przyszła w 15 minucie kiedy Hirsz mógł otworzyć wynik jednak skończyło się na westchnieniach zawodu i ulgi kibiców obydwu drużyn.

Kolejny raz podostrzyła Stal w minucie 23 kiedy to Mistrzyk kopnął Sadlewskiego.
Niewiele na boisku działo się aż do minuty 37 kiedy to przełamała się Wisła z kontrą Patejuk zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Hirsza a ten posłał piłkę obok bezradnego Frątczaka.

Do końca 1 połowy spotkania przeważali piłkarze naszego klubu . Tuż przed przerwą wynik mógł podwyższyć Hirsz , ,który został dość przypadkowo nabity przez bramkarza Stali, niestety nie udało się wykorzystać błędu gospodarzy

Po zmianie stron dalej Wisła była stroną atakującą już w 48 minucie Sadlewski mógł podwyższyć ale uderzył w poprzeczkę po podaniu Hirsza

Od 57 minuty mogliśmy poczuć się nieco bardziej komfortowo w tym meczu. Po centrze Patejuka z 13 metra środka pola karnego uderzył dość szczęśliwie Niclas Zulciak. Bramkarz Stali przy tym flegmatycznym strzale w sam środek bramki zachował się jakby włożył rękawice po raz pierwszy

Zulciak i Sadlewski pokazali jednak w kolejnej akcji, że kto nie próbuje ten nie strzela goli. Sadlewski uderzył a dogodną okazję jaką jest dobitka wykorzystał Zulciak strzelając między nogami obrońców kiedy Frątczak był gdzieś indziej.

Piłkarze Stali zaczęli wyglądać jak amatorzy a Wisła dominowała na boisku. Podkreślić trzeba, że gra wyglądała dobrze ; kolejne akcje które mogły złamać Wisłę kasował Madejski w tym strzał Trąbki z 71 minuty.
Potem klepaliśmy Stalówkę nie dając jej właściwie żadnych argumentów. Atmosfera zrobiła się weekendowa i było dość trudno zobaczyć piłkarstwo co nie było dla Dumy Powiśla żadną ujmą ponieważ gromiła gospodarzy będąc drużyną z innej ligi.

W 87 minucie samobója głową zdobył Pielach dość przypadkowo i i zrobiło się dziwnie 30 sekund później Madejski ratował Wisłę piękną robinsonadą.

Kolejna akcja należała do Wisły i drugą bramkę mógł zdobyć Hirsz. W końcówce Stal reklamowała rękę i pewnie mogła ta ręka być- nie zmienia to jednak obrazu meczu Wisła Puławy grała jak Brazylia a Stal Stalowa Wola jak Antarktyda- bramka dla Stali była prezentem na otarcie łez
Zadajemy sobie wszyscy pytanie co sprawiło że przyszła metamorfoza? Odpowiedzi są różne w zależności kto odpowiada. 3 punkty dla nas i to się liczy dzisiaj Amen

Stal Stalowa Wola :Wisła Puławy
Bramki: Hirsz 37', Zulciak 57,60, Pielach 87OG
Kartki:
Żółta
Stefański 23; Mistrzyk ; Trubeha, Bukowiec ( Stal) Litwiniuk (Wisła)

Skład gospodarzy: Frątczak- Łętocha(46 Trubeha), Trąbka, Hirsky (59 Stelmach), Stefański, Mistrzyk, Sobotka, Bukowiec (83 Żyliński), Jarosz, Dziubiński (74 Gębalski)

Skałd Wisły: Madejski- Sedlewski(75 Zmorzyński), Żemło, Poznański, Pielach, Sulkowski, Litwniuk (79 Kobiałka), Patejuk (64 Smektała), Popiołek, Zulciak (86 Chudyba), Hirsz

Rezerwowi Stali: Łukasz Konefał, Adrian Gębalski, Przemysław Stelmach, Tomasz Żyliński, Andrzej Trubeha
Rezerwowi Wisły: Jakub Zolech, Alen Ploj, Jakub Smektała, Krystian Kusal, Piotr Zmorzyński, Michał Kobiałka, Dawid Chudyba