Portal ma 28,633,776 unikalnych wizyt

18/04/2014 13:19
Wiślacy przegrywają w Elblągu
Nie udało się przełamać złej passy piłkarzom puławskiej Wisły. Dziś podopieczni Jacka Magnuszewskiego przegrali bowiem 3 spotkanie rzędu. Tym razem pogromcą naszej drużyny okazała się Concordia Elbląg, która pokonała Wisłę 2:1.
Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania upływała pod znakiem walki w środku pola. Niby więcej z gry mieli puławianie, jednak tak naprawdę nie potrafili oni stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Co prawda w 8 minucie przyjezdni umieścili piłkę w bramce Hrynowieckiego, jednak sędzia Michał Gocki z Łodzi z niewiadomych powodów jej nie uznał.
Nieszczęście Wisły rozpoczęło się w 20 minucie, kiedy to Alfredo Zapata przejął piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Zolecha. W 26 minucie solową akcję przeprowadził Paweł Jabkowski a w 38 minucie Kamila Hrynowieckiego próbował pokonać strzałem z dystansu Arkadiusz Maksymiuk jednak piłka w obu przypadkach mijała bramkę Concordii. Pod koniec tej części gry dystansu uderzał Tsvetan Filipov, którego uderzenie złapał jednak bramkarz gospodarzy.
Po zmianie stron elblążanie bardzo szybko podwyższyli swoje prowadzenie. W 49 minucie gola zdobył Adolfo, który wykorzystał dogranie wzdłuż pola karnego i wpakował piłkę do pustej bramki. Kilka sekund później ten sam gracz mógł dobić puławian, jednak piłka po jego uderzeniu ominęła bramkę Jakuba Zolecha.
W 58 minucie przed szansą bramkową stanął Konrad Nowak, jednak uprzedził go w ostatniej chwili Hrynowiecki. Dziesięć minut później mogło być 3:0, Shotaro Okada przegrał pojedynek w sytuacji sam na sam z Jakubem Zolechem. Kilka sekund później bramkarz Wisły uratował swój zespół po uderzeniu Hectora.
Na bramkę dla wiślaków czekaliśmy do 84 minuty spotkania, kiedy to Konrad Nowak po solowej akcji wpakował piłkę do bramki. Mimo ogromnej przewagi w końcówce wiślakom nie udało się uratować choćby remisu i do Puław wracać będą w bardzo złych humorach. Teraz podopiecznych Jacka Magnuszewskiego czekają dwa kolejne trudne spotkania. Już w środę w Puławach ze Stalą Rzeszów i w niedzielę 27 kwietnia w Nowym Dworze ze Świtem. Jeśli puławianie chcą wywalczyć utrzymanie w II lidze bezwzględnie muszą oba nadchodzące spotkania zakończyć z kompletem punktów.

Concordia Elbląg : Wisła Puławy 2:1 ( 1:0)