Portal ma 28,735,429 unikalnych wizyt

04/06/2017 14:29
Smutna niedziela przy Hauke-Boska - Wisła przegrywa i żegna się z Nice I ligą

Niestety nie udało się wiślakom sprawić ogromnej niespodzianki i pokonać walczącego o powrót do Lotto Ekstraklasy zespołu Górnika Zabrze. Dziś ekipa Adama Buczka po niezłym i wyrównanym spotkaniu przegrała z zabrzanami i przy jednoczesnym remisie Drutex-Bytovii w Katowicach z GKS-em spadła do II ligi.

Od kilku dni wiadomo było, że dzisiejszy mecz będzie bardzo ważny dla obu ekip. Z Zabrza do Puław przyjechało ponad 2 tysiące kibiców, którzy z domu wyjechać musieli już o 2 w nocy, aby zdążyć na mecz. Wiadomo było, że zarówno Wisła jak i Górnik mają swoje cele i emocji na boisku nie zabraknie. I faktycznie tak było.
Od samego rana Puławy przypominały istną twierdzę. Policja obstawiła wszystkie dojazdy do stadionu a miejscowi fani, swoje pojazdy pozostawić musieli daleko od obiektu. Przed samym stadionie widać było także wzmożone siły policyjne.
Już od pierwszego gwizdka arbitra do ataków ruszyli wiślacy. W 5 minucie gry po krótkim rozegraniu rzutu rożnego w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Smektała, ale uderzył niecelnie. Kilka minut później do głosu doszli zabrzanie, ale minimalnie niecelnie na bramkę Andrzeja Witana uderzył Sandi Arcon. Kilka sekund później groźnie w wiślackie pole karne piłkę wrzucał Rafał Kurzawa, ale i tym razem skończyło się na strachu dla miejscowych.
W 21 minucie ekipa Marcina Brosza objęła prowadzenie. Kurzawa bardzo dobrze wystawił piłkę na 14 metr Igorowi Angulo a ten popisał się kapitalnym strzałem i piłka wpadła w okienko bramki Wisły. Mimo to puławianie nie załamywali rąk i dalej atakowali. W 40 minucie gry kapitalnym podaniem do Piotra Darmochwała popisał się Arkadiusz Maksymiuk. Ten pierwszy wpadł w pole karne gości, ale nieczysto trafił w piłkę i futbolówka poszybowała obok słupka bramki strzeżonej przez Tomasza Loskę.
Dwie minuty później kolejny raz na bramkę zabrzan uderzał Darmochwał, ale i tym razem piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki Górnika.
Po zmianie stron wiślacy szybko chcieli wykorzystać to, że Górnik cofnął się i czyha tylko na kontry. W 49 minucie Adam Wolniewicz chyba nie do końca zgodnie z przepisami zatrzymał w polu karnym Piotra Darmochwała, ale Pan Krzysztof Jakubik z Siedlec nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla puławian.
Minutę później powinno być 1:1, ale Jakub Poznański głową trafił jedynie w Tomasza Loskę. W 56 minucie z dystansu uderzał Fabian Hiszpański, ale i tym razem piłka poszybowała nad bramką Górnika. Mimo niekorzystnych informacji z Katowic wiślacy nie rezygnowali ze strzelenia bramki. W 63 minucie kolejną szansę na gola miał Piotr Darmochwał, który z kilku metrów uderzył zbyt lekko i nie sprawił problemów bramkarzowi gości.
Kolejne minuty to kolejne szanse dla wiślaków. Strzałów zza pola karnego próbowali Arkadiusz Maksymiuk i Jakub Poznański, ale niestety ich uderzenia szybowały nad bramką Loski. Mimo gry do ostatniego gwizdka sędziego puławianie nie pokonali bramkarza rywali czym sprawili, że zabrzanie po roku mogli cieszyć się z powrotu do Lotto Ekstraklasy. Wiślacy natomiast po rocznym pobycie w Nice I lidze spadają do II ligi.

