Portal ma 28,568,564 unikalnych wizyt

26/03/2011 22:38
Media o meczu ze Stalą
media
Wisła Puławy pokonała po bardzo zaciętym spotkaniu 3:2 Stal Mielec. Bohaterem spotkania był Łukasz Giza, który ustrzelił hat-tricka. Po tej wygranej puławianie awansowali na pierwsze miejsce w trzecioligowej tabeli.

Mecz w Puławach zaczął się sensacyjnie. Stal, która w tym momencie zajmuje miejsce spadkowe już w 2 minucie wyszła na prowadzenie. Wisła jednak jeszcze przed przerwą zdołała przejąć inicjatywę. To za sprawą wspomnianego Gizy, który pewnie wykorzystał dwa rzuty karne. Gdy po przerwie Giza podwyższył wynik na 3:1 w 58 min wszyscy myśleli, że jest już po meczu. W 61 min do siatki trafił jednak Piotr Kamiński i wiślacy do końca musieli drżeć o wynik.

Podopieczni trenera Mariusza Sawy zasiedli na fotelu lidera dzięki remisowi 0:0, który padł w starciu Izolatora Boguchwała z Partyzantem Targowiska. To właśnie tą pierwszą ekipę wyprzedziła Wisła. W innych zakończonych dzisiaj spotkaniach Avia Świdnik podzieliła się punktami z Tomasovią (0:0), a Podlasie Biała Podlaska pokonało Polonię Przemyśl po bramce młodziutkiego Wojciecha Hołoweńko strzelonej w 80 min.

źródło : Kurier Lubelski

KS Stal Mielec po pełnym emocji i walki spotkaniu przegrała ostatecznie na wyjeździe z Wisłą Puławy 2:3.

Mielczanie bardzo dobrze zaczęli to spotkanie. Szkoleniowiec Tomasz Tułacz zapowiadał co prawda, że jego zespół przeciwko rywalowi z samej ligowej czołówki zagra bez strachu r11; odważnie i zdecydowanie, ale bramki w pierwszych sekundach chyba nikt się nie spodziewał. Rafał Pydych znakomicie podał do Buczyńskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Szansy nie zmarnował i stalowcy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Zmobilizowani do odrabiania strat gospodarze zaczęli walczyć o każdy metr powoli przesuwając się w kierunki bramki Kamila Zielińskiego, który zastąpił lekko kontuzjowanego Wojciecha Daniela. Mielczanie cofnęli się w obręb własnego pola, choć bardzo aktywny w środku był Mateusz Świechowski. Biało-niebiescy nie mogli zepchnąć przeciwnika na własne pole i kilka chwil później skończyło się to źle. Sędzia Dawid Wierdak odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Giza i pewnie wyrównał.

Bramka wpłynęła bardzo dobrze na gospodarzy tego meczu. Złapali wiatr w żagle i nacierali na bramkę Zielińskiego. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy gwizdek i kolejny karny. Zawodnicy długo protestowali nie zgadzając się z decyzją sędziego. Nie było jednak odwrotu r11; Giza po raz kolejny celnie do bramki.

Stracona w końcówce drugiej połowy bramka sprawiła, że stalowcy bardzo szybko chcieli te straty odrobić w drugiej połowie. Odetchnęli i praktycznie całym zespołem znaleźli się na ternie rywala, który teraz musiał się bronić. Bramka wisiała w powietrzu ir30; padła, ale dla gospodarzy, którzy przeprowadzili szybką kontrę i trzecie już trafienie w tym spotkaniu zaliczył nie kto inny a Łukasz Giża.

Nie minęły dwie minuty a mocnym uderzeniem na bramkę popisał Skiba, piłkę odbił jeszcze Stachurski, ale we właściwym miejscu znalazł się Piotr Kamiński zdobywając bramkę, która mielczanom na nowo pozwoliła uwierzyć w zwycięstwo. I rzeczywiście niewiele brakowało. Tułacz widząc determinację swoich zawodników nie miał nic do stracenia r11; zdecydował się dodatkowo wzmocnić atak. Domańskiego, który powrócił po kontuzji zmienił Ryniewicz. Ostatnie pięć minut spotkania to już jednak gra na czas w wykonaniu zmęczonych gospodarzy. Stal mimo wielu prób przedarcia nie zdoła już wyrównać. Ostatecznie przegrywa spotkanie z dwoma ładnymi bramkami na koncie.