Portal ma 28,678,224 unikalnych wizyt

13/11/2016 21:36
W Zabrzu bez niespodzianki

W smutnych nastrojach z Zabrza wracają piłkarze puławskiej Wisły. Dziś ekipa Dumy Powiśla przegrała na Arenie Zabrze z miejscowym Górnikiem 4:0.

Wiślacy na Śląsk udawali się po zremisowanym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz i zamiarem powalczenia o bardzo potrzebne punkty w walce o ligowy byt. Trener Robert Złotnik zmuszony był dziś dokonać jednej zmiany w składzie. Za pauzującego za żółte kartki Michała Budzyńskiego do składu desygnowany został Klimas Gusocenko.
Pierwsze minuty rozgrywanego w iście zimowej aurze spotkania wiślacy dotrzymywali kroku faworytowi z Zabrza.
W 7 minucie spotkania na solową akcję zdecydował się Sylwester Patajuk, który uderzył nad bramką Grzegorza Kasprzika. Kolejne minuty to próby gospodarzy. Nazara Penkovetsa próbował zaskoczyć Hiszpan Igor Angulo, ale piłka po jego strzale poszybowała obok bramki wiślaków. W 27 minucie gry tylko odważna interwencja nogami poza polem karnym Penkovetsa uchroniła wiślaków od straty gola. W 30 minucie gry znowu swojego szczęścia próbował Angulo, ale kolejny raz w puławskiej bramce dobrze spisał się golkiper Dumy Powiśla. Gdy wydawało, że puławianie zakończą tę odsłonę bez straty gola w 37 minucie zabrzanie objęli prowadzenie. Po bardzo dobrym podaniu od Rafała Kurzawy w kapitalnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Szymon Matuszek i mający w swoim piłkarskim CV pobyt w grupach juniorskich Realu Madryt zawodnik z metra wpakował piłkę do siatki.
Minutę później mogło być 1:1, po kapitalnej akcji Adriana Popiołka i Konrada Nowaka napastnik Wisły został w ostatniej chwili uprzedzony przez Rafała Kosznika. W 45 minucie gry zabrzanie trafili do naszej siatki drugi raz. Tym razem z głębi pola piłkę otrzymał Czech Dawid Ledecky, który wykorzystał błąd sędziego asystenta, który nie zauważył, że napastnik Górnika w momencie podania był na wyraźnym spalonym.
Druga połowa rozpoczęła się dla wiślaków stratą gola. W 47 minucie gry trzeci raz skierował piłkę do siatki Wisły, dobijając uderzenie głową Angulo.
Zabrzanie mimo prowadzenia nie rezygnowali i w 63 minucie zdobyli czwartą bramkę. Tym razem uczynił to po podaniu Matuszka Angulo. Mimo niekorzystnego wyniku wiślacy nie rezygnowali ze zdobycia honorowej bramki. Najbliżej tego był w 72 minucie Konrad Nowak, którego uderzenie powyzbywało nad bramką Grzegorza Kasprzika.
Tym samym wiślacy porażką zakończyli rundę jesienną. Teraz przed naszymi zawodnikami dwa arcytrudne i arcyważne spotkania rundy wiosennej w Kluczborku z MKS-em i na zakończenie zmagań w tym roku z Olimpią Grudziądz.

Górnik Zabrze : Wisła Puławy 4:0 ( 2:0)