Portal ma 28,721,775 unikalnych wizyt

22/07/2017 19:45
Wisła gra dalej!!!!
Ponad dwie godziny sportowych emocji i wiele zwrotów akcji zobaczyli dziś kibice, którzy mimo upalnej pogody zdecydowali się odwiedzić puławski stadion. Po bardzo trudnym spotkaniu ekipa Wisły w rzutach karnych pokonała I-ligową Pogoń Siedlce 4:3 i awansowała do 1/16 Pucharu Polski. Tym samym wiślacy wyrównali swój najlepszy wynik w tych rozgrywkach z sezonu 2014/2015, kiedy wiślacy w tej fazie rozgrywek mierzyli się z Piastem Gliwice.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener Wisły Adam Buczek dokonał kilku roszad w wyjściowym składzie swojej ekipy. W bramce oficjalny debiut w barwach Dumy Powiśla zaliczył Sebastian Madejski, a Ivana Litwniuka na pozycji stopera zastąpił kolejny debiutant Sebastian Murawski. Do wyjściowego składu wskoczył także Dawid Pożak, który zastąpił Sylwestra Patejuka.
Początek spotkania należał do puławian. Już w 4 minucie gry bardzo dobrze na bramkę Krystiana Stępniowskiego uderzał Jakub Smektała, ale wypożyczony z Cracovii golkiper nie dał się zaskoczyć i pewnie odbił piłkę nad poprzeczkę swojej bramki. Kilka sekund później po wrzutce z rzutu wolnego Jakuba Smektały głową uderzał Robert Hirsz, ale i tym razem bramkarz przyjezdnych nie dał się pokonać. W 7 minucie gry kolejny raz zakotłowało się pod bramką Pogoni, Arkadiusz Maksymiuk podawał do Dawida Pożaka, ale ostatecznie szybszy był Stępniowski, który pewnie złapał piłkę. Po tym okresie spotkanie się wyrównało i na kolejne emocje kibice na stadionie przy ulicy Hauke-Bosaka czekać musieli do 33 minuty, kiedy to kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Arkadiusz Maksymiuk. Piłka po strzale kapitana Dumy Powiśla odbiła się od poprzeczki i pewnie wyszłaby w pole, jednak odbiła się tak nieszczęśliwie dla siedlczan od pleców Krystiana Stępniowskiego i wpadła do bramki.
W 44 minucie groźnie zrobiło się pod bramką Sebastiana Madejskiego, ale bardzo aktywny Michał Bajdur uderzył źle i wiślacy na przerwę schodzili prowadząc.
Po zmianie stron do ataków ruszyli podopieczni trenera Adama Łopatki. Już dwie minuty po wznowieniu gry w polu karnym Wisły padł Grzegorz Tomasiewicz, ale Marcin Liana z Bydgoszczy nie dopatrzył się przewinienia i nakazał grać dalej. W 53 minucie to puławianie mogli rozstrzygnąć to spotkanie. Kapitalnie prawą stroną pomknął Tomasz Sedlewski, który idealnie podaniem obsłużył Jakuba Smektałę, ale ten niestety nie trafił w piłkę.
Goście stan meczu wyrównali w 73 minucie gry. Grzegorz Tomasiewicz otrzymał bardzo dokładne podanie od Dariusza Zjawińskiego i pewnym strzałem zza pola karnego pokonał Madejskiego. Siedlczanie wynik spotkania mogli rozstrzygnąć tuż przed końcem spotkania. W 89 minucie Sebastian Madejski przy wznowieniu gry wyszedł zza linię pola karnego i arbiter podyktował rzut wolny dla gości. Na szczęście Dariusz Zjawiński uderzył w liczny, bo 9 osoby mur wiślaków i kibice Wisły mogli odetchnąć z ulgą.
W 94 minucie spotkania piłkę meczową mieli przyjezdni. Wprowadzony kilka minut wcześniej na plac gry Paweł Garyga idealnie obsłużył podaniem Adriana Paluchowskiego, a ten z kilku metrów nie trafił do pustej puławskiej bramki.
Dwie minuty później na bramkę Stępniowskiego uderzał Sebastian Głaz, który trafił w rękę Jarosława Ratajczaka, ale Marcin Liniana nakazał grać dalej. Do piłki dopadł Robert Hirsz, ale z jego uderzeniem poradził sobie golkiper przyjezdnych.
W 104 minucie gry podopieczni trenera Łopatko objęli prowadzenie. Zza pola karnego uderzył Daniel Chyła, piłka tak nieszczęśliwie odbił się od pleców jednego z obrońców Wisły i kompletnie zmyliła Sebastiana Madejskiego.
Tuż po zmianie stron w drugiej części dogrywki wiślacy wyrównali. W 107 minucie gry po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła w rękę jednego z graczy Pogoni. Mimo protestów siedlczan Marcin Liana podyktował rzut karny dla Wisły a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Darmochwał. W 112 minucie sam na sam ze Stępniowskim znalazł się Robert Hirsz, jednak zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i nie mógł oddać skutecznego strzału.
W 116 minucie Jakub Smetkała zauważył wysuniętego Stępniowskiego i uderzył z 40 metrów jednakże wychowanek Hutnika Kraków z kłopotami, ale złapał tę piłkę.
W 119 minucie spotkania wynik mógł rozstrzygnąć Jarosław Ratajczak, ale uderzył ponad bramką Sebastiana Madejskiego. Mimo walki do ostatnich sekund wynik nie uległ zmianie i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był konkurs jedenastek. Próbę nerwów lepiej wytrzymali wiślacy, którzy zmarnowali tylko jeden rzut karny. Pechowym strzelcem okazał się Robert Hirsz. W drużynie Pogoni rzutów karnych nie wykorzystali Dariusz Zjawiński i na sam koniec Arkadiusz Czarnecki.
Dzięki tej wygranej wiślacy 9 sierpnia dostaną walki o 1/8 finału Pucharu Polski. Z kim się zmierzą w 1/16 pokaże losowanie, które odbędzie się 25 lipca o 12:00 na stadionie PGE Narodowy. Już w tym tygodniu wiślacy rozpoczną także przygotowania do bardzo ważnego i trudnego spotkania z Siarką Tarnobrzeg, które odbędzie się w sobotę 29 lipca o 18:00 na stadionie MOSIR-u w Puławach.

Wisła Puławy : Pogoń Siedlce 2:2 (1:0, 1:1) k.4:3