#1 |
dnia 16/03/2016 18:50 napisał:
Piotr masz może informacje na temat turnieju w radzyniu najmłodszej grupy
#2 |
dnia 16/03/2016 19:27 napisał:
Nie mam
#3 |
dnia 17/03/2016 09:04 napisał:
Raków Częstochowa otrzyma 1,5 miliona złotych w ramach dotacji na promocję miasta przez piłkę nożną.
Dodatkowe 835 tysięcy złotych miasto przeznaczy drugoligowcowi w ramach programu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży.
#4 |
dnia 17/03/2016 09:12 napisał:
U nas nie do pomyślenia taki prezent.
Tak jak zrobienie przez miasto podgrzewanej płyty boiska.
#5 |
dnia 17/03/2016 21:45 napisał:
Strona główna » Puławy
Jeśli Wisła Puławy awansuje, to miasto będzie musiało ulepszyć stadion. Nawet za 2 mln zł
Dodano: Dzisiaj, 15:04 Autor: Radosław Szczęch AAAkomentarze8
Obiekt przy ul. Hauke-Bosaka spełnia większość pierwszoligowych wymogów dotyczących trybun, zadaszenia, miejsc dla prasy czy szatni. Problemem jest murawa i zbyt słaba moc lamp
Obiekt przy ul. Hauke-Bosaka spełnia większość pierwszoligowych wymogów dotyczących trybun, zadaszenia, miejsc dla prasy czy szatni. Problemem jest murawa i zbyt słaba moc lamp
Jeśli Wisła Puławy awansuje do pierwszej ligi, to miasto czekają spore wydatki. Żeby spełnić wymagania licencyjne na stadionie trzeba podnieść moc oświetlenia i zamontować podgrzewanie płyty boiska. To może kosztować nawet 2 miliony złotych
POWIĄZANE
Znicz Pruszków – Wisła Puławy 1:0
Znicz Pruszków – Wisła Puławy 1:0
Wisła Puławy rozpoczyna walkę o awans do I ligi
Wisła Puławy rozpoczyna walkę o awans do I ligi
W połowie sezonu, na trzynaście kolejek przed jego zakończeniem, Wisła Puławy zajmuje drugie miejsce. Jeśli Wiślaki utrzymają formę do końca sezonu i klub awansuje do pierwszej ligi, to miasto będzie musiało głębiej sięgnąć do kieszeni. Powód? Stadion miejski nie spełnia wymogów licencyjnych dla klubów pierwszoligowych.
– Drużyna pierwszej ligi powinna mieć boisko z podgrzewaną murawą i oświetlenie o mocy przynajmniej 1200 luksów. U nas jest 850, więc transmisje telewizyjne w jakości HD byłyby niemożliwe – mówi Antoni Rękas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach. – Prowadzę już rozmowy z firmą, która montowała nam oświetlenie, by oszacowała koszty jego modernizacji. Rozmawiam także z potencjalnymi wykonawcami systemu podgrzewania. Może to kosztować około miliona złotych – dodaje.
Sam klub do sprawy odnosi się z dużą rezerwą. – Na razie o tym nie myślimy. Sądzę, że zajmiemy się tą sprawą najwcześniej w połowie kwietnia. Klub raczej nie pomoże finansowo, bo w stadionie Wisła nie ma żadnych udziałów – mówi Michał Świderski, rzecznik klubu Wisła Puławy. – Jeśli nie będziemy mogli grać w Puławach, to mecze trzeba będzie rozgrywać na innym obiekcie. W grę wchodzi na przykład lubelska Arena.
Puławski stadion to obiekt stosunkowo nowy. Został oddany do użytku pod koniec 2011 roku. Dlaczego wówczas nikt nie pomyślał o podgrzewanej murawie?
– Myślę, że nikt wtedy nie zakładał, że Wisła wzmocni się na tyle, że będzie walczyła o wejście do pierwszej ligi. Nie było wtedy też takich wymogów, więc montaż podgrzewanej murawy, ze względu na wysoki koszt takiej inwestycji, nie był zasadny – tłumaczy Krzysztof Szczepański, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.
W 2007 r. gdy powstawała koncepcja obiektu Wisła grała słabo - dopiero w IV lidze, a władze miasta przekonywały, że nowy stadion to inwestycja na kilkadziesiąt lat. O podgrzewaną płytę (była wówczas wymagana dla drużyn grających w ekstraklasie) zapytaliśmy wówczas prezydenta miasta.
– Dopóki puławska drużyna nie będzie miała instytucjonalnego sponsora, to nigdy nie zagra nawet w II lidze – stwierdził Janusz Grobel.
Ze sztucznie podgrzewanej płyty boiska można korzystać przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym swoje zgrupowania mogłyby tu organizować drużyny piłkarskie z całej Polski. pab
#6 |
dnia 18/03/2016 09:06 napisał:
Autorowi p/w tekstu radzę zapoznać się z podręcznikiem licencyjnym PZPN rozgrywek 1 ligi w sezonie 2016-17i następnych.
Tam w artykule OLE GRY.
Pole gry(boisko)musi być pokryte naturalną trawą lub sztuczną murawą odpowiadającą normom jakościowym FIFA oraz spelniać inne warunki określone przez PZPN.
Pole gry musi również być:
1)Gładkie i równe,
2)w dobrym stanie,
3)w kolorze zielonym(również w przypadku sztucznej nawierzchni)
4) zweryfikowany przez właściwy ZPN
Pole gry musi mierzyć nie mniej niż 100m x 64m i nie więcej niż 105m x 68m.
Tyle i tylko tyle.
Nie ma nic o podgrzewanej murawie.
#7 |
dnia 18/03/2016 09:43 napisał:
@star
Jak już kogoś poprawiasz to rób to dobrze.
Poniżej cytat z podręcznika, na który raczyłeś się powołać:
I.16 A Podgrzewana murawa
Od Sezonu Licencyjnego 2016/2017 boisko wskazane przez Wnioskodawcę musi
być wyposażone w system podgrzewania murawy.
Dobrze jest czytać do końca ...
#8 |
dnia 18/03/2016 09:57 napisał:
@star
Zwracam honor
W podręczniku 2016/2017 jest tak:
I.46 C Podgrzewana murawa
Boisko wskazane przez Wnioskodawcę powinno być wyposażone w system
podgrzewania murawy.
Kategoria C jest kategorią rekomendowaną
Pewnie w następnym podgrzewanie będzie obowiązkowe.
pozrd
|