Wisła Puławy : Górnik Zabrze 0:1 ( 0:1)
Angulo 21

WisłaWitan- Hiszpański, Poznański, Żemło, Litwniuk, Głaz ( 71 Szczotka) Maksymiuk, Darmochwał ( 80 Pożak ) Smektała ( 84 Sedlewski ) Popiołek, Patejuk

Górnik ZabrzeLoska- Kopacz, Wolniewicz, Kurzawa, Ledecky ( 57 Urynowicz ), Daniel Suarez,Angulo, Arcon ( 54 Olszewski ) , Karwot ( 90+3 Sheveluykin) Żurkowski, Ambrosiewicz

Żółte kartki Hiszpański, Żemło ( Wisła) - Dani Suarez , Żurkowski ( Górnik)

Widzów2564

Sędziował Krzysztof Jakubik ( Siedlce)
more komentarze (87)
#1 | Lukas64 dnia 04/06/2017 16:12 napisał:
Dzięki Wisła za walkę i za cały sezon na drugim szczeblu rozgrywkowym. Dziękuję również trenerom i całemu sztabowi szkoleniowemu, którzy włożyli ogromną pracę w przygotowania do każdego meczu oraz wszystkim kibicom za doping dla Wisełki.
Na chwilę obecną jesteśmy w II lidze, ale to wszystko może się jeszcze zmienić. Pamiętajmy o sprawach licencyjnych, bo są takie kluby, które na chwilę obecną licencji nie mają i nie wiadomo, czy w ogóle dostaną. Mam nadzieję, że komisja do spraw licencyjnych niedługo wyda pozytywny dla nas komunikat i ZOSTANIEMY JESZCZE W NICE 1 LIDZE!Wink.
#2 | Vengeance6661 dnia 04/06/2017 16:16 napisał:
Mogliśmy wygrać, Wisła w końcu ładnie zagrała u siebie, no ale cóż. Jest jeszcze szansa na pozostanie w lidze, jednak na niższe poziomy rozgrywek też będę przychodził. Pozdrawiam wszystkich dzisiaj obecnych, szkoda, że zabrakło "młyna" w takim meczu. Czy wygrywasz czy nie....WinkSmile
#3 | StaryKibol dnia 04/06/2017 16:18 napisał:
Panowie Wam to ktos placi za to chwalenie !!!!!
#4 | Vegeta849 dnia 04/06/2017 16:27 napisał:
Bez względu na to czy w następnym sezonie będziemy grali w I czy II lidze mam nadzieje, że Buczek nie będzie już trenował Wisły. Pod jego wodzą Wisła grała bardzo słabo, bez pomysłu. Obiecywał, że utrzyma I ligę i mamy spadek. Nawet nie przeprosił na konferencji, a powinien. W Puławach nie ma dla takich miejsca. To drugi Jałocha. Prezesie proszę szukać nowego trenera.
#5 | StaryKibol dnia 04/06/2017 16:29 napisał:
Wisla zagrala ladnie i to mowia Wszyscy.. Pilka nozna nie ma byc ladna tylko skAuteczna bramki bramki!!!!!!!! Ladna ma byc gimnastyka!!!!!Wstydu nie bylo!!!!! Podsumujmy rude byla jaka???????
#6 | jurekw dnia 04/06/2017 16:31 napisał:
Spełniły się moje najgorsze przypuszczenia.Nie było skuteczności oraz potencjału na 1 ligę.I w każdym meczu było to widoczne.A nadzieja na pozostanie w tej lidze jest płonna.Jeśli nie ma kto strzelać bramek to może lepiej potrenować w 2 lidze.Taka jest gorzka prawda a ona sama się obroniła.FrownFrown
#7 | StaryKibol dnia 04/06/2017 16:31 napisał:
Pozdrawiam Wierzacych do konca i tych ktorych posty sie sprawdzily!!!!!!
#8 | StaryKibol dnia 04/06/2017 16:35 napisał:
Vegeta teraz to za pozno!!!!!Pisalismy o tym z SR.1960 ,Posty byly usuwane dla dobra i reputacjii strony
#9 | Anti Red dnia 04/06/2017 16:37 napisał:
Dzięki za emocje w 1-szej lidze.Ci prawdziwi,którzy są za Wisłą,zapewne teraz czują się okropnie.
Cóż można napisać?Może to,że w naszych życiach jeszcze nie raz będziemy się tak czuli.
Ale będą też te chwile przy których będziemy wyskakiwać do góry z szalem w dłoni w za...j.e.bistej euforii.To pewne.
W tej chwili życzę sobie jednego,mianowicie tego,aby nasz główny sponsor za bardzo się od nas nie odwrócił.Nie wiem jak to wszystko jest skonstruowane.
Dzięki dla zawodników za walkę i trenerów za pracę.
Wisła Pany!
#10 | aromek7 dnia 04/06/2017 16:40 napisał:
Cytat z wypowiedzi dzisiejszej "– Brakuje nam agresji. Przegrywamy pojedynki, dajemy się przepychać. Górnik miał jedną okazję i ją od razu wykorzystał. Dzięki temu mógł kontrolować grę i pozwolić nam rozgrywać akcje. My jednak nie mogliśmy się przebić przez zasieki rywala. Musimy powiedzieć sobie w szatni parę ciepłych słów i walczyć, bo nie mamy nic do stracenia – mówił w przerwie na antenie Polsatu Sport Sylwester Patejuk."

