Portal ma 28,656,656 unikalnych wizyt

18/03/2017 18:55
Udany rewanż wiślaków - czyli Wisła wygrywa w Głogowie
Z trzema bardzo ważnymi punktami wracają do Puław piłkarze puławskiej Wisły. Ekipa prowadzona przez Adama Buczka po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu spotkaniu pokonała w Głogowie miejscowego Chrobrego 2:1 i dzięki tej wygranej opuściła miejsce barażowe. Dla wiślaków był to także udany rewanż za jesienną porażkę w Puławach.

Od samego rana na Dolnym Śląsku aura nie sprzyjała. Co chwila nad Głogowem pojawiały się przelotne, ale intensywne opady deszczu. Odczucie chłodu zwiększał silny wiatr. Na szczęście podczas spotkania już nie padało a i podmuchy wiatru nie były tak dokuczliwe.
Pierwsze minuty rozgrywanego na kameralnym stadionie przy ulicy Wita Stwosza to wiele walki w środku pola. Bramkarza gospodarzy w 5 minucie strzałem zza pola karnego próbował pokonać Mariusz Idzik, ale jego uderzenie poszybowało obok bramki strzeżonej przez Anatolija Gospodinova. Kilka minut później na podobną próbę zdecydował się Arkadiusz Maksymiuk, ale i tym razem piłka minęła bramkę ekipy z Głogowa. W 32 minucie wiślacy mogli prowadzić. Po centrze z rzutu rożnego Toniego Kolehmainena i niepewnej interwencji Gosodinova piłka trafiła do Mateusza Pielacha, którego uderzenie głową został wybite z linii bramkowej.
Gospodarze w tej części gry odpowiedzieli jedynie centro strzałem Michała Ilków- Gołębia z 24 minuty gry.
Po zmianie stron sygnał do ataków dał miejscowym Mateusz Wieteska, który głową uderzył nad bramką strzeżoną przez Andrzeja Witana. Dwie kolejne okazje to szanse Wisły, ale najpierw z uderzeniem Idzika poradził sobie Antolij Gospodinov a 68 minucie golkiper miejscowych w sytuacji sam na sam zatrzymał Toniego Kolehmainena.
Gospodarze prowadzenie objęli w 73 minucie, kiedy to z rzutu wolnego uderzał Mateusz Machaj. Piłka po uderzeniu pomocnika Chrobrego odbiła się od słupka i trafiła pod nogi wprowadzonego kilka chwil wcześniej Łukasza Szczepaniaka, który skierował ją do siatki.
Kolejne minuty to bardzo kolejne to coraz większa przewaga Dumy Powiśla. W 76 na bramkę gospodarzy uderzał Konrad Szczotka, ale piłka po plecach rywala trafiła prosto w ręce bramkarza Chrobrego. W 80 minucie gry po centrze z rzutu wolnego i ogromnym zamieszaniu w polu karnym Gospodinova próbował pokonać Mateusz Pielach, ale obrońca Dumy Powiśla trafił jedynie w słupek głogowskiej bramki.
Puławianie dopięli swego w 87 minucie gry, kiedy to Sylwester Patejuk uderzył z rzutu wolnego i piłka wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza rywali. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wiślacy zdobyli drugą bramkę. I znowu bohaterem Dumy Powiśla został Sylwester Patejuk, który kapitalnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Puławianie w końcówce mogli podwyższyć wynik, ale uderzenie Konrada Nowaka trafiło w słupek bramki Chrobrego.
Wiślacy wygrali dziś bardzo ważne spotkanie i pokazali, że warto wierzyć do końca. Już w sobotę o 12:30 ekipa trenera Adama Buczka zmierzy się z liderem Chojniczanką Chojnice.

Chrobry Głogów : Wisła Puławy 1:2 ( 0:0)