Portal ma 28,654,044 unikalnych wizyt

18/10/2015 13:55
Wisła w szlagierze pokonuje Radomiaka
Ważną wygraną w Radomiu z Radomiakiem zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Ekipa Bohdana Bławackiego po bardzo dobrej drugiej odsłonie gry zasłużenie wywiozła ze stadionu przy ulicy Narutowicza 9 trzy oczka i zmniejszyła straty do lidera Stali Mielec do jednego punktu.

Wiślacy do nieodległego Radomia udawali się w dobrych humorach. Trener Bławacki nie mógł skorzystać jedynie z kontuzjowanego bramkarza Patryka Sobczaka, pozostali gracze byli zdrowi i chętni do gry. W wyjściowym składzie szkoleniowiec Dumy Powiśla tym razem nie dokonał zbyt wielu zmian. Do jedenastki wrócili Ivan Litwniuk po kontuzji i po kartkowej pauzie Sebastian Głaz.
Od początku sztab szkoleniowy Wisły zdawał sobie sprawę, że przy Narutowicza czeka nasz zespół bardzo trudne zadanie. Na szczęście do Radomia udała się ponad 100 osobowa grupa kibiców Wisły i zaprzyjaźnionych nią klubów, aby wspierać swoich piłkarzy dopingiem. Co ważne na trybunach nie zabrakło także kibiców, którzy udali się na mecz indywidualnie.
Już w 3 minucie toczonego na bardzo trudnym grząskim boisku w Radomiu spotkaniu prowadzenie objąć mogli puławianie. Z rzutu rożnego bardzo dobrze dogrywał były zawodnik Radomiaka Piotr Charzewski, a bardzo dobrym strzałem z powietrza popisał się Michał Budzyński. Stojący w bramce gospodarzy Michał Kula spisał się jeszcze lepiej i przerzucił piłką nad poprzeczkę swojej bramki.
Kolejne minuty upływały na twardej grze w środku pola, jednak do puławianie byli stroną przeważającą. W 20 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Konrad Nowak, jednak uderzył zbyt lekko i jego strzał bez problemów złapał Michał Kula. W 35 minucie puławianie mogli objąć prowadzenie, jednak dogrania aktywnego dziś Piotra Charzewskiego nie wykorzystał Nowak, który nie trafił w piłkę.
Gospodarze prowadzenie objęli w 41 minucie gry, kiedy to niepotrzebny faul popełnił Konrad Szczotka. Bartosz Sulkowski uderzył bardzo sprytnie i piłka po jego uderzeniu wpadła do siatki obok zaskoczonego Nazara Penkovetsa.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się fatalnie dla wiślaków. W 49 minucie jeden z puławian faulował zdaniem arbitra Pawła Malca faulował Davida Kwieka. Działo się to blisko pola karnego, tak więc arbiter z Łodzi zdecydował się podyktować rzut karny dla Radomiaka. Do piłki ustawionej na 11 metrze od bramki Nazara Penovetsa podszedł najskuteczniejszy strzelec Radomiaka Leandro, ale na szczęście dla puławian jego intencje wyczuł bramkarz Wisły, który odbił piłkę na rzut rożny.
Był to chyba przełomowy moment w dzisiejszym spotkaniu, bowiem od tego momentu odważniej do przodu ruszyli wiślacy, co przyniosło efekt w 63 minucie gry, kiedy to po kapitalnej akcji duetu Jarosław Niezgoda Mateusz Olszak ten drugi skierował piłkę do bramki Michała Kuli.
Decydujący cios puławianie zadali w 80 minucie spotkania, kiedy to po błędzie radomskiej obrony bramkę zdobył Jarosław Niezgoda. Napastnik Dumy Powiśla wykorzystał nieporozumienie obrońców Radomiaka i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Kulę.
Końcowe minuty to mądra gra Wisły, która robiła wszystko, aby podopieczni Jacka Magnuszewskiego nie zdobyli wyrównującego gola. W 83 minucie na bramkę Kuli uderzał Rafał Lisiecki, jednak i tym razem dobrze w radomskiej bramce spisał się golkiper Radomiaka. W 87 minucie z dystansu Nazara Penkovetsa próbował pokonać Mateusz Radecki, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz Dumy Powiśla nie miał problemów z obroną tego strzału. W ostatniej akcji tego spotkania pod bramką Wisły zjawił się nawet bramkarz Radomiaka Michał Kula, jednak jego obecność nie pomogła jego kolegom i chwilę potem sędzia Malec zakończył to spotkanie a wiślacy mieli okazję świętować bardzo ważną wygraną. Co cieszy wiślacy mieli okazję świętować z liczną grupą kibiców, która przez cały mecz bardzo kulturalnie i głośno wspierała swój zespół.
Wiślacy pokazali dziś naprawdę wielki charakter i serce do gry. Jest to niezbędne jeśli chce się myśleć o wygrywaniu spotkań w II lidze. Teraz przed podopiecznymi Bohdana Bławackiego kolejny trudny mecz w sobotę do Puław przyjedzie Siarka Tarnobrzeg.

Radomiak Radom : Wisła Puławy 1:2 ( 1:0)