Portal ma 28,652,779 unikalnych wizyt

20/10/2012 13:52
Show Charzewskiego- Wisła gromi Wigry

Efektowną wygraną 5:2 i niezłą grę Wisły zobaczyli dziś kibice, którzy zdecydowali się na przyjście na stadion przy ulicy Hauke- Bossaka w Puławach. Tym razem ekipa Wisły w pokonanym polu pozostawiła ekipę Wigier Suwałki i przynajmniej do środy, kiedy swój mecz rozegra Puszcza Niepołomice to puławianie będą samodzielnym liderem tabeli.

Fotoreportaż z meczu (fot. Marian)

Spotkanie kapitalnie rozpoczęli wiślacy. Już w 4 minucie gry puławianie objęli prowadzenie. Z prawej strony kapitalną akcję przeprowadził Piotr Charzewski, który dokładnie dograł do znajdującego się w polu karnym Szymona Martusia a byłemu napastnikowi LKS-u Termalicy Bruk-Bet Nieciecza nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki bezradnego w tej sytuacji Karola Salika. Kilka sekund później wiślacy mogli prowadzić 2:0, w polu karnym ekipy z Suwałk szarżował Konrad Nowak, jednak spychany przez jednego z obrońców Wigier uderzył niecelnie.

Dobry początek uśpił chyba czujność wiślaków, bowiem w 10 minucie gry goście doprowadzili do wyrównania. Z rzutu wolnego z 20 metrów dobrze uderzył Maciej Kisiel a piłka mimo ofiarnej interwencji Nazara Penkowca wpadła do siatki. 4 minuty później kolejny raz groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy, tym razem z kilku metrów uderzał Patryk Gondek, jednak piłka o metr minęła bramkę Wisły.
Na kolejną bramkę kibice przy ulicy Hauke- Bossaka czekali do 28 minuty gry. Wtedy do kapitalnie kolejny raz zagrał Piotr Charzewski, który kolejny raz celnie dośrodkował w pole karne. Tym razem adresatem podania był Konrad Nowak, który strzałem głową pokonał bramkarza przyjezdnych. Mimo prowadzenia wiślacy nie zamierzali zwalniać tempa gry. W 35 minucie podopieczni Jacka Magnuszewskiego prowadzili już 3:1. Błąd suwalskiej obrony wykorzystał Konrad Nowak, który uprzedził niepewnie interweniującego Adriana Karankiewicza i w sytuacji sam na sam pokonał Karola Salika. W 44 minucie gry, puławianie mogli strzelić jeszcze jedną bramkę. Tym razem Konrad Nowak wycofał piłkę przed pole karne do Arkadiusza Maksymiuka, który uderzył niestety nad bramką gości. Gdy obie drużyny szykowały się już do zejścia do szatni, suwalszczanie zdobyli bramkę kontaktową. Błąd puławskiej obrony i bramkarza Nazara Penkowca wykorzystał Robert Wesołowski, który strzałem z bliska w długi róg zdobył drugą bramkę dla ekipy Wigier. Chwilę później sędzia Dominik Sulikowski z Gdańska zakończył pierwszą połowę spotkania.

Po zmianie stron pierwsi do ataków ruszyli gospodarze. W 52 minucie trzecią asystę zaliczył Piotr Charzewski. Tym razem były pomocnik Radomiaka Radom dograł w pole karne do Szymona Martusia a ten wykorzystał zawahanie bramkarza Wigier Karola Salika i z bliska wpakował piłkę do siatki.
Przy prowadzeniu Wisły tempo meczu nieco spadło, co na pewno próbowali wykorzystać gracze Wigier. W 60 minucie tylko przytomna interwencja głową poza polem karnym Nazara Penkowca uchroniła puławian od straty gola a kilkadziesiąt minut później bramkarz Dumy Powiśla z trudem obronił uderzenie z dystansu Pawła Grudzinskiego przerzucając je nad poprzeczkę. Puławianie zaś czekali głównie na kontry. W 84 niezłą dwójkową akcję przeprowadzili Konrad Nowak i Szymon Martuś, jednak w ostatnim momencie szarżę Nowaka zatrzymał jeden z obrońców Wigier.

Gdy większość kibiców czekała już na zakończenie spotkania wiślacy zdobyli piątą bramkę. Dobra przebitka Mateusza Kozieła do Stanisława Honcharuka a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Salikiem i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Sędzia po tej bramce nie wznowił już gry a wiślacy mogli cieszyć się kolejnych 3 punktów i efektownego zwycięstwa. Ostatni raz tak wysoko Duma Powiśla wygrała jeszcze w ramach rozgrywek 3 ligi, kiedy to na boisku przy ZSO im KEN puławianie 5:2 pokonali Siarkę Tarnobrzeg.

Wisła Puławy : Wigry Suwałki 5:2 ( 3:2)