LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 27,203,698 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
28/02/2007 07:24
Kto i co jest komu winien....
Publicystyka
Czuję się jakbym wrócił z pogrzebu, jakbyśmy byli na stypie - zagrzmiał przewodniczący zakładowej Solidarności Bogdan Kwiatkowski. - Decyzje już zapadły, więc po co się tu spotkaliśmy? To jakaś farsa. Oświadczam, że pójdziemy z tymi, którzy będą przeciw likwidacji piłki nożnej w Wiśle. Jest nas dwa tysiące, a nawet więcej, jeśli pomnożyć tę liczbę przez członków naszych rodzin. Tyle lat trujemy społeczeństwo, i co chcemy im dać w zamian?! Posadziliście nas przeciwko tym ludziom, a my jesteśmy z nimi.

- Czuję się jakbym wrócił z pogrzebu, jakbyśmy byli na stypie - zagrzmiał przewodniczący zakładowej Solidarności Bogdan Kwiatkowski. - Decyzje już zapadły, więc po co się tu spotkaliśmy? To jakaś farsa. Oświadczam, że pójdziemy z tymi, którzy będą przeciw likwidacji piłki nożnej w Wiśle. Jest nas dwa tysiące, a nawet więcej, jeśli pomnożyć tę liczbę przez członków naszych rodzin. Tyle lat trujemy społeczeństwo, i co chcemy im dać w zamian?! Posadziliście nas przeciwko tym ludziom, a my jesteśmy z nimi.

To niestety nie jest opis spotkania Zarządu Azotów ze związkowcami, to zapis spotkania jakie odbyło sie wczoraj w Płocku, kiedy Orlen próbował wytłumaczyć kibicom, że nie czuje się w obowiązku wspierania sekcji piłkarskiej klubu. Brawom nie było końca!!! Co sie okazało, ta i zdecydowana postawa miasta uratowały Wisłę Płock od ...........5 ligi.

Czy nie wydaje wam się, że swobodnie możemy porównać naszą sytuację do sytuacji w Płocku? Ja uważam, że możemy. Kiedyś legendarny puławski zespół "Siekiera" spiewał piosenkę, której słowa refrenu brzmiały: " Puławskie Azoty wytrują dziś ludzi, już żaden puławiak się nie obudzi". W latach osiemdziesiątych wiele razy nasza szacowna firma gościła w Dzienniku Telewizyjnym ze względu na okoliczność, że była i jest jednym z największych trucicieli srodowiska naturalnego w naszym kraju.

Na tym kończą sie analogie, Zarząd Orlenu nie schował głowy w piasek i rozumie postulaty ludzi i rozumie, że koncern jest jednak coś winien społeczeństwu. U nas trwa dobre samopoczucie członków Zarządu. Prezesi od 1989 roku zmieniają się a Wisła zapada się w marność. Tłumaczy nam się, że winien jest Prezes Wisły Andrzej Burek. Owszem w jakims sensie jest winien zaistniałej sytuacji. Data roku 1989 to koniec "socjalizmu" a poczatek "kapitalizmu", Prezes Burek nigdy nie odnalazł się w nowej rzeczywistości lecz nie było nikogo, kto chciałby to robic za niego....

Jeśli dla Zakładów Azotowych osoba Prezesa jest przeszkodą nie do pokonania to Zarząd Azotów jest poprostu żałosnie nieskuteczny. Jak radzić sobie w świecie rekinów finansjery jesli nie można poradzić sobie z Andrzejem Burkiem? Tutaj już jest zawarta odpowiedź na pytanie " Czy Azoty mają wolę uczynienia z Klubu Sportowego Wisła wizytówki swojej- jak i całego miasta?" Takiej woli nie ma!

Członkowie Zarządu żyją w przekonaniu, że "Dzień Chemika" to i tak dość dużo jak na działania lokalne, że 200 lub 300 tysięcy złotych to wprost suma powalająca na kolana! A ja wam mówię, że sumy o wiele większe wydawane są na obiady i krawaty Prezesów i członków Zarządu i to w ciągu jednego tylko roku.

Zakłady Azotowe nic nie dają nam za darmo, Zakłady Azotowe SĄ NAM WINNE szacunek. Jałmużna jaką dostajemy na działalność sekcji piłkarskiej to obraza dla ludzkiej inteligencji, odwracanie się od naszego klubu to odwracanie sie od naszego miasta, jego mieszkańców i ich codziennych problemów. Odwracanie się od naszego klubu to grzebanie tradycji, która ma już prawie 85 lat!

