LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 23,645,098 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
13/12/2018 19:05
List otwarty Zarządu Klubu do Kibiców Dumy Powiśla


LIST OTWARTY

Szanowni Państwo, zawodnicy, trenerzy, rodzice młodych sportowców, mieszkańcy Puław i powiatu puławskiego oraz wszyscy, którym leży na sercu dobro KS Wisła Puławy!


Zapraszamy Was w dniu 20 grudnia 2018 roku o godzinie 18.00 do budynku MOSIR przy ul. Hauke-Bosaka 1 w Puławach na spotkanie z Zarządem Klubu oraz Delegatami na WZD aby porozmawiać na temat obecnej sytuacji oraz przyszłości KS Wisła Puławy.
W czwartek 13 grudnia odbyła się druga część Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Członków Klubu Sportowego Wisła Puławy. Odbyła się niestety bez udziału członka wspierającego - Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy S.A. W związku z tym faktem nie doszło do zapowiadanego głosowania dotyczącego podjęcia Uchwały o zmianach w zarządzie klubu.

KS Wisła Puławy to 95 lat tradycji, to klub od zawsze wpisujący się w sportową społeczność Puław, to klub w którym karierę zaczynali reprezentanci kraju w różnych dyscyplinach sportowych. Dziś w związku z wycofaniem finansowania przez głównego sponsora stanął na skraju przepaści.

Zarząd KS Wisła Puławy z pełnym przekonaniem oświadcza, że dołoży wszelkich starań, aby po wycofaniu się głównego sponsora Klub wciąż istniał zachowując wszystkie sekcje sportowe. Niestety, musimy podkreślić, że obecna sytuacja zaskoczyła wszystkich, ponieważ 6 grudnia otrzymaliśmy pismo o wycofaniu się ze sponsorowania Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. ze skutkiem na dzień 7 grudnia z powodu utrzymującej się trudnej sytuacji na rynku, na którym działa Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A oraz uzyskanie przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A ujemnego wyniku finansowego za III kwartał 2018 roku. Czasu na reakcję jest bardzo mało bowiem decyzja sponsora była natychmiastowa.

Wbrew pojawiającym się opiniom w mediach i mediach społecznościowych pragniemy poinformować, że Zarząd Klubu od wielu tygodni dążył do porozumienia z dotychczasowym sponsorem strategicznym. Zarząd podczas rozmów z przedstawicielami Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A informował, że w przypadku wyrażenia woli sponsora jest gotów zrezygnować z zajmowanych funkcji. Dodatkowo informował, że akceptację zyskała propozycja Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. mówiąca o trzyosobowym zarządzie klubu oraz o tym, że dwa z tych miejsc zajmą osoby rekomendowane przez Grupę Azoty "Puławy". Wciąż wierzymy jednak, że współpraca KS Wisła Puławy z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. nie jest rozdziałem zamkniętym i może być kontynuowana.

Stajemy dziś przed Państwem z apelem o pomoc. O wsparcie w rozmowach, mediację, ale także o każdy rodzaj pomocy, która pozwoli KS Wisła Puławy przetrwać kolejny trudny moment w swojej 95-letniej historii. Jeśli nie uda nam się zjednoczyć to klub po prostu przestanie istnieć. Do zobaczenia 20 grudnia!

