Portal ma 28,654,772 unikalnych wizyt

28/02/2015 16:08
Wiślacy przegrali z KSZO
Nie udało się wygraną zakończyć okresu przygotowawczego piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś w Ostrowcu podopieczni Bogdana Bławackiego przegrali z miejscowym KSZO 1:0, jednak przez ponad 70 minut grać musieli w osłabieniu, bowiem prowadzący to spotkanie miejscowy arbiter wyrzucił z boiska Michała Budzyńskiego i co rzadko spotykane w sparingu nie pozwolił na wprowadzenie innego zawodnika.
Początek spotkania na naturalnym i dosyć grząskim boisku w Ostrowcu to przewaga puławskiej Wisły. Swoje sytuacje mieli Volodymir Fedoriv a kilka minut później Konrad Szczotka, jednak oba te strzały nie mogły zagrozić stojącemu w bramce KSZO Pawłowi Mechowi.

W 20 minucie Michał Budzyński zatrzymał wychodzącego z kontrą gracza gospodarzy i ku uciesze fanów i samych piłkarzy KSZO pokazał obrońcy Wisły czerwoną kartkę. Czy słusznie? Była to sytuacja kontrowersyjna bowiem, gracz gospodarzy nie wychodził na czystą pozycję, bowiem ostatnim obrońcą był ubezpieczający akcję Norbert Jędrzejczyk. Co gorsza arbiter z Ostrowca Świętokrzyskiego nie pozwolił na zastąpienie Budzyńskiego innym graczem, przez co od 20 minuty puławianie grali w osłabieniu. W końcówce tej części gry szansę na gola miał jeszcze Maciej Machalski, ale jego uderzenie w dobrym stylu nad bramkę przerzucił Mech.
Po zmianie stron mimo gry w osłabieniu lepszą drużyną byli wiślacy. To podopieczni Bogdana Bławackiego częściej grali piłką, częściej gościli pod bramką Konrada Zacharskiego, jednak wiślakom brakowało szczęścia i wykończenia stwarzanych akcji. Swoich szans nie wykorzystali zarówno Jarosław Niezgoda jak i Ivan Litwniuk co zemściło się w 82 minucie gry, kiedy to Karol Barański ładnym strzałem w okienko bramki Nazara Penkowca zdobył zwycięską bramkę. Inna sprawa, że chwilę wcześniej ten zawodnik pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki, co uszło uwadze miejscowych arbitrów.
Mimo walki do ostatnich sekund spotkania wiślakom nie udało się odwrócić losów spotkania i gospodarze mogli cieszyć się z kolejnej wygranej z II-ligowcem. Oby dzisiejsza porażka była ostatnią dla wiślaków do zakończenia ligowych zmagań tj 6 czerwca.
Niestety obraz spotkania psuje postawa miejscowych arbitrów. Szkoda, że na taki sparing gospodarze nie potrafili zaprosić sędziów, którzy na co dzień prowadzą spotkania chociaż III-ligi, bo wiele decyzji tych panów budziło śmiech samych piłkarzy i kibiców KSZO.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ; Wisła Puławy 1:0 ( 0:0)