O temacie trzeba mówić głośno bo nie robienie niczego popchnęło nas do 5 ligi.Robotnicza krew nie woda a jednak potrafi zawrzeć!


more komentarze (15)
Komentarze
#1 | szalikowiec dnia 28/02/2007 07:40 napisał:
WoW...poczułem, że muszę iść na wojnę... na wojnę z Zarządem Z.A.P i KS-u. Jestem lokalnym patriotą i bedę trwał do końca mojego albo jej...KS WISŁA PUŁAWY !!!
#2 | fali dnia 28/02/2007 08:09 napisał:
Bravo Kopia,kolejny znakomity text !!!
Jestesmy z Tobą, Wisełko jesteśmy z Tobą !!ShockShockShock
#3 | kibic orionu dnia 28/02/2007 14:19 napisał:
Nie jestem z Puław i stosunek ZAP do KS Wisła jest mi generalnie
obojętny, jednak pozwolę sobie coś napisać: Nie znam przypadku, żeby w gospodarce rynkowej ktoś dostał coś ZA DARMO. Wielki zakład może łożyć kasę na klub sportowy, ale coś za coś - ma za to reklamę. Sponsorując zespół pierwszoligowy w tej czy innej dyscyplinie dociera się do odbiorców w całym kraju. Wielki napis AZOTY na koszulkach czy banerach widzi cała Polska w gazecie albo TV. Tymczasem, z całym szacunkiem dla waszej Wisełki, wydaje mi się że ZAP nie potrzebują reklamy w woj. lubelskim, a tym bardziej w samych Puławach.
#4 | szalikowiec dnia 28/02/2007 14:25 napisał:
To kibicu orionu nie za dużo zrozumiałeś z tego artykułu. Z tego co ja zrozumiałem, autorowi nie chodziło o to że Z.A.P bedą miały reklamę, bo poprostu tutaj i tak ZAP wszyscy znają ale o zapewnienie swoim pracownikom, którzy cięzko harują rozrywki i spektaklu na wyższym poziomie. Druga sprawa to niemoc w sprawie władz klubu. Ale jak napisałeś nie jesteś z Puław i nie znasz się.
#5 | kibic orionu dnia 28/02/2007 14:56 napisał:
Zobaczcie na Orlen: Wolą dać kilka razy więcej kasy na Hołowczyca i motocyklistów, bo rajd Dakar ogląda cały świat, no a piłkarze mogli ich zareklamować tylko w kraju, bo przecież nie w pucharach europejskich.
Ta sama sytuacja tylko inna skala.
Do szalikowca: Pracownicy za ciężką harówkę dostają ciężką kasę (przynajmniej teoretycznie tak powinno być) i za nią mogą pojechać na pierwszoligowy mecz. Natomiast nie rozumiem dlaczego ZAP oprócz produkcji nawozów i zarabianiu pieniędzy dla swoich właścicieli miałyby finansować działalność "rozrywkową i spektaklową" i to na wysokim poziomie. Pracownik ZAP niebędący kibicem piłkarskim mógłby przecież zażądać np. zbudowania przez ZAP filharmonii, aquaparku, łowiska, opery i jakie tam jeszcze są rozrywki. Zgadzam się, że zarząd powinien aktywnie i skutecznie zabiegać o finansowanie klubu - to oczywiste.
#6 | szalikowiec dnia 28/02/2007 15:11 napisał:
Napisałem: "wyższym" poziomie a nie "wysokim" a to duża różnica. Żeby zarobiony pracownik mogł za ciężko zarobione pieniądze pojechac na pierwszoligowy mecz to musi jechać aż do Warszawy na Legię (innych klubów nie uznaję) i po takiej wycieczce będzie bardziej zarobiony niż jakby siedział na dupie w Puławach. A zmęczony pracownik to nie efektywny pracownik. Firma o takiej renomie jak ZAP powinny dbać o swojego praconika a sport na WYŻSZYM poziomie jest gwarantem wysokiej frekfencji. Opera też fajna ale nie sądze aby miała wśród fizycznych pracowników wielu zwolenników, mogę się oczywiście mylić.
#7 | kop dnia 28/02/2007 19:58 napisał:
no proszę jak to jaśnie pan szalikowiec potrafi wydobyć z siebie pokłady jakiejkolwiek kultury,hehe ot kultura!!!
#8 | kopia dnia 28/02/2007 20:36 napisał:
moim zdaniem właśnie teraz Azoty marnują kupę pieniędzy - trwoniąc je na różne kluby spośrod ktorych ŻADEN nie zapewnia medialnego rozgłosu. Jako handlowiec mogę stwierdzić, że impakt piłki ręcznej jest mizerny w Polsce, za granicą to już pies z kulawą nogą nie interesuje się ręczną. Promocja na wszystkim po troszeczku nie jest promocją w sensie marketingowym . Człowiek odpowiedzialny w mojej firmie za takie numery już dawno wyleciałby "na pysk" ale w Azotach postkomuna trzyma się twardo- nie widzą co się dzieje, że za ich pieniądze układa się mecze w Łęcznej a i w Azotach ręcznej końcówka sezonu była poprostu kpiną!!! Panowie z Azotów idzcie po rozum do głowy, proponuję studia dokształcajace na którymś z Uniwersytetów z zakresu marketingu, promocji lub poprostu z zarządzania.