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd KS Wisła Puławy
more komentarze (44)
Komentarze
#26 | wladimirputin dnia 14/12/2018 23:44 napisał:
I jeszcze jedno. Gall Anonim nie wiem kim jesteś ale jak cię czytam to mam wrażenie ze sam piszę Twoje komentarze Smile Szacunek dla Ciebie i jak będziesz 20 na stadionie to chętnie pogadam.
#27 | StaryKibol dnia 15/12/2018 08:08 napisał:
Bedzie dobrze wierze w to do konca..
#28 | kasztan dnia 15/12/2018 13:51 napisał:
Krzykacze chcieli zmian bo nic im się nie podobało więc teraz mają co chcieli.- poniekąd przyczynili się do zaistniałej sytuacji - popieram wladimiraputinaSmile
#29 | StaryKibol dnia 15/12/2018 14:35 napisał:
Kasztan , Ta my kibice .krzykacze Fanatycy i 400 kibicow z postej jestesmy winni zaistnialej sytuacjii w klubie nikt inny tylko my ...Ja to sie bije w piersi nie wiem zostali Pozdrawiam SK.
#30 | StaryKibol dnia 15/12/2018 14:39 napisał:
Ja to sie bije w piersi nie wiem jak pozostali..
#31 | kasztan dnia 15/12/2018 14:41 napisał:
NIE 400 TYLKO 4
#32 | kasztan dnia 15/12/2018 14:44 napisał:
A normalnych kibiców w to nie mieszaj
#33 | StaryKibol dnia 15/12/2018 15:01 napisał:
4 kibicow moze zrobic z klubem co chce i mysle ze zrobilo ... W 4 jednak jest sila..
#34 | Zibi dnia 15/12/2018 15:27 napisał:
Ta czworke wybrac do zarzadu i bedzie dobrze a zarzad obecny pogonic a tak serio to kibice powinni to zrobic dwa. Lata temu
#35 | StaryKibol dnia 15/12/2018 15:38 napisał:
Znowu brawo Zibi .Jak nozna obarczac kilku kibicow o to co stalo sie w klubie. Nie chce oceniac Kasztana i kogo on ma za normalnych kibicow...Chodzilem na mecze jak stadion Wisly byl na placu Szopena.Nigdy przez te lata nie chcialem zle dla Wisly.A wytykanie bledow czy krytyka to nie jest niszczenie klubu Sz P Kasztan....
#36 | sr1960 dnia 15/12/2018 15:48 napisał:
Kibice (prawdziwi) ostrzegali co się może stać. Nikt nie brał sobie tego do serca. STAŁO SIĘ !!! To nie nowy Zarząd, to przeszłość ( 3 lata).
#37 | ef dnia 16/12/2018 11:33 napisał:
Dość!! Nie da się już czytać tych głupot!!
1. Klub to nie tylko pierwsza drużyna piłki nożnej. To przede wszystkim ok 300 - 400 dzieciaków ciężko pracujących codziennie nad spełnieniem swoich marzeń. Dzieciaków, których rodzice, dziadkowie często pracują w ZA Puławy.
2. Celem tego klubu nie jest gra piłkarzy na określonym poziomie ale dawanie radości, emocji puławskiej społeczności. Jeśli ktoś nie potrafi bawić się oglądaniem meczu na poziomie III ligi, nie będzie potrafił tego i na I lidze i w extraklasie.
3. Ile wam "prawdziwym kibicom" trzeba tłumaczyć, że Klub to stowarzyszenie i jako takie rządzi się swoim statutem zatwierdzonym przez sąd. Władza w Klubie to Walne Zebranie Delegatów a nie Zarząd. To Delegaci wybierają Zarząd na określoną kadencję a jeśli zarząd nie działa tak jak powinien to go odwołują.
4. Krytykanctwo to nie to samo co krytyka. Krytyką będzie powiedzenie: "Trenerze, myślę, że zrobił pan błąd w taktyce na ten mecz. Chyba powinien pan zagrać bardziej odważnie". Natomiast: "Wynoś się z naszego klubu skur….nu! Do niczego się nie nadajesz!" krytyką nie jest.
5. Wolność słowa nie pozwala na wylewanie pomyj na ludzi a jedynie na krytykę (*patrz wyżej)
6. 10 złotych zapłacone za bilet na mecz nie upoważnia do obrażania nikogo! Nie kupiliście tego za tą kwotę! Kupiliście tylko możliwość przeżywania przez 90 minut emocji!
7. Chcecie zarządzać Klubem? Zostańcie jego członkami, opłaćcie składki, przedstawcie swój plan, zostaniecie wybrani, rządźcie! Jeśli tego nie zrobicie, nie macie prawa wypowiadać się na temat zarządu, recenzować jego pracy a przede wszystkim obrażać kogokolwiek!
