Portal ma 28,652,545 unikalnych wizyt

12/10/2008 12:02
Wygrana ze Startem- czyli wiślacy grają do końca
klub
W rozegranym dziś w Krasnymstawie meczu 12 kolejki 4 ligi puławska Wisła pokonała Start Kranystaw 1:2. Obie bramki dla Dumy Powiśla zdobył bohater Łukasz Giza. Dzięki tej wygranej puławianie umocnili się na czele tabeli i znacznie zbliżyli się mistrzostwa jesieni.
Sam początek meczu wskazywał, że dla podopiecznych Jerzego Krawczyka będzie to trudne spotkanie. Gospodarze, którzy na nowym stadionie chcieli pokazać się z dobrej strony swoim kibicom postawili wiślakom trudne warunki. Gra toczyła się głównie w środku pola. Emocje zaczęły się od 10 minuty, kiedy gospodarze aż dwa razy sprawdzali jak w bramce Wisły radzi sobie Łukasz Kuśmierz. Ten jednak radził sobie bardzo dobrze i dwa razy pewnie bronił strzały napastników Startu. Wiślacy pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 18 minucie, kiedy to Michał Bandosz dogrywał do Łukasza Gizy, ale strzał najlepszego strzelca ligi był minimalnie niecelny. Potem próbowali jeszcze gospodarze, ale bez efektu i I połowa zakończyła się remisem 0:0.
W drugiej części gry od początku do ataków ruszyli goście, i już w 57 minucie gry mieliśmy bramkę dla Wisły. Z lewej strony dogrywał Dawid Matyjaszek, a Łukasz Giza pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki Startu.
Z prowadzenia gracze z Puław cieszyli się zaledwie 10 minut. W 67 minucie Start po rzucie karnym wyrónwał. Kuśmierza pewnym strzałem pokonał Tomasz Rachwał i w wiślackich szeregach zaponowała nerwowość. W dalszych minutach atakowali przyjezdni, ale ich akcje były nieskuteczne. Jednak Duma Powiśla ma w swoich szeregach Łukasza Gizę i Wojciecha Kępkę. Ten to oto duet zapewnił naszej drużynie 3 punkty. W 87 po podaniu Kępki drugiego gola w meczu zdobył Giza i takim sposobem cenne 3 punkty pojechały do Puław.
Naszym piłkarzom gratulujemy gry do końca i gratulujemy kolejnych ważnych 3 punktów. Oby tak dalej.

Start Krasnystaw: Wisła Puławy 1:2 ( 0:0)