LOGIN HASŁO zapamiętaj mnie
ODZYSKAJ HASŁO ZASADY SERWISU I COOKIE | REJESTRACJA
Pomagaj w utrzymaniu serwisu !
Reklamuj sie na tym portalu
Portal ma 27,204,048 unikalnych wizyt

Instagram
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
SZUKAJ NA STRONIE
WYBIERZ KOLOR STRONY:
PORTAL KIBICÓW DUMY POWIŚLA | W SIECI OD 2005 ROKU
Hosting zapewnia
Hosting
DYSKUSJE NA FORUM:   Plebiscyt 11 15-l...    Gadżety    Wisła Puławy II l...    ROGER POLAKIEM???    Najfajniejsza naz...  
04/08/2008 11:55
Przez Włodawę i Piotrowice do III ligi- czyli sezon tuż tuż...
Publicystyka
Do inauguracji piłkarskiej 4 ligi w naszym regionie zostało już parę dni. W tym miejscu warto zastanowić się nad zespołami, które obok Wisły będą groźne i będą walczyły z Dumą Powiśla o dwa premiowane awansem do wyżej ligi miejsca.
Właśnie to jest pierwsza nowość sezonu 2008/2009. Od tego sezonu do III ligi z naszego regionu awansuje aż 2 ekipy, czyli teoretycznie powinno być łatwiej i ciekawiej niż w poprzednich sezonach. Jeśli jesteśmy już przy nowościach to kolejną jest obowiązek przebywania na placu gry aż 3 zawodników młodzieżowych, czyli zawodników poniżej 21 lat.
Na tym kończą się zmiany w przepisach, i zaczyna rywalizacja na boisku.

Na tym kończą się zmiany w przepisach, i zaczyna rywalizacja na boisku.
Tutaj murowanym faworytem jest Wisła. Nie dziwimy się wcale, gdyż w naszym klubie Zarząd bardzo pracowicie spędził okres przerwy miedzy sezonowej. Jerzy Krawczyk postanowił przewietrzyć kadrę zespołu. Z Puław odeszło aż 7 graczy a na ich miejsce pozyskano 4. Część z nich to zawodnicy z III- ligową i nie tylko przeszłością. Także wyniki sparingów przemawiały za Wisłą. Gracze Dumy Powiśla 5 test meczach wygrali 3 spotkania i 2 zremisowali w każdym z nich prezentując niezłą dyspozycję. W tych wszystkich spotkaniach wiślacy zdobyli 14 bramek a stracili ledwie 4 gole. Tak, więc wszystko przemawia na korzyść puławian. Teraz swoja klasę trzeba tylko pokazać na 4- ligowych boiskach. Czy wiślakom się to uda??
Miejmy nadzieję, ze tak wszak kibice w Puławach zasługują na coś więcej niż na mecze z Orionem Niedrzwica, POM-em Piotrowice czy Olenderem Śól. Tak, więc wiślacy to kandydat do awansu a za ich plecami powinna toczyć się walka o drugą pozycję.
O drugie miejsce na podium powinny walczyć drużyny, które w ubiegłym sezonie stanowiły trzon starej 4 ligi, Mowa tutaj w szczególności o Chełmiance i Lewarcie. Obie drużyny dokonały kilku zmian w swoich składach i otwarcie mówią, że spróbują powalczyć o III ligę. Podobnie jak w przypadku Wisły obie te drużyny bardzo dobrze prezentowały się w przed sezonowych sparingach, w których jak równy z równym walczyli z drużynami z III ligi.
O środek tabeli na pewno będą walczyły drużyny Lublinianki, Sparty Rejowiec i Janowianki. W tych klubach od poprzedniego sezonu niewiele się zmieniło. Skład na 4 ligę jest wystarczający, ale na nic więcej. Świadczy o tym ostatnia sparingowa porażka Lublinianki, która na Wieniawie przegrała z Cisami Nałęczów aż 1:4. Tak, więc Duma Wieniawy na kolejne sukcesy chyba musi jeszcze poczekać.
Bardzo ciekawie może wyglądać rywalizacja o uniknięcie spadku z ligi.
W tym sezonie z 4 frontu spada 3 drużyny. O uniknięcie spadku do okręgówki na pewno będą grały beniaminki. Najsłabiej wygląda z nowych wygląda Włodawianka Włodawa, która oprócz dwóch transferów z rezerw Górnika Łęczna nie dokonała wielkich wzmocnień. Nie wiele mocniej wyglądają drużyny z okręgu lubelskiego Orion Niedrzwica, POM Iskra Piotrowice i Opolanin Opole. Ci pierwsi wzmocnili się 40- letnim byłym graczem Wisły Puławy i Hetmana Zamość Andrzejem Pidkiem, ale czy to wzmocnienie uratuje ligi dla Niedrzwicy???
