Portal ma 28,569,809 unikalnych wizyt

23/03/2021 17:24
Wisła w finale Pucharu Polski
Wygraną puławskiej Wisły zakończyło się półfinałowe spotkanie w ramach Pucharu Polski ze Stalą Kraśnik. Ekipa Dumy Powiśla grająca w częściowo zmienionym składzie personalnym pokonała ligowego rywala 3:1 i zameldowała się w finale rozgrywek w których zmierzy się z lepszym z pary Granit Bychawa/Avia Świdnik.

Zgodnie z pucharową tradycyjną trener Mariusz Pawlak dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie Wisły. W bramce trzeci raz w sezonie zobaczyliśmy Pawła Sochę,a do jedenastki wskoczyli jeszcze Dariusz Brągiel, Łukasz Kacprzycki, Kacper Kondracki czy Włodzimierz Puton. Poza kadrą na mecz znaleźli się między innymi Rafał Kiczuk i Przemysław Skałecki.
Wiślacy od samego początku starali się narzucić własne warunki gry. Już w 3 minucie ekipa Dumy Powiśla powinna prowadzić kapitalną piłkę do Dariusza Brągiela posłał Łukasz Wiech, ale były pomocnik Wisły Sandomierz przegrał rywalizację sam na sam z Mateuszem Wójcickim. W 20 minucie z dobrej strony w puławskiej bramce pokazał się Paweł Socha, który przeniósł w kapitalnym stylu piłkę nad poprzeczkę po strzale Kamila Wolskiego.
Siedem minut później wiślacy jednak już prowadzili. Dwójkową akcję przeprowadzili Brągiel z Kacprzyckim i popularny Mały mocnym strzałem pokonał bramkarza Stali. W 32 minucie jeden z obrońców Stali powalił w swoim polu karnym Kacpra Kondrackiego a Pan Wojciech Myć z Włodawy zmuszony był podyktować rzut karny dla Wisły. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki poszedł Kacprzycki i pewnym strzałem zdobył drugą bramkę dla Dumy Powiśla.W 39 minucie szansę na gola miał jeszcze Ednilson Furtado ale przeniósł piłkę nad bramką i obie ekipy do szatni schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu Wisły.
Po zmianie stron wiślacy nieco zwolnili, chociaż i tak byli stroną aktywniejszą. Dwukrotnie szczęścia zabrakło Emilowi Drozdowiczowi, który nie mógł skorzystać z dobrych dograń kolegów z bocznych sektorów boiska. Doświadczonemu zawodnikowi Wisły ta sztuka udała się w 62 minucie gry, kiedy to po centrze Łukasza Kacprzyckiego piłkę wprost Wójcickiego młody bramkarz odbiła piłkę wprost w Drozdowicza, który wpakował futbolówkę do siatki.
W ostatnich minutach spotkania aktywniejszy był zespół Stali Jan Imiołek ostemplował poprzeczkę bramki Wisły a w 75 minucie rezerwowy Adrian Cebula po sporym błędzie wiślaków skierował piłkę do siatki.
Po tej bramce mecz się zaostrzył na co pozwolił arbiter z Włodawy , który nie zapanował w odpowiednim momencie nad emocjami piłkarzy i na boisku co chwila dochodziło do ostrych spięć. W 87 minucie w poprzeczkę uderzył naciskany przez Mateusza Pielacha Jakub Gajewski a w doliczonym czasie gry Wolski posłał piłkę obok słupka bramki Pawła Sochy.
Ekipa Dumy Powiśla dzięki wygranej awansowała do finału tych rozgrywek. Jednak już w niedzielę podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka czeka jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem w Chełmie zagrają w szlagierze z Chełmianką.

Wisła Puławy : Stal Kraśnik 3:1 (2:0)