Kluczowy był brak wymiany trenera. Trener Buczek powodował, że zawodnicy wpadli w letarg, trener ich usypiał, nie było woli walki... co sami przyznawali.
#11 | kosmyk1972 dnia 04/06/2017 16:52 napisał:
Byliśmy drużyną która strzeliła najmniej goli w lidze,po drugie brakuje nam takich kibiców jak Zabrze,po trzecie nowy trener i odmłodzenie drużyny.I za rok wracamy!
#12 | malus dnia 04/06/2017 16:58 napisał:
Cóż trudno stało się. Mam nadzieję że trener zachowa się honorowo i odejdzie.
#13 | Piotrek dnia 04/06/2017 17:03 napisał:
Niestety przegraliśmy i spadliśmy. Jeśli ktoś kilka lat temu powiedziałby mi, że zmierzymy się z Górnikiem Zabrze wysłałbym go do lekarza. My z Górnikiem? Chyba rezerwami tego Górnika z Łęcznej. Niestety mimo, że nie byliśmy gorsi spadliśmy. Co będzie dalej? Zobaczymy.
Ja dziękuje Zarządowi, że stworzył taką ekipę która mogła rozegrać sezon w Nice I lidze, zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu.Za walkę za te emocje za te wszystkie wyjazdy, które mogłem zaliczyć w Nice I lidze. To super przeżycie. Poznałem nowe miasta w których w życiu bym nie był. Co będzie dalej? Zobaczymy trzymam kciuki, żeby było OK.
#14 | wst dnia 04/06/2017 17:13 napisał:
Ruch bez licencji Stomil bez licencji nie wiadomo co z Łęczna i wracamy do 1 ligi spokojnie jeszcze ale trener do zmiany chociaż na 100% nie jestem pewien obrona bardzo dobrze no ale nie miał kto strzelać a sytuację były nie oszukujmy się to wina zawodników że nie potrafią strzelić . ..
#15 | Pablos1 dnia 04/06/2017 17:13 napisał:
Ja nie wiem czy wszyscy tutaj piszący zupełnie oślepli. Drużyna zrobiła na wiosnę duży progres. Ci kolesie pruli sobie żyły dzisiaj. Nie mieliśmy egzekutora w tym zespole. Ile można Patejem wygrywać mecze. W jesieni się kilka udało a na wiosnę wiedzieli wszyscy, że jak się Patejuka wyłączy to nie ma komu strzelać bramek. Do 16 tki szło zawsze bardzo dobrze potem robiły się schody w drużynie 7 czy nawet ośmiu pomocników i zero rasowego napastnika, bo nie ma ich na rynku trzeba to zrozumieć, ze wola iść do GKS-u Górnika, czy innej Bytovii biedować tam czasami bez kasy ale stamtąd mieć trampolinę do ekstraklasy. Teraz jest czas na to moim zdaniem, żeby Buczek tak właśnie Buczek zbudował drużynę w 2 lidze i ją wciągnął nosem. Wyp... wszystkich tych, którzy nie są ambitni i nie chcą grać dla Wisły a przyszli tylko po hajs. Hej, hej 1 liga dla Wisełki Hej, hej !!!! świat się k...wa nie zawalił. Obyśmy tylko takie problemy mieli. Dodam jeszcze jedno. Wiem,że nasi kibice są przetrzebieni przez policje, ale na nauki do Torcidy warto się zapisać, kibicowanie poziom Europa !!!!!!
#16 | Piotrek dnia 04/06/2017 17:38 napisał:
Pablos brawo za to, że to doceniłeś. Wiadomo nikt nie lubi spadać z ligi, ale masz racje obrona była bardzo OK. Co do kibiców nie wypowiadam się chociaż to co pokazała Torcida to szacunek. Może właśnie wsparcia kibiców w jednym czy drugim spotkaniu zabrakło?
#17 | StaryKibol dnia 04/06/2017 17:53 napisał:
Wrocilem przed chwila z Zabrza!!!! Zajelo mi to moze 5 do 10 minut....Dziekuje Zawsze Wiernej Zawsze Prostej ze byla jest i bedzie bedzie bedzie!!!!!!! Zawsze krytykuje dzis pochwale!!!! Wspanialy doping Naszych ......jak napisac nie wiem!!! Wspaniala oprawa Gdzie byli Ci TCHorze!!!!! Teraz do Pablos1 opisz ten progres!!!!!
