Portal ma 28,676,508 unikalnych wizyt

08/08/2017 17:56
Piłkrskie święto bez niespodzianki

Blisko cztery tysiące ludzi na trybunach, głośny i sportowy doping dla obu ekip i atmosfera piłkarskiego święta towarzyszyły piłkarzom w Puławach, gdzie puławska Wisła w ramach 1/16 Pucharu Polski podejmowała Mistrza Polski Legię Warszawa. Ekipa Wojskowych pokonała wiślaków 4:1, ale puławianie na tle doświadczonego rywala pokazali się z bardzo dobrej strony.

Już uważna lektura składu Legia sugerowała, że warszawianie do Puław przyjechali w bardzo mocnym składzie. W domu zostali Czech Adam Hlousek, Thibault Moulin, Michał Pazdan i Arkadiusz Malarz. Zdecydowanie mniej komfortu w wyborze składu miał szkoleniowiec Wisły Adam Buczek, który największy ból głowy miał z zestawieniem puławskiej obrony. Z powodu urazu zagrać nie mogli Piotr Żemło, Sebastian Murawski i przechodzący rehabilitację po urazie Mateusz Pielach. Z powodu żółtych kartek na plac gry wybiec nie mógł także Sebastian Głaz.
Już od pierwszego gwizdka spotkania do ataków ruszyli wiślacy. W 5 minucie dobrą akcją popisał się Jakub Smektała, który dograł piłkę w pole gdzie na bramkę strzeżoną przez Radosława Cierzniaka uderzył Piotr Darmochwał. Pomocnik Wisły uderzył dobrze, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki. Kilka minut później przyjezdni objęli prowadzenie. Daniel Dima Chukwu idealnie ograł Ivana Litwniuka , wycofał piłkę do nadbiegającego Krzysztofa Mączyńskiego, a reprezentant naszego kraju płaskim strzałem pokonał Nazara Penkovetsa.
Kilka sekund później legioniści prowadzili już 2:0. Tym razem niefortunną interwencją popisał się Tomasz Sedlewski, który po centrze Łukasza Brozia skierował piłkę do własnej bramki. Kolejne minuty to bardzo spokojna gra z obu stron. Wiślacy Cierzniaka próbowali zaskoczyć strzałem Piotra Darmochwała, który został zablokowany a przyjezdni strzałem głową Chukwu, który złapał Penkovets.
W drugiej części do ataków ruszyli wiślacy. Już w 49 minucie gry dobrą centrą popisał się Jakub Smektała i Maciej Dąbrowski zmuszony był wybić piłkę na róg. Kilka minut później dobrym podaniem popisał się Irakli Meskhia, jednak Robert Hirsz nie zdołał sięgnąć piłki i skończyło się na strachu dla ekipy z Warszawy.
W 57 minucie spotkania po centrze Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu rożnego głową uderzał Maciej Dąbrowski, na szczęście w puławskiej bramce bardzo dobrze spisał się Nazar Penkovets. Minutę później kolejny raz groźnie zaatakowali Wojskowi Guilherme popisał się bardzo dobrym podaniem do Chukwu, jednak Nigeryjczyk fatalnie spudłował. W 61 minucie kolejny raz Penkovetsa próbował pokonać Chukwu, tym razem podawał Dominik Nagy. Legioniści bramkę zdobyli w 63 minucie gry, kiedy to Węgier wykorzystał dobre podanie od Chukwu i pokonał bramkarza Dumy Powiśla.
Mimo tego puławianie nie rezygnowali z atakowania. W 71 minucie gry z rzutu wolnego dogrywał w pole karne Irakli Meskhia, ale Jakub Poznański uderzył niecelnie. w 83 minucie kolejny raz dobrze w puławskiej bramce zachował się Nazar Penkovets, który odbił uderzenie Michała Kopczyńskiego, a piłkę z bramki wybił Arkadiusz Maksymiuk. W 85 minucie z dobrej strony pokazał się Jakub Smektała, który dorzucił piłkę i sprawił dużo problemów Cierzniakowi.
Puławianie walczyli do końca o bramkę honorową. Podopieczni trenera Adama Buczka dopięli swego w 90 minucie gry, kiedy to kolejny raz dobrą centrą popisał się Smektała a bramkę strzałem głową zdobył Robert Hirsz.
W końcówce ekipa Legii ruszyła jeszcze do ataku i w doliczonym czasie gry podopieczni Jacka Magiery ustalili wynik spotkania. Najpierw na bramkę Penkovetsa strzelał Nagy, ale z jego uderzeniem poradził sobie puławski bramkarz, ale gdy futbolówka trafiła pod nogi Albańczyka Armando Sadiku ten wpakował ją do siatki.
Ostatecznie wiślacy przegrali z Legią 4:1, ale na pewno kibice, którzy licznie przybyli obejrzeli dobre spotkanie. Przed ekipą Dumy Powiśla w sobotę arcyważne spotkanie ligowe z Legionovią, które trzeba wygrać.

Wisła Puławy : Legia Warszawa 1:4 ( 0:2)