Portal ma 28,658,098 unikalnych wizyt

18/04/2015 16:00
Wisła pokonuje lidera
Bardzo dobre spotkanie zobaczyli dziś kibice w Stalowej Woli. Co ważne kolejny raz dobrą formę potwierdzili w nim piłkarze puławskiej Wisły, którzy wygrali z liderem i to aż 4:2.
W dzisiejszym spotkaniu trener Bogdan Bławacki nie dokonał zbyt wielu zmian. Do składu po pauzie za kartki wrócił Mateusz Pielach, dzięki czemu Rafał Lisiecki mógł wrócić na swoją nominalną pozycję w pomocy.

Wiślacy spotkanie z liderem rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 6 minucie gry po dwójkowej akcji Jarosława Niezgody z Konradem Nowakiem w dobrej sytuacji bramkowej znalazł się ten drugi jednak uderzył obok bramki strzeżonej przez Tomasza Wietechę. Jednak trzy minuty później puławianie już prowadzili. Do zagranej z głębi pola piłki wystartował Jarosław Niezgoda, który uprzedził wychodzącego z bramki bramkarza Stali i sprytnym lobem skierował piłkę do siatki.
W 16 minucie gry podopieczni Jaromira Wieprzęcia mogli wyrównać. Prawą stroną na rajd zdecydował się Radosław Mikołajczak, który uderzył całkiem dobrze, jednak czujnie w puławskiej bramce zachował się Nazar Penkowec. Pięć minut później kolejny raz w dobrej strony pokazał się bramkarz Dumy Powiśla, który obronił uderzenie Łukasza Sekulskiego z rzutu wolnego z około 30 metrów. Jednak chwilę później na stadionie przy Hutniczej 12 mieliśmy już remis, bowiem Michał Budzyński niepotrzebnie sfaulował w polu karnym Tomasza Płonkę i Marcin Bielawski z Katowic podyktował rzut karny, Piłkę na jedenastym metrze ustawił Sekulski i mimo że Nazar Penkowec bliski był obrony tej piłki po jego rękach wpadła do siatki.
Kolejne minuty to twarda i wyrównana walka. W 28 minucie gry gospodarze mogli prowadzić bo w dobrej sytuacji w piłkę nie trafił Płonka a dobitka Sekulskiego została zablokowana.
Następne ciekawe akcje zobaczyliśmy już w końcówce pierwszej części gry, kiedy to wrzutce z rzutu wolnego w pole karne Stali Tomasz Wietecha wpadł na Konrada Nowaka. Mimo protestów zawodników Stali a także mało pochlebnych epitetów z trybun sędzia Marcin Bielawski zdecydował się podyktować rzut karny dla Dumy Powiśla. Podobnie jak w Limanowej jego wykonawcą okazał się Maciej Machalski, który pewnym strzałem pokonał strzegącego bramki Stali Wietechę. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy puławianie zadali kolejny cios. W zamieszaniu pod bramką gospodarzy najwięcej sprytu wykazał Arkadiusz Maksymiuk, który z 5 metrów wepchnął piłkę do siatki.
Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gracze gospodarzy. Już w 48 minucie podopieczni Jaromira Wieprzęcia zdobyli bramkę kontaktową. Z dystansu uderzał na bramkę Wisły Kamil Jakubowski, piłka po drodze otarła się o nogi obrońców Wisły a będący już na wykroku Nazar Penkowec zdołał ją sparować jedną ręką przed siebie. Na nieszczęście dla wiślaków piłka wpadła wprost pod nogi Łukasza Sekulskiego, dzięki czemu były napastnik Wisły Płock strzelił swoją 23 bramkę w tegorocznych II-ligowych rozgrywkach.
Wiślacy jednak bardzo szybko zgasili zapał gospodarzy. W 61 minucie po dograniu Konrada Szczotki z głębi pola sam na sam z Wietechą znalazł się Jarosław Niezgoda i drugi raz skierował piłkę obok bezradnego bramkarza Stali. W 69 minucie kolejny raz zakotłowało się pod bramką Wisły, jednak dwukrotnie obronną ręką z tego zagrożenia wychodził Nazar Penkowec. Dziesięć minut później okazję na bramkę miał wprowadzony kilka minut wcześniej Tomasz Sedlewski, jednak jego uderzenie w dobrym stylu na róg wybił Tomasz Wietecha. Im krócej było do końca spotkania, tym stalowcy grali bardziej nerwowo, co wykorzystać chcieli wiślacy. W 80 minucie przed szansą strzelenie trzeciej bramki stanął jeszcze Jarosław Niezgoda, jednak piłka po uderzeniu głową młodego gracza Dumy Powiśla poszybowała nad poprzeczką. Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i 3 punkty całkiem zasłużenie pojechały do Puław.
Wiślaków pochwalić dziś trzeba za konsekwencję w swoje grze. Kolejny raz na boisku w starciu z rywalem widać było, że cała ekipa walczy, dzięki czemu możliwe było strzelenie na boisku lidera aż 4 bramek. Teraz przed puławianami ciężki i ważny mecz w środę z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Będzie to okazja do rewanżu za jesienną wysoką porażkę przy ulicy Ceglanej. Niestety w tym starciu z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zobaczymy Volodymra Fedoriva i Tomasza Sedlewskiego.

Stal Stalowa Wola : Wisła Puławy 2:4 ( 1:3)