#18 | StaryKibol dnia 04/06/2017 18:09 napisał:
Piszcie Panowie zawsze pozytywni!!!!! Super sparingi !!! 7 liga!!!!! Super trener!!!!! Super transfery na tym sie nie znam!!!!!Super wyniki!!!!! Po raz kolejny pisze ,,, Prawdziwy kibic to taki co jak jest dobrze chwali i klaszcze jak jest zle to je..bie!!!! Jak nie Wierzycie to odsylam do stron Gornika Zabrze!!!!! dwa miesiace temu!!!!!
#19 | zaw1923 dnia 04/06/2017 18:13 napisał:
Pełna zgoda z przedmówcą. Teź wracałem z Zabrza jakieś 20 minut i to dzięki naszym zarządzającym klubem. Moi znajomi kupić biletów nie mogli a kibiców, których tak Pablos podziwia sami wpuściliśmy. Brawo. Naprawdę brawo. W końcu grali u siebie.
A co do trenera Buczka to pięknie mówi ale wyników nie ma. Styl to oceniają w łyżwiarstwie figurowym jak mawiał jeden z komentatorów.
#20 | StaryKibol dnia 04/06/2017 19:43 napisał:
Pozytywni wymarli...Wierzacy wymarli!!!!! Piszcie Panowie !!!! Ja pale dalej!!!!
P. Piotrze nie wiem kiedy obrona byla OK. Po dzisz, dniu 49 bramek straconych!!!!
P.Piotrze dziekuje Panu Bardzo za relacje !!!!!!!!!!! Podziwiam PANA !!!!!!!! Rzadko sie z Panem zgadzam ale o pogladach zero!!!!!Jesien blisko !!!!!! Czekam na Pana relacje!!!!!Za te co byly serdecznie dziekuje!!!!!
Skandal w Sosnowcu kibice rozebrali pilkarzy !!!!! Sportowe Fakty!!!! Jak ja czy SR.1960 by tak napisal 7 m-cy usunieci!!!!! P. Piotrze Droga Redakcjo My "ci" z malej litery malkontenci chcemy dla klubu dobrze uwierzcie w slowa dobrej krytyki!!!!!!
Kasztan!!! Kamilla!!!! wierze ze zyjecie!!!! I nni pozytywni ktorzy pisali o mnie czy o Sr.1960 zle!!!!!! Moze tak slowko!!!!!! Soorry dziadki!!!!
P.Piotrze Szanowna Redakcjo!!!!! Moze tak krotka analiza usunietych post,,, Czekamy ja malkontent i wIELKI KIBIC sr,1960
#21 | Piotrek dnia 04/06/2017 20:09 napisał:
Stary Kibolu. Nie pisz 6 komentarzy pod rząd. Proszę!!!!
#22 | BNS dnia 04/06/2017 23:22 napisał:
Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego nie mogę kupić bilety na mecz, gdy pół stadionu jest puste? Mecz sezonu, roku, może nawet najważniejszy w historii Klubu, a ja na Polsacie go oglądam. Niech ktoś pójdzie w końcu po rozum do głowy
#23 | sr1960 dnia 04/06/2017 23:32 napisał:
"Dokonało się" - te słowa wypowiedział Jezus dla zbawienia ludzkości. Może "dokonało się" w przypadku Wisły będzie zbawienne dla klubu, kibiców i regionu. Czas na zmiany. Ryba psuje się od głowy. Zarząd olewał nas - kibiców od samego początku.
#24 | Dario dnia 04/06/2017 23:47 napisał:
Wyjeb.. Buczka. Gdzie kur.a dzisiaj były pikniki z prostej jak ich żabole zajeły miejsca. Pikniki pytały gdzie Fanatycy dopingu nie prowadzą. To teraz My pytamy Gdzie wy byliście? Jak żabole wam zajęły całą prostą. Niech zarząd się zastanowi czy chce mieć pikników , którzy obesrani oglądają mecz na polsat sport? czy Fanatyków za bramką. Wisła to My a nie Wy zapamiętajcie sobie!!!
#25 | StaryKibol dnia 05/06/2017 08:32 napisał:
Do .Dario.Jak weszlismy na stadion nasze miejsca byly zajete... Czekalismy ze za chwile wejdzie nasza Silna dwudziesto osobowa grupa fanatykow i zrobi porzadek !!!! Szkoda ze nie byles dal bym tobie swoj bilet to bys odbil moje miejsce!!!!!Wstydem dla Wisly to sa nasi pseudo fanatycy!!!!!!! Ty pisz o prostej pikiniki a my o was gliniane bebenki!!!!!!