Najlepiej przynajmniej na papierze wygląda skład Olendra Sól. Kilku solidnych graczy z III ligową przeszłością solidny Tomasz Albingier w ataku beniaminka z Soli może okazać się skuteczną formą obrony przed dołem tabeli.
O uniknięcie degradacji walki toczyć powinni także starzy 4 ligowcy Huragan Międzyrzec Podlaski i Unia Bełżyce. W tym pierwszym klubie po sezonie odeszła połowa składu, a trener Mirosław Sobaczak musiał wzmocnić skład klubową młodzieżą. Troszkę więcej zmian na plus nastąpiło w Bełżycach gdzie mimo powrotu do zespołu kilku dobrych piłkarzy potrzeba czasu, aby wkomponowali się oni w zespół.
Tak, więc, mimo, że będzie to dopiero 5 w kolejności liga w Polsce emocji na boiskach nie powinno zabraknąć. Miejmy nadzieję, że w tym sezonie uda się w końcu naszej drużynie awansować do wyższej ligi, bo jak pokazała runda wiosenna Wisła potrafi pięknie i skutecznie grać, a w Puławach jest naprawdę duże zapotrzebowanie na dobrą piłkę nożną, o czym świadczy rosnąca frekwencja na meczach Dumy Powiśla w wiosennych meczach.
A więc naszym piłkarzom na progu nowego sezonu liczymy awansu do III ligi, kibicom wielu sportowych emocji, wielu dobrych meczy, które zapadły by im w pamięci a wszystkim piłkarzom 4 ligi jak najmniej kontuzji i tego, aby ich ta piłka cieszyła a na ich meczach były tłumy kibiców wszak te rozgrywki są dla widzów.
more komentarze (2)
Komentarze
#1 | NIKI dnia 04/08/2008 23:45 napisał:
TAK LEKCEWAZYCIE TE DRUżYNY JAK POM CZY ORION żEBYSCIE SIę NIE SPARZYLI.
CZY DUMA PUłAWSKA WAS ZA BARDZO NIE ROZPIERA
#2 | NIKI dnia 04/08/2008 23:48 napisał:
A JAK KOMENTUJECIE TO TROCHE ORJENTUJCIE SIE ZE TRZEBA DWUCH MłODZIEżOWCóW,żE ALBINGERA JUż NIE MA W OLENDRZE,żE PIDEK MA 39LAT B NIE 40!!!!!!!!! TROCHE żETELNOśCI
Skomentuj newsa
Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto. Nie masz jeszcze konta? Załóż za darmo
  Powrót na górę strony  
Każdy może komentować, ale nie każdy musi. Serwis wislapulawy.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania i redagowania komentarzy nie zwiazanych z tematem, zawierajacych wulgaryzmy, reklamy i obrażajacych osoby trzecie. Zapoznaj się z zasadami serwisu.
inne podobne
Przeżyjmy to jeszcze raz - czyli 12 miesięcy z Wisłą Puławy
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
104 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Złe miłego początki - czyli Wielkie Derby Lubelszczyzny dla Wisły
Z kącika historyka - czyli jak to z Wielkimi Derbami Lubelszczyzny bywało
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
Magazyn eWinner 2 ligi do obejrzenia
OSTATNIE KOMENTARZE:
Czy Ty zawsze musisz być na nie? Pamiętam osta...
Nie lepiej zagrac z takim np. Motorem niż drugi...
GallAnonim , co masz do LZS Iskra Samoklęski? W...
Gallu, zawodnicy będą przychodzić dopóki Zakład...
Bez podniety, jak odejdzie Pawlak, to do Wisły ...
Bez podniety. Zawodnik, który na poziomie II li...
R. Turek chyba też już zabrał zabawki https://k...
Gall, jaka loża znawców? Stadko dziadków co prz...
Fajnie fajnie , zaczynamy wymieniać elementy kt...
Chyba coś potrafi skoro Nagelsmann na niego sta...
https://twitter.com/BerganFC/status/16179060414...
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTUJE:
GallAnonim948 komentarzy
MrMargol932 komentarzy
StaryKibol764 komentarzy
sr1960712 komentarzy
star691 komentarzy
Anti Red589 komentarzy
Marcin541 komentarzy
wst432 komentarzy
steven1974426 komentarzy
kasztan398 komentarzy
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE NEWSY:
Grad bramek w meczu z Czarnymi Dęb... 52,148 razy
Przez 10 minut byli w III lidze- c... 41,309 razy
Twierdza Łęczna nadal niezdobyta ... 39,744 razy
Załatwił nas 17- latek - czyli bez... 37,639 razy
Chełmianka- Wisła Puławy 1:2 36,543 razy
Smutek w Puławach 36,540 razy
Trener zawieszony! 36,538 razy
Historyczni Dryk i Kępka - Mamy Li... 31,860 razy
Kwadrans, który wstrząsnął Tomasovią 31,531 razy
Piłkarze apelują o pomoc 31,056 razy