Portal ma 28,651,705 unikalnych wizyt

13/08/2011 16:56
Wiślacy wydarali Stali cenny punkt
Cenny remis z trudnego terenu w Rzeszowie przywieźli dzisiaj piłkarze puławskiej Wisły. Kolejny raz podopieczni Mariusza Sawy pokazali hart ducha, waleczność i grę do ostatnich minut spotkania.
Mariusz Sawa zaskoczył wszystkich kibiców, którzy udali się do Rzeszowa zestawieniem wyjściowej jedenastki. Na ławce rezerwowych usiedli bowiem Rafał Kursa i Łukasz Giza, zawodnicy od których w poprzednim sezonie szkoleniowiec Wisły rozpoczynał ustalanie meczowej kadry. W ich miejsce na boisku zobaczyliśmy Tomasza Bednaruka i Mateusza Olszaka.
Pierwsze minuty to ku zaskoczeniu miejscowych dominacja Wisły. W 4 minucie po wrzutce z wolnego uderzał głową Konrad Nowak a kilka chwil później w 13 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Olszak, który jednak po podaniu Michała Budzyńskiego uderzył piłkę zbyt lekko i kłopotów z jej złapaniem nie miał Toamsz Wietecha.
Co ciekawe 60 sekund później gospodarze prowadzili już 1:0. Na akcję prawą stroną zdecydował się najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu według podkarpackich Nowin Wojciech Krauze, który oddał bardzo ładne uderzenie zza pola karnego. Piłka po rękach Kamila Beszczyńskiego wpadła w długi róg bramki Wisły i gospodarze mimo ,ze grali słabiej objęli niezasłużone prowadzenie. Kibice, którzy przybyli na Hetmańską oczekiwali, że rzeszowianie pójdą za ciosem. Nic jednak mylnego bo chwilę później z rzutu wolnego po faulu na Olszaku w mur uderzył Nowak, a w 25 minucie dobrym uderzeniem popisał się Rafał Giziński. Miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia, bowiem podopieczni trenera Andrzeja Szymańskiego grali wolno schematycznie i nie mieli pomysłu aby przedostać się pod bramkę Kamila Beszczyńskiego.
Groźne sytuacje pod bramką Stali stwarzali za to gracze Wisły. W 30 minucie głową po centrze z wolnego uderzał Mikołaj Skórnicki, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 42 minucie z wolnego jeszcze raz próbował Rafał Giziński, jednak kolejny raz piłka poszybowała obok bramki strzeżonej przez Tomasza Wietechę. W końcówce z wolnego uderzył jeszcze Rafał Zaborowski, ale na szczęście dla puławian zrobił to w mur i skończyło się tylko na strachu.
W drugiej połowie gra się wyrównała i na boisku zaczęła się ostra męska walka. Mało było w niej składnych akcji, najczęściej gra toczyła się w środku pola. W końcu widząc to trener Mariusz Sawa zdecydował się na wprowadzenie Łukasza Gizy w 59 minucie gry. Pierwotnie Giza miał nie zagrać w Rzeszowie z powodu kontuzji, jednak sztab szkoleniowy zdecydował się na wprowadzenie Łukasza i była to decyzja słuszna. W 72 minucie zaatakowali rzeszowianie, Michał Górecki próbował wymusić rzut karny, ale kilka chwil później Giza wystąpił w roli głównej. Najlepszy zawodnik Wisły w 76 minucie zdecydował się na solową akcję i przez jednego z obrońców Stali został powalony na ziemię w polu karnym. Ku niezadowoleniu kibiców Stali Pan Paweł Płoskonka z Tarnowa podyktował rzut karny dla Dumy Powiśla. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany i sprytnym technicznym strzałem posłał ją do siatki.
W 79 minucie wiślacy mogli prowadzić. Z rzutu wolnego w swoim stylu uderzył Mateusz Gawrysiak, jednak piłka zamiast do siatki trafiła w mur graczy Stali.
W 85 minucie spotkania serca mocniej zabiły kibicom z Puław. Po jednej z kontr sam na sam z Kamilem Beszczyńskim znalazł się Adreja Prokic, który jednak przegrał ten pojedynek z bramkarzem Wisły. Po tej sytuacji wielu kibiców Stali nie mogło uwierzyć w to co się stało, bo była to sytuacja 100%. Chwilę później boisko na noszach opuścił Tomasz Bednaruk. Co gorsza sztab szkoleniowy nie mógł dokonać już zmiany a popularny Dziki z podejrzeniem nadciągnięcia wiązadeł w kolanie udał się do szpitala. Z trybun kontuzja Tomka wyglądała bardzo źle i dramatycznie. W 88 kolejny raz piłkę meczową miał Prokić, który z 5 metrów nie trafił w bramkę. Wiślacy, którzy z powodów regulaminowych kończyli mecz w 10 ofiarnie walczyli o uratowanie remisu. Mimo niezadowolenia miejscowych wiślakom to się udało i kolejny raz mogliśmy oglądać radość w wykonaniu wiślaków po końcowym gwizdku sędziego, na który musieliśmy dziś czekać bardzo długo. Jednak udało się i 1 punkt pojechał w wesołym autokarze do Puław.
Wiślacy kolejny raz podziękowali swoim kibicom, którzy udali się do Rzeszowa, po meczu przybijając przysłowiowe piątki i długo ciesząc się pod sektorem kibiców przyjezdnych.
Cieszy, że wiślacy kolejny raz zagrali z sercem z ambicją i na tle ogranych w II lidze graczy Stali nie odstawali poziomem i kulturą gry. Co ciekawe puławianie po meczu
zebrali wiele miłych słów od działaczy i miejscowych dziennikarzy. To pokazuje, że praca wiślaków kolejny raz została doceniona.

Stal Rzeszów: Wisła Puławy 1:1 ( 1:0)
Krauze 14- Giza 76 (k)

Stal: Witecha Zaborowski, Duda, Hus, Czarny, Krauze, Margol, Słomian, Florian (53 Górecki), Maca (52 Krzysztoń), Prokić.

Wisła: Beszczyński Gawrysiak, Skórnicki, Bednaruk, Budzyński (70 Wójtowicz), Giziński (90 +3 Kursa), Mokiejewski, Orzędowski (58 Giza), Olszak (58 Kozieł), Wiącek, Nowak.
Żółte kartkii: Prokić, Krzysztoń, Słomian (Stal) Orzędowski, Olszak, Budzyński, Wiącek (Wisła).