Portal ma 28,572,724 unikalnych wizyt

16/04/2016 20:52
Bez przełamania

Nie mogą przełamać się piłkarze puławskiej Wisły. Dziś ekipa prowadzona przez Bohdana Bławackiego przegrała z Legionovią Legionowo 2:0 i nie wykorzystała szansy aby odskoczyć goniącym ją rywalom w ligowej tabeli.

Przed spotkaniem opiekun Wisły musiał kolejny raz radzić sobie z kłopotami kadrowymi. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować musiał Sebastian Głaz a urazy wykluczyły z gry Konrada Nowaka czy Ivana Litwniuka. W związku z tym szansę gry od pierwszej minuty otrzymali Sebastian Duda i Białorusin Dimitrij Khlebasolau.
Pierwsza połowa to dużo walki na boisku. Widać było, że zarówno Wisła jak i Legionovia zdają sobie sprawę z wagi tego spotkaniu. W związku z tym na placu gry działo się niewiele, a gra toczyła się w środku pola. W 24 minucie goście mogli prowadzić 1:0, jednakże puławian po dograniu Krystiana Wójcika uratował ofiarnym wślizgiem Michał Budzyński. Kilka minut później Rafał Wolsztyński po minięciu Nazara Penkovetsa nie trafił na pustą bramkę.
W 37 minucie gry ten sam zawodnik z metra trafił jedynie w poprzeczkę bramki Wisły, a dobitkę strzału Krystiana Wójcika na róg wybił bramkarz Wisły.
Po zmianie stron do ataków ruszyli wiślacy. Najpierw na bramkę strzeżoną dziś przez Piotra Smołucha uderzał Patryk Słotwiński a kilka minut później Konrad Szczotka jednak oba strzały pewnie obronił golkiper przyjezdnych. Gdy wydawało się, że puławianie przejmują inicjatywę zabójczy cios przeprowadzili goście. Po rzucie wolnym piłka trafiła do Kamila Wiktorskiego, który wpakował ją do siatki obok bezradnego bramkarza gospodarzy.
Sto dwadzieścia sekund później przyjezdni prowadzili już 2:0. Tym razem po bardzo dobrym podaniu z głębi pola w znakomitej sytuacji znalazł się Rafał Wolsztyński, który pokonał Nazara Penkovetsa w sytuacji sam na sam.
Kolejne minuty to próby wiślaków, jednakże za każdym razem albo uderzenia bronił Smołuch, albo strzały mijały świątynie bramkarza z Legionowa. W końcówce mogli podwyższyć prowadzenie, ale Rafał Wolsztyński trafił tylko w słupek bramki Wisły. Teraz przed ekipą Dumy Powiśla bardzo trudny wyjazdowy mecz w Kołobrzegu z Kotwica. Tam o punkty będzie jeszcze trudniej....

Wisła Puławy : Legionovia Legionowo 0:2 ( 0:0)