8. Znacie się lepiej na trenerce? Bierzcie się do roboty!! W klubie brakuje trenerów! Pływania, lekkiej, piłki nożnej. Przecież to jest proste!! Jeśli tego nie zrobicie, nie macie prawa obrażać trenerów i recenzować ich pracy. Nie znacie się na tym.
9. Prezes, Zarząd klubu, dyrektor sportowy ani żaden pracownik klubu nie zasłużył na waszą pogardę, lekceważenie, brak szacunku. Nie znacie zakresu obowiązków tych ludzi więc nie macie prawa rozliczać ich z pracy.
10. Jeśli w rzucie monetą przewidzę że wypadnie orzeł to nie oznacza, że znam się na przewidywaniu przyszłości. Jeśli któryś z was przewidział, że drużyna piłkarzy spadnie z ligi to nie oznacza, że zna się na piłce.
11. Tak. Dzisiejsza sytuacja w klubie i dookoła niego to wasza wina! To wy poszliście na ZA Puławy i daliście powód politykom, którzy w ...... poważaniu mają 95 letni klub do mieszania się w jego sprawy! Polityk, który nie zna się na sporcie i zarządzaniu nim nie będzie podejmował dobrych decyzji dla klubu tak samo jak trener nie będzie dobrym zarządzającym ZA Puławy.
12. Nie wiedziałem, że "prawdziwość" kibica liczy się latami przychodzenia na mecze. Teraz już wiem!
I jeszcze dla przypomnienia….
- to prezes Nowosadzki uratował Klub w 2010 r.
- to dzięki temu zarządowi mieliście możliwość oglądania w Puławach Górnika Zabrze, Podbeskidzia, Legii, GKS Katowice. Który z was 8 lat temu o tym marzył!! ?
- to dzięki temu klubowi mogliście być dumni z Czerniaka, Kopron, Oko, Feledyn, Niezgody a kiedyś z Uryniuk, Cwaliny, Gowina, Obrusiewicza, Banaszka i wielu innych.
- to dzięki temu klubowi wasze dzieciaki miały i mają zajęty czas, uczą się pracy, cierpliwości, uczą się szacunku do przeciwnika, radzić sobie z porażką i umieć przyjmować zwycięstwo.
- tak, to prawda drużyna seniorów spadła 2 razy. Jeśli jesteście kibicami piłki to wiecie, że to nie jest rzecz niespotykana. W ostatnich latach takie spadki zanotowały: Górnik Łęczna, Ruch Chorzów, GKS Bełchatów, MKS Kluczbork, Polonia Bytom a wcześniej wiele innych, bardzo znanych klubów.
- tak, ja też chcę piłki na poziomie II ligi w Puławach. Ale jestem pewien (w odróżnieniu od was), że Klub robi wszystko co w jego mocy aby to osiągnąć. Zakładam, że tymi ludźmi kieruje dobra wola, chęć odniesienia sukcesu, nasze puławskie wspólne dobro a nie tak jak wy, że tylko chęć zysku, poklask i bycie na świeczniku.
- tak, będę 20.12 na stadionie, żeby pokazać że mi zależy, podziękować za dotychczasową pracę ludziom, dzięki którym mogłem i mogę cieszyć się puławskim sportem. Poza tym, wierzę, że Klub przetrwa bo ludziom tam pracującym, dzieciakom i ich rodzicom na tym zależy.
- i obiecuję sobie i wam, wszystkim sympatykom tego Klubu, że jeśli jeszcze raz usłyszę któregoś z was „prawdziwych kibiców” , którzy obrażają pracownika Klubu, zawodnika, trenera, ( a jeden z was ma swojego „ulubionego” z czym nie kryje się nawet na meczach dzieciaków), osobiście wyprowadzę go ze stadionu!
#38 | GallAnonim dnia 16/12/2018 11:48 napisał:
Brawo EF
#39 | Zibi dnia 16/12/2018 12:43 napisał:
W dniu 18 12 o godz 15 wtorek odbedzie sie zebranie komisji ds spraw sportu w urzedzie miasta Zapraszamy kibicow ktorym na sercu lezy przyszlosc naszego klubu
#40 | Adqs dnia 16/12/2018 12:57 napisał:
Wspaniale ef. Czyli generalnie mogłeś napisać po prostu w **** byliście, gówno widzieliście, a nie marnować mój i innych czas na czytanie swoich wypocin. A 20/12 nie zamierzam postawić swojej nogi na "pikiecie" przede wszystkim przez takie Wasze podejście do kibiców. Najlepiej byłoby nie rozgrywać meczów, bo organizacja droga, ochrona droga, a i jeszcze nie daj Boże ktoś skrytykuje.
No tak, nie takie kluby spadały o 2 klasy. Ale nie takie też upadały - Widzew, ŁKS, Lechia, teraz Wisła Kraków.
