Portal ma 28,653,056 unikalnych wizyt

25/04/2015 14:57
Remisowo z Górnikiem
Nie udało się wygrać kolejnego spotkania w lidze ekipie puławskiej Wisły. Dziś po bardzo trudnym zaciętym spotkaniu podopieczni trenera Bogdana Bławackiego zremisowali z Górnikiem Wałbrzych 1:1.

Przed spotkaniem szkoleniowiec Dumy Powiśla zmuszony był dokonać kilku roszad kadrowych w swoim zespole. Z powodu lekkiego urazu na placu gry nie zobaczyliśmy dziś Jarosława Niezgody, dzięki czemu do bramki Wisły po przerwie wskoczył młodzieżowiec Michał Leszczyński.
W obronie parę stoperów tworzyli Mateusz Pielach i Volodymir Fedoriv a na szpicy wystąpił osamotniony Konrad Nowak wspierany przez Ivana Litwniuka.
Już pierwsze minuty rozgrywanego w idealnych warunkach spotkania pokazały, że puławian czeka bardzo trudny mecz.
Już w 2 minucie gry bardzo groźnie głową po rzucie rożnym uderzał Marcin Orłowski a piłka tylko o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Michała Leszczyńskiego. W odpowiedzi po centrze Konrada Szczotki nieźle głową uderzał Piotr Charzewki jednak piłka po uderzeniu pomocnika Dumy Powiśla poszybowała nad bramką przyjezdnych. W 7 minucie goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie . Złą postawę puławskiej obrony wykorzystał Marcin Orłowski i grupa około 10 fanów Górnika mogła się cieszyć. W 20 minucie kolejny raz na pokonanie Leonida Musina szansę miał Piotr Charzewski, jednak uderzył zbyt lekko i nie sprawił żadnych problemów bramkarzowi gości.
Wiślacy stan spotkania wyrównali dopiero dziesięć minut później. Dobre podanie Konrada Szczotki przedłużył jego imiennik Nowak a piłka trafiła do idealnie wchodzącego w pole karne Ivana Litwniuka, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Wydawało się, że po strzelonej bramce puławianie ruszą na rywali jeszcze mocniej, jednak w 37 minucie gry to wałbrzyszanie mogli prowadzić. Z dystansu uderzał Damian Lenkiewicz a piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę wiślaków.
Końcówka tej odsłony ponownie należała do Wisły. W doliczonym czasie gry bardzo dobrze uderzył Maciej Machalski, jednak Leonid Musin w pięknym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczkę swojej bramki.
Po zmianie stron pierwsi zaatakowali przyjezdni, bohaterem Górnika mógł zostać Kamil Śmiałowski, który już dwie minuty po wejściu na plac gry wpakował piłkę do siatki. Na szczęście dla puławian strzelec gola znajdował się na pozycji spalonej i sędzia Łukasz Śmietanka gola nie uznał. W 54 minucie kolejny raz pokazał się Maciej Machalski, który pięknie uderzył, jednakże piłka po jego strzale odbiła się tylko od poprzeczki bramki Musina. Kilka minut później znowu gola próbował zdobyć Machalski, który uderzył z woleja, ale i tym razem Ukraiński bramkarz Górnika zdołał sparować to uderzenie na róg.
Czas mijał a wiślacy nadal nie potrafili sforsować wałbrzyskiej obrony. Puławianie widząc, że w polu karnym szczelnie kryty jest Konrad Nowak próbowali uderzać z dystansu. Swoje szansę mieli Arkadiusz Maksymiuk Rapahel Carioca a także Ivan Litwniuk jednak za każdym razem piłka szybowała obok bramki gości. Najbliżej szczęścia był w 82 minucie Tsvetan Filipov, który także uderzył zza pola karnego, jednak i tym razem górą był Leonid Musin, który sparował piłkę na róg. Niestety mimo optycznej przewagi puławian piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce Górnika i spotkanie zakończyło się remisem.
Dla wiślaków było to na pewno trudne spotkanie. W poczynaniach ekipy Dumy Powiśla widać było zmęczenie, co na pewno odbiło się na dokładności. Teraz dla podopiecznych Bogdana Bławackiego kilka dni przerwy i kolejny mecz podczas majowego weekendu w Pruszkowie ze Zniczem.

Wisła Puławy : Górnik Wałbrzych 1:1 ( 1:1)