Portal ma 28,706,855 unikalnych wizyt

25/10/2014 17:54
Wisła wygrywa po trudnym spotkaniu z Kotwicą
Bardzo cenną wygraną zanotowali dziś piłkarze puławskiej Wisły. Po ciężkim i trudnym spotkaniu podopieczni Bogdana Bławackiego pokonali Kotwicę Kołobrzeg 3:1, dzięki czemu znacznie zbliżyli się do bezpiecznej strefy w ligowej tabeli. Aktualnie puławianie mają w dorobku 12 punktów a dzisiejszy rywal Kotwica ma tylko jedno oczko więcej.

Kolejny raz szkoleniowiec Wisły z różnych powodów zmuszony był dokonać korekt w wyjściowym składzie swojej drużyny. Za kartki pauzować musiał Christopher Edwards, którego zastąpił Vołodymir Fedoriv. Do składu wrócił także Maciej Machalski, który w środku pola zastąpił Michała Budzyńskiego z konieczności przesuniętego za Mateusza Pielacha, który niestety z powodu śmierci swojego taty nie mógł dziś wystąpić. Z tego powodu dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy poświęconej ojcu naszego zawodnika.
Pierwsze minuty spotkania to bardzo spokojna gra z obu stron. Po poczynaniach obu ekip widać było, że dzisiejsze spotkanie ma dla nich ogromny ciężar gatunkowy. Z tego powodu sporo było walki w środku pola a na pierwsze sytuacje bramkowe czekać musieliśmy do 12 minuty, kiedy to uderzał Tomasz Sedlewski. Chwilę później tylko przytomna interwencja Norberta Jędrzejczyka uratowała wiślaków, po uderzeniu Krzysztofa Biegańskiego, którego uderzenie stoper Dumy Powiśla wybił z linii bramkowej.
W 25 minucie wiślacy objęli w końcu prowadzenie. Po rzucie z autu Konrad Szczotki piłka trafiła do Tsvetana Flipova, który uderzył na bramkę Patryka Kamoli. Futbolówka po strzale Bułgara trafiła jednak w słupek, a najprzytomniej w polu karnym Kotwicy zachował się Maciej Machalski, który skierował piłkę do siatki.
W 29 minucie puławianie mogli prowadzić już 2:0, jednak minimalnie niecelnie głową uderzał Szymon Martuś. Jednak zgodnie z piłkarskim przysłowiem,że niewykorzystane sytuacje się mszczą w 34 minucie kołobrzeżanie wyrównali. Po rzucie rożnym największym sprytem w polu karnym Wisły wykazał się Jakub Poznański, który strzałem głową pokonał Michała Leszczyńskiego.
Sześć minut później gospodarze już jednak prowadzili. Dobrą wrzutką z rzutu rożnego popisał się Maciej Machalski, z piłką minął się na 5 metrze Patryk Kamola a futbolówkę głową do siatki skierował Rafał Wiacek. Chwilę później mogło i powinno być 3:1 dla Wisły jednak po dobrym wycofaniu piłki przed pole karne przez Konrada Nowaka do Macieja Machalskiego ten drugi uderzył ponad bramką Kamoli.
W doliczonym czasie gry niezłym strzałem popisał się jeszcze Konrad Mularczyk, jednak w puławskiej bramce dobrze spisał się Michał Leszczyński.
Po zmianie stron częściej przy piłce utrzymywali się przyjezdni. Puławianie czyhali na kontry i jedna z nich już na samym początku mogła rozstrzygnąć losy spotkanie. Konrad Nowak idealnie dograł piłkę w pole karne do Szymona Martusia, jednak napastnik Wisły przy przyjęciu piłki pomógł sobie piłką i sędzia Sebastian Rasmus przerwał niezłą akcje wiślaków i ukarał żółtą kartką gracza Wisły. Kolejne minuty to mądra gra wiślaków, którzy nie pozwalali na wiele przyjezdnym. Taki stan rzeczy zmienił się w 68 minucie gry, kiedy to Krzysztof Biegański po minięciu Michała Leszczyńskiego z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. W 72 minucie głową nad bramką Dumy Powiśla uderzał Łukasz Danilczyk. Cztery minuty później kołobrzeżanie musieli radzić sobie w tym spotkaniu w 10. Drugą żółtą kartkę za brutalny faul otrzymał bowiem Łukasz Cebulski, co spowodowało, że przyjezdni nie mogli grać tak otwartej piłki jak wcześniej.
W 85 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Tomasz Sedlewski, jednak pomocnik Wisły przegrał pojedynek z bramkarzem Kotwicy. Wiślacy tym razem zoszczędzili nerwów kibicom, bowiem w 88 minucie po akcji duetu Rafał Lisiecki i Volodymir Fedoriv, ten drugi został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Patryka Kamolę. Do ustawionej na 11 metrze piłki podszedł Raphel Carioca i pewnym strzałem w prawy róg pokonał golkipera Kotwicy.
Po meczu radości nie ukrywali wiślacy, bowiem dla nich dzisiejszy mecz był szalenie ważny. Mimo, że puławianie zagrali słabiej niż w spotkaniu w Sosnowcu zasłużenie zgarnęli 3 punkty. Teraz podopiecznych Bogdana Bławackiego czeka kolejny trudny sprawdzian, już w Dzień Zaduszny spotkanie z sąsiadem ligowym i spadkowiczem z I-ligi Puszcza Niepołomice.

Wisła Puławy : Kotwica Kołobrzeg 3:1 ( 2:1)
Machalski 25, Wiącek 40, Raphael 89 (k) - Poznański 34

WisłaLeszczyński, Fedoriv, Jędrzejczyk, Budzyński, Szczotka, Sedlewski, Wiącek, Machalski ( 89 Niezgoda) , Nowak ( 80 Lisiecki ,Martuś (52 Raphael), Filipov ( 69 Maksymiuk)

KotwicaKamola, Chruściński, Poznański, Szutenberg ( 70 Ropiejko), Cebulski, Rydzak ( 75 Bułka) , Danilczyk, Pietras, Mularczyk Skórecki, Biegański ( 80 Bejuk)

Żółte kartki Martuś, Raphael, Flipov ( Wisła), Danilczyk, Cebulski ( Kotwica)

Czerwona kartka Cebulski (76 za dwie żółte)