Podobnie z Górnikiem Łęczna, zapytajcie czy ktoś kiedys w Polsce słyszał o tym, że Azoty sponsorują ten klub? Poza kibicami w Łęcznej to nie sądzę ( i proszę, nie mówcie mi że Wy też o tym wiecie- bo to zrozumiałe)

Czym różni się senna wólka jaką jest Łęczna - od Puław??? Jedźcie tam to zobaczycie. Totalna mizeria - poza stadionem oczywiście. W Puławach mielibyśmy cotygodniowe święto. Już w czasach Kaliguli wiedziano, że lud chce chleba i igrzysk, Czasem to aż brakuje słów z wściekłości
#9 | fali dnia 01/03/2007 08:15 napisał:
Kopia Kaligula senatorem zrobił konia, to u nas Burkek może być prezesem !
najbardziej mi się podobało jak kiedys widziałem jak motorowodniaków Azoty sponsorowały, hehehe......
#10 | steven1974 dnia 01/03/2007 12:46 napisał:
problemem jest brak prezesa menegera i brak autonomicznej sekcji piłki nożnej azoty wcale nie muszą być głównym sponsorem wystarczyłby jakiś termochem czy inny twór tylko co ten biedny prezes Burek może zrobić jeżeli sponsor łoży pieniądze na klub a on musi podzielić to na bodajże 7 sekcji co ma powiedziedzieć lekkoatletom czy ciężarowcom jutro już nie przychodzcie? a może w ramach treningu wysłać ich na 2 miesiące na drzewa do rospudy garnek grochówki to byłaby znaczna minimalizacja kosztów
#11 | prlk dnia 01/03/2007 18:31 napisał:
Moge sie mylic . Ale gdyby Azoty dały kase na "noge" w Puławach to i liga by była pewnie wyzsza a co za tym idzie . Ludzie by przychodzili na mecze
#12 | silver dnia 03/03/2007 00:56 napisał:
nie ma to jak skapstwo
#13 | zygmunt dnia 03/03/2007 22:49 napisał:
a po mojemu powinny rozgonic tych miernych pilkarzykowSmileShockGrin
#14 | eSpErAZS dnia 08/03/2007 14:32 napisał:
100% Poparcia Kibicom Wisły!! Bardzo dobrze, że się staracie o takiego sponsora bo to jest chora sytuacja... Azoty rozwaliły sekcję Wisły w piłkę ręczną i zrobiły swój klub [dobrze ze nie uznajecie nazwy Azoty] a teraz nie pozwalają rozwinąc sie footballowi... Jeszcze bym zrozumiał, gdyby Z.A. nic nie sponsorowały, ale jeśli wspomagają i tak bogaty "Fryzjerski" klub Górnik "Bogdanka" Łęczna, a nie ten ze Swojego miasta, to jest to chora sprawa..:/ Pozdrowienia z Białej Podlaskiej!
#15 | the lup dnia 12/02/2008 22:44 napisał:
Chciałbym zaznaczyć ,że piosenka pt.Puławskie Azoty była i jest piosenką zespołu THE LUP a nie siekiery!!! Sam ją napisałem i grałem z zespołem
radek goluch,paweł janiszek i czarek kamiński.Więc poprawcie to!!!!!!
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Karol Czelny nie jest już piłkarzem puławskiej Wisły
Czy gra jest warta świeczki - czyli okiem kibica Wisły Puławy
Jest szansa powrotu do gry?
Trener Jacek Magnuszewski nie jest już trenerem pierwszego zespołu
Remis, który jest porażką
Chcesz zagrać w Wiśle - to ogłoszenie jest dla Ciebie
Finał jest Nasz
Mariusz Sawa nie jest juz trenerem Motoru Lublin
Michał Król jest z nami
Paweł Socha jest ponownie z nami
Adam Buczek nie jest już trenerem Wisły Puławy
Marcin Jałocha nie jest już trenerem Wisły
Występ Tsvetana nie jest zagrożony
Jak to jest w innych miastach??
Chcesz zagrać w Wiśle?? - Ta oferta jest dla Ciebie
OSTATNIE KOMENTARZE:
Czy Ty zawsze musisz być na nie? Pamiętam osta...
Nie lepiej zagrac z takim np. Motorem niż drugi...
GallAnonim , co masz do LZS Iskra Samoklęski? W...
Gallu, zawodnicy będą przychodzić dopóki Zakład...
Bez podniety, jak odejdzie Pawlak, to do Wisły ...
Bez podniety. Zawodnik, który na poziomie II li...
R. Turek chyba też już zabrał zabawki https://k...
Gall, jaka loża znawców? Stadko dziadków co prz...
Fajnie fajnie , zaczynamy wymieniać elementy kt...
Chyba coś potrafi skoro Nagelsmann na niego sta...
https://twitter.com/BerganFC/status/16179060414...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim948 komentarzy
MrMargol932 komentarzy
StaryKibol764 komentarzy
sr1960712 komentarzy
star691 komentarzy
Anti Red589 komentarzy
Marcin541 komentarzy
wst432 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 52,148 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 41,309 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 39,741 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 37,639 razy
Smutek w Puławach 36,540 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 36,540 razy
Trener zawieszony! 36,538 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 31,858 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 31,531 razy
Piłkarze apelują o pomoc 31,056 razy