#41 | kasztan dnia 16/12/2018 13:04 napisał:
Brawo ef krytyka owszem - ale chamstwo i buractwo won.
#42 | ef dnia 16/12/2018 13:12 napisał:
@ Adqs. Nie zrozumiałeś. Trudno.
@ Zibi. Brawo. Takie podejście cenię
#43 | Titoo dnia 16/12/2018 21:27 napisał:
Barwo EF
#44 | aramis dnia 17/12/2018 22:49 napisał:
Do ef. Ogolnie calkiem niezle, przylozyles sie. Brawo. Jednak byly sportowiec i bankowiec dobrym prezesem byc rowniez nie musi. Sport to specyficzny "biznes" i juz nie tacy sie na nim przejechali. kluby ktore wymieniles w wiekszosc mieli ogromne problemy finansowe, co pewnie teraz takze czeka Wisle. Ze swojej strony bardzo licze ze zarzad ma jakis pomysl choc jak juz pisalem ja na razie tego nie widze i moje zdanie jest takie ze wszystko zostalo rozegrane zbyt pochopnie i bylo nie przemyslane. Zgadzam sie jednak z Toba ze podstawowym zadaniem tego klubu jest szkolenie dzieci i mlodziezy w jak najszerszym zakresie (nawet z powstaniem nowych sekcji wlacznie) a nie sukcesy pierwszej druzyny pilki noznej.
Co do zarzadzania dla mnie wzorem jest Witaszek ktory cala sprawe rozgrywa po mistrzowsku bardzo zgrabnie jak na razie balansujac pomiedzy sponsorem, rada miasta a srodowskiem sportowym. Uwazam ze Wisla potrzebuje takiego typu czlowieka czy to sie komuspodoba czy nie.
Ps. na spotkaniu nie bede choc bardzo bym chcial, licze na obszerna relacje na stronie juz po wszytkim. Wierze ze przyjda na nie ludzie z pomyslami i ze zostania oni wysluchani. Wszystkim zycze zdrowych, spokojnych Swiat Bozego Narodzenia, pokory i spokoj oraz samych dobrych wiesci w Nowym Roku
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Nadal 25% miejsc otwartych dla kibiców
Zwiększony limit kibiców na trybunach
Bartłomiej Bartosiak zawodnikiem Dumy Powiśla
Mecz z Sokołem Sieniawa z udziałem kibiców!!!
Kacper Kołotyło dołączył do Dumy Powiśla
Oświadczenie Zarządu KS Wisła Puławy
Grali młodzi gracze Dumy Powiśla
Grają grupy młodzieżowe Dumy Powiśla
Grają grupy młodzieżowe Dumy Powiśla
Trudne wyzwanie Dumy Powiśla - w sobotę gramy z Siarką Tarnobrzeg
Marcin Pigiel dołączył do Dumy Powiśla
Rafał Kiczuk pierwszym nabytkiem Dumy Powiśla
List prezydenta Puław
Spotkanie Zarządu Wisły z kibicami
Plan przygotowań Dumy Powiśla
OSTATNIE KOMENTARZE:
Dzięki drużyna za 3 punkty i emocje (te negatyw...
Nie zakończył grania tym meczem. Pózniej Piotr...
Faktycznie w tym sezonie już więcej nie zagrał....
Star tak mnie zaabsorbował wpisem #1, że wszyst...
Prawie 13 lat i 1 miesiąc temu ,bo 15 sierpnia ...
Gallu jak się spodziewałem, że zarzucisz nas in...
Czasami lepiej złapać żółtą przed Stalą K. niż ...
Skalecki kawał grajka. Pieknie podaje do Paluch...
Wg protokołu sędziowskiego (https://www.laczyna...
Fajny wynik, drużyna wraca na właściwe tory. Ci...
Dzieki Wislo za 3 pkty.Mateusz P kapitanie druz...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
MrMargol917 komentarzy
GallAnonim739 komentarzy
StaryKibol719 komentarzy
star635 komentarzy
sr1960628 komentarzy
Anti Red571 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
Vegeta849389 komentarzy
realny361 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 46,836 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 36,695 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 35,064 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 33,378 razy
Trener zawieszony! 32,233 razy
Smutek w Puławach 32,208 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 32,158 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 28,012 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 27,905 razy
WisłaBET - czas zacząć ! 19,965 razy